Pse nuk mund të hani pas gjashtë orësh


Në mënyrë që të humbasin peshë gratë përdorin metoda të ndryshme. Dikush përpiqet për të ndjekur një dietë të ekuilibruar, disa iu drejtuar dietat radikale që premtojnë humbjen e kilogramëve shtesë në javë, mirë, janë ata që hanë pas gjashtë ndalesa. Kjo metodë punon dhe pse ju nuk mund të hani pas gjashtë orësh, të përpiqet për të kuptuar.
Ushqimi, i quajtur "minus Darka" është shumë popullor. Ajo është e bazuar në faktin se pas 06:00 ndaluar për të përdorur ndonjë ushqim. Disa dyshim efektivitetin e kësaj metode, dhe me sa duket një mënyrë ideale për të reduktuar peshën. Specialistët, nga ana tjetër, rekomandojnë të hahet jo më vonë se 4 orë para gjumit, dhe jo vetëm pas gjashtë, i formuar si një pushim të madh zgjat deri në 12 orë mund të ndikojë negativisht në shëndetin e njeriut.Ju vendosni të besoni në efektivitetin e kësaj metode apo jo. Por pothuajse çdo grua duke u përpjekur për të vënë këtë politikë në praktikë, dhe ka hasur vështirësi në mënyrë të përsëritur. Pas ushqim për ne nuk është vetëm një burim i energjisë, por do të thotë kundër stresit, mërzitje dhe një burim i kënaqësisë. Kur ne dëgjojmë ose erë tortë skuqur patate të shohim mirë, atëherë edhe në qoftë se ne vetëm ngrënë, ne zgjoheni oreksin etur. Dhe e gjithë kjo në mënyrë që të kënaq buds tyre shije shije zënë këndshme.

Kur shikuar një film, duke ngrënë fara, arra apo krisur, atëherë ky film duket shumë më interesante. Kur gjatë vakt ju jeni të zënë me diçka tjetër, ju nuk do të vini re se sa ju hani, dhe një herë ju hani normë ditore e kalorive, sepse ushqimi është aq e shijshme. Por për të siguruar ecurinë normale njerëzore, energjia e trupit ka ardhur nga krahu i djathtë i ushqyeshëm ushqime të pasura. Ne duhet të hani mish, peshk, perime dhe fruta. Dëshira për të përjetojnë kënaqësinë e shijes na bën të arrijë për çokollatë, të cilat nuk mund të na japin me gjithçka të nevojshme, kështu që ne duam të hani përsëri së shpejti.


Shpesh ne nopem thjesht sepse ne nuk hamë kur të duan, por thjesht për forcë zakoni. Ndonjëherë uria etja zakonshëm mund të fshihen apo të agjërimit zgjatur na bën të konsumojnë ushqim në sasi të mëdha. Ndonjëherë ka edhe të varur nga ushqimi, veçanërisht nga ajo që është e dëmshme. Ne gjithmonë përpiqemi për të shkuar në një dietë, shumë të ndalemi këtu, por zryvayemosya. Pra, ju nuk mund të përpiquni të hani pas gjashtë.

Si të mos hani shumë
Para se të shkoni në punë, ju jeni mëngjes të mirë, por duke shkuar në dyqan për të blerë një rrotull kolegun tim, dhe se ju bleni veten, pse jo edhe duke shkuar për të bërë këtë. Fakti që aroma e rrotullon të freskëta, kafe e artë dhe lloji i zgjon oreksin. Kjo ndodh kur stomaku fillon për të prodhuar lëng. Ne hani ushqim, por nuk ishin as të uritur. Kur ushqimi është i ngjitur me njeriun, ai ha një shumë më tepër se ajo që është për të marrë në ushqimin që ju nevojitet për të marrë disa hapa.


Pra, e vetmja mënyrë për të shmangur overeating - është mungesa e ushqimit. Kjo nuk është nahotavlyvayte vetëm për një javë. Wake mirë deri një orë më herët në mëngjes dhe të përgatisë darkë. Në mbrëmje ju mund të zhvishem perime, mish shkrirë, thith elb. Ju mund të përgatisë ushqime thjesht nuk sjellë ata në gatishmëri të plotë, kështu që ju të mbrojtur veten nga mostrat e enët. Nëse të dashurit tuaj nuk e ndajnë dëshirën tuaj për të ndaluar për të ngrënë pas gjashtë në mbrëmje, pastaj vendosja e produkteve të tyre veç e veç. Zgjidh për një sasi të caktuar të ushqimit që ju hani për darkë, dhe mund të postoni çdo gjë në qoftë se ju doni të hani para se të shkojnë në shtrat. Pra, ju do të shmangur overeating.


Produktet e saj janë mbajtur mirë në frigorifer, dhe vende të tjera, për herë të mos duken frigoriferë dhe të mos hani asgjë të dëmshme dhe shumë të shijshme. Pas gjashtë orësh është më mirë të mos për të shkuar në kuzhinë. Për ta bërë më të lehtë që të rrinë në këtë dietë, duhet të shkoni në shtrat herët. Kjo do t'ju ndihmojë të shmangur overeating dhe mirëqenien. Uria është një nga arsyet për gjumë i trazuar dhe snacking natës. Ju mund të përballojë një copë djathë ose një gjysmë gotë me kos. Vëllimi duhet të jenë minimale, sepse ajo nuk është të ngrënët dhe vetëm rostiçeri.


Darkë Disclaimer
Ju vetë provokojë oreks daljen Night. Ju nuk dëshironi të keni mëngjes, drekë ishte vetëm kurrë në mbrëmje dhe që ju të hani të gjitha ushqimet normë ditore. Pastaj ju keni pyetjen se ku bëri ata kg ekstra? Mos harroni rregullin që thotë se ju keni nevojë për të ngrënë mëngjes, drekë me një mik seksione dhe darkë duhet t'i jepet e armikut? Pra, ju bëhet një armik për veten.

Mëngjesi duhet të bëni ushqim. Të gjitha produktet që ju hahet në mëngjes, nuk ka ndikim në figurën tuaj. Sepse konsumuar plotësisht kalorive djegur gjatë gjithë ditës. Dreka në asnjë rast nuk duhet humbur. Edhe në qoftë se ju keni grumbulluar një shumë punë, pastaj mbetem pas punës, dhe hani ende. Në qoftë se vjen në shtëpi në darkë vonë, ju butësisht mund të kafshoj, por nuk ha tepër. Më mirë ju poyiste për 20 orë se pas 21 obъedytes.


Për të parandaluar overeating në mbrëmje, provoni snacking në punë. Sjellin fruta, karrota, mollë, bukë. Rostiçeri para se të shkojnë për të punuar, ju nuk do të ndjeni uri kafshëve, kur ju vijnë në shtëpi dhe ju nuk keni një dëshirë për të hidhem në ushqim dhe hanë gjithçka.