Pse nuk mundem të humbni peshë të shpejtë njeriun


Shumë njerëz duan të humbin peshë pa bërë procesin ndonjë përpjekje. Me fjalë të tjera, ata duan për të marrë rezultate më shpejt, duke mos punuar për veten e tyre dhe në dietën e tyre. Por në mënyrë për të hequr qafe e kalorive ekstra një person duhet të ushtrojnë durim, kanë një dëshirë të madhe për të ndryshuar pamjen e tyre dhe formën. Për ta bërë këtë, vetëm duhet të ushtrojë shumë përpjekje që të mos jetë dembel, të jetë në gjendje për të punuar në veten e tyre. Megjithatë, ata njerëz që seriozisht mendojnë për mbipeshë e tyre dhe janë bërë të gjitha përpjekjet për një rezultat pozitiv është shumë, shumë pak. Shumica duan të shpejt të arritur rezultatin e dëshiruar. Por për fat të keq, ndodh. Ose të marrë jashtë, por me dëme në shëndetin e tyre!


Ka shumë teknika dhe mënyra për të shpejt të humbur peshë. Ata mund të jenë efektive, por vetëm kanë një rrezik më të madh për njeriun.
Shumë prej nesh mendojnë për pamjen e saj dhe e mbipeshës kur afrohet pushimet verore ose kur ka disa ngjarje të rëndësishme. Recollecting veten, duke filluar të shikoni për metoda më të shpejtë dhe më efektive e humbjes së peshës. Por humbur peshë më shpejt, është e pamundur! Kjo provuar se si mjekët dhe nutritionists sepse humbje peshe shpejtë është shumë e rrezikshme për shëndetin.


Pse nuk mundem të humbni peshë të shpejtë njeri? Së pari, të shpejtë humbje peshe - një shumë të stresit në trup.
Një mënyrë për të reduktuar peshë të shpejtë laxatives vepruar. Megjithatë, ata nuk kursejnë nga kilogramë shtesë, por vetëm të ndihmojë zbrazët zorrë. Rezultat i këtij humbje peshe - ndërprerje të sistemit tretës. Pas përdorimit të zgjatur të këtyre barnave dhe të mprehtë vidyazyka tyre, shkakton kapsllëk.

Diuretike si dhe laxatives, është një mënyrë e shpejtë për kg shtesë. Duhet të kuptohet se këto barna vetëm çlirojë trupin e lëngjeve të tepërta dhe jo nga yndyra ruajtur. Dehidratim mund të çojë në përçarje të veshkave, lëkurë të thatë dhe rrudhave.

Pse nuk mundem të humbasin peshë më shpejt njerëzit përdorimin e drogës që nxisin humbjen e oreksit? Dhe të gjithë për shkak se përbërja e tyre përfshin komponentët që karakterizohen nga efektet anësore dhe mund të jetë problematike, dhe refuzimi i stimuluesve të tilla çojnë në prapavepruese, që pesha do të kthehet në të njëjtën shpejtësi, e cila gjithashtu ul.

Shpesh, si rezultat i humbjes së peshës shpejtë - është shfaqja e shumë sëmundjeve. Për shembull: një goditje, sulm në zemër, cirroza e mëlçisë.
Nëse humbjen e peshës nuk është shfrytëzuar muskujt, humbja e shpejtë e peshës të tepërt mund të çojë në rritjen e niveleve të kolesterolit në gjak. Trupi i njeriut, i cili përdor një metodë të humbje peshe shpejtë, si rezultat, mund të krahasohet me një tullumbace që dilnin ose pryspustylsya. Lëkura bëhet e butë dhe saggy se nuk është e bukur.


Me humbje peshe të ngadaltë, lëkura jonë ka kohë për të blerë sy zgjuar që nuk është humbje peshe shpejtë - në lëkurë dhe Stretch Marks shfaqen njolla. Në lëkurë të thjeshtë duket brishtësinë e thonjve, flokëve është i prirur të nenit.
Nuk është një tjetër arsye pse kjo nuk është e rekomanduar për të humbasin peshë më shpejt.
Pra, ju nuk mund të humbni peshë të shpejtë është më mirë në qoftë se ju gradualisht do të të shpëtoj nga 2-3 kg shtesë në muaj. Që trupi është nën stres dhe humbin peshë shpejtësi të shpejtë, por atëherë ka një reagim të caktuar mbrojtëse. Ai fillon të grumbulluar të gjitha kalorive që vijnë me ushqimin dhe pesha përsëri.


Për fat të keq, jo çdo i njohur arsyet kryesore pse ju nuk mund të humbni peshë të shpejtë:
- Prapa dhimbje që ndodh për shkak të mosveprimit, i shoqëruar nga marrëdhëniet e tensionit që këto autoritete janë të bashkangjitur në rruaza;
- Nuk është një formacion i madh i produkteve të kalbjes se trupi nuk mund të tërheqë. Si rezultat i kësaj, ata marrin në gjakun e njeriut, duke helmuar atë;
- Kjo ndikon në indet e buta dhe si pasojë, çrregullime vaskulare mund të ndodhë;
- Humbje peshe shpejtë çon në rezervat yndyrë trupit, të cilat mund të çojnë më tej për trashje.


Një përqindje e madhe e vajzave duke u përpjekur për të ndryshuar dietën tuaj, duke mos ditur se çfarë të bëjë atë me mençuri! Megjithatë, jo të gjithë që kjo të ndodhë. Shpesh, vajzat të provojë veten të sëmundjes, e cila quhet anoreksi. Kjo është një sëmundje e tmerrshme mendore. Arritja rezultatin e dëshiruar, personi nuk mund të ndalet, duket se ai është ende i trashë dhe kanë nevojë për të humbur peshë dhe humbin peshë. Shpesh, kjo sëmundje mund të përfundojë tragjikisht - 20% vuajnë nga anorexia vdesin. Kjo është një tjetër arsye pse të dëmshme ulur në dietë që ju lejon të shpejt të humbur peshë.


Secili prej nesh dëshiron të ketë një figurë të pakta dhe të tendosur, por ne mund të duken bukur vetëm atëherë kur ne gjithashtu të shëndetshme. Njerëzit duhet të kuptojnë se humbje peshe nuk është mënyra të thjeshta për të marrë me shkaqet vërtetës.
Në zbatimin e këtyre mënyra të lehtë për të humbur peshë, një person dembel për të punuar në veten e tyre dhe në rrugën e tyre të jetës. Dhe kështu, pasi të marrë rezultate të shpejta, pasi çdo gjë shpejt të kthehet në vendin e tij. Dhe të humbni peshë pa dëm për shëndetin mund të vënë vetëm përpjekje të madhe. Vetëm duhet të jenë të përgatitur psikologjikisht për humbje peshe.


Mos rri në kohë të lirë në një karrige ose në shtrat, ju detyrojnë veten të jetë në lëvizje, për shembull, shkoni për një shëtitje, një gjë ose për të rivendosur rendin në shtëpi. Kjo jo vetëm që ndihmon për të hequr dorë kalorive, por gjithashtu lejon kohë për të harruar në lidhje me ushqimin.
Ne nuk duhet të harrojmë që zgjati dietë mund po aq e shpejtë, të shkaktojë probleme shëndetësore. Së pari duhet të vizitoni faqen e dietës që ai emëruar sipas shëndetin tuaj që është e drejtë për ju, dietë të ekuilibruar.


Nuk ka nevojë të presë dhe të presin për momentin e duhur për humbje peshe - më mirë të mos grumbulluar vjet kilogram yndyrë, dhe koha që të fillojnë të kujdesen për veten dhe shëndetin e tyre!