Dhimbje barku Pse këmbë


Konfiskimet quajtur kontraktimet e muskujve që ndodhin përveç ndikimit të lirisë. Unë më mirë të ketë gjykatat thjesht nuk e gjeni. Ata janë në kohën tonë - nuk është e pazakontë. Që në mesin e faktorëve që shkaktojnë tkurrje të muskujve këmbë myyazytsilne, është mungesa e aktivitetit fizik. Mungesa e aktivitetit fizik - këto tri fjalë të përcjellë në rritje, përfshin shumë sëmundjeve, problemin e njerëzimit. Llojet kryesore të oborrit, tonik dhe clonic izoluar. Konvulsione tonik - një muskul, përveç kur reduktohet dhe do të mbetet në këtë gjendje për një kohë të gjatë. Klonycheskaya, në të kundërtën - dhe redukton muskujve pastaj relakson, pastaj përsëri për të zvogëluar.Gjykata mund të tregojë nevojat e ndryshme të trupit. Për shembull, si një tonik, trupi mund të pretendojnë se ai urgjentisht nevojë për kalcium, magnez apo kalium. Gjithashtu, ju mund të kenë nevojë D. vitaminë Gjëja kryesore - mos u frikësoni dhe dëgjoni me trupin tuaj.Dhimbje në këmbë - arsyen kryesore


1. Gjykata provokator mund të jetë temperatura të larta. Në këtë rast ata janë quajtur hypertermycheskymy. Ata mund të ndodhë në sëmundjet që shkaktojnë ethe, ose kur trupi overheated.


2. Reduktimi i Myyazytsilni dhe ulja e muskujve në këpucë me majë gjithashtu mund të shkaktohet nga rritje e tyre. Për shembull, gjatë qëndrimit të zgjatur në një jo shumë të rehatshme për pozitën e trupit. Ata mund të jenë karakter profesional: të rrobaqepëse, muzikant, dhe të tjerët.

3. Ndonjëherë ka raste kur truri është i ekspozuar ndaj acarim. Nuk po del si rezultat i pash, ose anasjelltas, në një periudhë rehabilitimi. Gjithashtu në sëmundje infektive, vozdeystvuyuschem më tej në sistemin nervor (si gripi). Ose thjesht si rezultat i konsumit të tepërt të alkoolit, të shkaktuara dehje. Gjatë stimulimit të trurit, konfiskimet mund të ndodhë në pjesë të ndryshme të trupit. Nëse dyshoni se konvulsione të tilla - të informojë menjëherë mjekun tuaj.


4. shkurtimet Shfaqja myyazytsilnyh lokalizuara mund të shkaktoj mungesë e oksigjenit e shkaktuar nga një shkelje e gjymtyrë të enëve të gjakut. Mangësi oksigjen gjithashtu i quajtur hipoksi.

5. Në një të ulët të sheqerit në gjak që ndodh në njerëzit që vuajnë nga diabeti Njerëzit mund të shkaktojë konfiskimet.

6. Gjykata gjithashtu shkaktojnë natën mund të bëhet osteokondroza. Ky çrregullim të rëndë të shtyllës kurrizore shkakton të funksionimit të vështirë të trupit, dhe natyrisht nganjëherë shkakton ngërç.


7. Megjithatë, për asnjë arsye të dukshme, konfiskimet shpesh - një dukuri e një-off për shkak të kushteve të veçanta të mjedisit. Stresi, hipotermi, lodhje për shkak të aktiviteteve fizike dhe të tjerët. Tani ju e dini pse mashtrojnë këmbët ngërç. Ne inkurajojmë më shumë aktivitet fizik, në sajë të saj të vendosë shumë probleme shëndetësore.