Pse tërheq bark të ulët


Pasi në një nga faqet e shumë grave u ngrit një pyetje interesante. Një grua e re e pyeti se pse në mëngjes tërheq fuqishëm bark të ulët, pastaj djathtas, majtas pastaj, dhe pastaj temperatura është. Në fakt, se për këtë sulm? Ishte interesante të dini në lidhje me atë mendoni forumchanky më të arsimuar. Dhe tani nuk janë mendimet e shprehura.

Sindromi ovulatory
Sipas një shumë të grave arsyeja kryesore pse ajo dhemb dhe tërheq bark të ulët në të djathtë apo të majtë është sindromi ovulimit. Kjo është veçanërisht karakteristike tashmë lindin. Shumë njerëz dhe thonë: "Unë tani jam dhe ditët e ciklit të pista nuk ka nevojë të dinë saktësisht se kur veza nga shtënë gjëndër." Dhe nuk ka ngjarë asgjë të veçantë aty. Fiziologji neto. Vezë nën ndikimin e estrogjenit maturohet dhe rritet brenda gjëndër në vezore. Dhe kur në mes të ciklit menstrual kohë të përshtatshme ajo të dalë, muret shqyer gjëndër. Një çarje formuar përveç vezë del dhe një pjesë e vogël e gjakut, për shkak këputje të gjëndër - ajo është gjithashtu microtrauma. Ky fakt dhe mund të shkaktojnë dhimbje në bark, si dhe një rritje të temperaturës.Sindromi Premenstrual
Së dyti, grupi vend mjaft i madh i zonjat sobesednytsam i tha asaj se arsyeja pse ende dhemb dhe tërheq bark të ulët mund të quhet sindromi premenstrual. Dhe unë duhet të them se dhimbja thjesht fikur disa prej jetës në pak ditë deri në fillimin, dhe nuk mbahen çdo muaj. Lady tavolinë thjesht nuk e kam marrë deri nga shtrati. Lidhur këtë proces të dhimbshëm përsëri me fiziologjisë. Nëse në mes të ciklit, kur veza pops nga gjëndër, nuk kishte asnjë fertilizimit, rreshtim mitrës është duke u përgatitur të largohet dhe të lënë gjakun. Dega ajo është e shoqëruar shpesh nga të forta spazma e muskujve të mitrës, pothuajse si lindjes. Këto të reduktuar cramping dhe për të sjellë dhimbje dhe për të zvogëluar ato vetëm mund të pilula dhe paqe të plotë të mendjes.


Apendicit
Në vendin e tretë në mesin e mendimeve, ajo që dhemb dhe tërheq poshtme të barkut gjë u kthye supozim shtojcën inflamacion të zorrëve të vogla. Në terma të thjeshtë, ka pasur apendiksit. Dhe kjo do të jetë më serioze dy mendimet e mëparshme. Nëse ky opsion është injoruar, pasojat mund të jenë të tmerrshme. Në vitet e kaluara, kur mjekët nuk kishin njohuri dhe njerëzit donin të mirë, madje edhe vdiq nga apendiksit. Pra, nëse natyra e dhimbjes, sipas mendimit tuaj, nuk është i lidhur me ciklin menstrual, ju duhet menjëherë të kërkojnë ndihmë mjekësore.


Oophoritis
Ende mend dhe Sëmundjet të tilla si inflamacion i tubave fallopiane, ose vezoret. Në këto sëmundje gjithashtu mjaft i lënduar dhe duke tërhequr bark të ulët dhe ethe të ndodhë shpesh. Edhe pse, në qoftë se ju kujdeseni për veten, veshje për të motit dhe të përpiqet të shmangë hipotermi, problemet e tyre mund të shmanget lehtësisht.

Sëmundje të tjera, dhe jo vetëm për gratë
Së fundi, zonjat dhe burrat pirun përmendura. Ajo doli se në gjysmën e fortë e njerëzimit mund sëmurë bark. Këtu janë arsyet kryesore. Në radhë të parë ishte, keq, kapsllëk. Pastaj volvulus erdhi, burrat janë një keqardhje pak. Dhe më në fund iu kujtua sëmundja më interesante urogjenital. Një folur pak, një grua erdhi në përfundim se ndoshta nuk mund ta bëjë pa dhimbje. Pra, në tema të mbyllura.


Morali i tregimit
Por edhe pse temën e mbyllur, përfitimet ajo ende vazhdon të sjellë. Që merr në këtë temë disa vajza të tjera, nder, filloni të menduarit. Shih, pyetjen pse tërhequr të barkut të poshtëm, sepse do vetëm teori. Sepse në qoftë se ajo të jetë i zgjuar, praktika nuk e lejon atë. Në fakt, të dashur zonja, të mbajtur veten dhe duan njeriun tuaj, të kujdeset për njëri-tjetrin dhe të jenë të lumtur. Një i lënduar të gjithë ata janë vetëm një pretekst për bërbëlit në forume.