Rosehip si një mjet për humbje peshe


Për ata që kujdesen për ju dhe për shëndetin tuaj, respektivisht, dhe pesha e saj ne e konsiderojmë u rrit si një mjet për të ulur peshën e trupit. E çuditshme por e vërtetë: kjo rezulton, një mënyrë e madhe për të humbur peshë - të marrë Rosehip!
Përbërja dhe vetitë shëruese të Rosehip
Nuk është sekret që u rrit ka kohë që janë përdorur në trajtimin e. Supë të përgatitur nga manaferrat forcon sistemin imunitar, duke ju lejuar për të monitoruar shëndetin e tyre, duke ruajtur atë siç duhet.
Gjithkush e di se qeni u ngrit lartë në kalium, hekur dhe vitaminë C, por kjo nuk është një listë të plotë të pronave të dobishme. Rosehip pasur me elementët gjurmë, kalium, fosfor, rutin, magnez, kalcium dhe vitamina C, E, B1 B2 është shumë më tepër se në agrume. Përveç kësaj, ajo përfshin glycosides flavonolovыe, pektin, pigmente. Farërat të paturit vaj yndyror, dhe rrënjët dhe gjethet janë të pasura me taninet.


Lule hips si trëndafila shkronja e vogël, nuk është çudi emri i tij latin - Roza. Pavarësisht nga fakti se zonat tona të përbashkëta u ngrit kafe, ajo është e njohur në shumë forma: gjilpërë u rrit, Rosa canina, Daurian u rrit.

Për infusions medicinale dhe decoctions janë rrënjët përdorura, petals dhe gjethet, dhe jo vetëm frutat që kanë kohë që janë përdorur në mjekësinë popullore. Ajo ka qenë prej kohësh provuar që rrit - një masë e mirë parandaluese. Decoctions dhe infusions e frutave kanë qetësues, anti-inflamator, astringent, choleretic, antiseptik, hemostatic, plagë shëruese dhe efekt anti sklerotike, duke siguruar një tonik dhe efekt tonik në trup. Infuzion i rrit hips jep një efekt diuretik lëkurë. Si rezultat i ndikimit në traktin gastrointestinal, stimulon proceset metabolike në trup dhe janë excreted produktet e dekompozimit. Ky efekt është përdorur me sukses në një program humbje peshe.

Me infuzion futje ose zierje vazhdueshme ijet rezultojnë nuk do të marrë kohë. Peshë ekstra jashtë!

Këtu janë disa opsione pije nga ijet për humbje peshe:
1. Merrni 20 gr. hips, derdh një gotë me ujë. Vlim 10 minuta. Le të qëndrojë ditë. Merrni disa herë gjatë ditës një gjysmë gotë.
2. Hidh në një termos tre lugë e manave, derdh ujë të valë (1 litër) dhe të lënë gjatë natës të nastoyavsya. Merrni 4-5 herë në ditë për 20 minuta përpara se të hahet një gjysmë gotë.


Për ata që aspirojnë për përsosmëri ne përdorim dietë e hips supë si një mjet për të hequr qafe kilogram panevojshme:
Dita e parë
Mëngjesi: infuzion e hips u rrit.
Dreka: dy vezë të ziera fort, një gotë me lëng domate, sallatë (kale i zier me vaj ulliri).
Darka: peshk të zier.
Dita e dytë
Mëngjesi: galetë, infuzion e hips u rrit.
Dreka: peshk i zier, sallatë (lakër të freskët me vaj ulliri).
Darka: viçi i zier.
Darkë tjetër të pini një gotë kefir.

Dita e tretë
Mëngjesi: galetë, infuzion e hips u rrit.
Darka: kungull i njomë, të skuqura në vaj perimesh, mollë (2 copë).
Darka: mish i zier, sallatë nga lakër të freskët, dy vezë.
Dita e katërt
Mëngjesi: infuzion e hips u rrit.
Dreka: zier karrota me vaj ulliri (3 copë.), Djathit (pjesë e vogël) Veza (1 pc)
Darka: dy mollë.
Dita e pestë
Mëngjesi: infuzion e hips u rrit, sallatë e karrota të papërpunuara, i ndrequr me lëng limoni.
Darka: një gotë lëng domate, peshk të zier.
Darka: dy mollë.

Dita e gjashtë
Mëngjesi: infuzion e hips u rrit.
Dreka: sallatë e karrota të freskëta dhe lakër, pulë të zier.
Darka: vezë, hard-ziera (2 copë.), Sallatë të freskët karrota me vajra bimore.
Ditën e shtatë
Mëngjesi: infuzion e hips u rrit.
Dreka: viçi i zier (200 gr.), Apple (2 copë.), Orange (1 pc.).
Darka: ndonjë prej opsioneve të listuara më sipër, përveç darkë në ditën e tretë.
Dita e tetë
Përsëriteni ditën e shtatë.
Rreptësisht respektimi këtë dietë, ju ndarë me 3 kg. Përsëriteni këtë kurs do të jetë një vit.


Përveç të qenit hips supë dobishëm, ai është edhe e shijshme që e bën humbje peshe neutomlyvym dhe mjaft të kënaqshme. Por mos harroni se efekti i dëshiruar mund të arrihet vetëm në lidhje me aktivitete sportive dhe të ushqyerit e shëndetshëm.