Çfarë duhet të bëni nëse një anije thyer në sy


Pra, ju ecni pus dje në mëngjes dhe të vënë re në pasqyrë vija të kuqe në proteinat e syrit. Kjo është normale. Trupi juaj nuk merrni mjaft gjumë, më shumë gjasa, ai kishte presion bie nëse keni pirë pije të ndryshme alkoolike. Por jo vetëm kjo banalitet mund të shkaktojë enët e gjakut ia plas në sy. Ky fenomen shpesh nuk është e një konteksti të rëndë dhe kërcënuese për trupin. Por kjo ndodh dhe anasjelltas. Dhe, në disa rrethana, nuk ka arsye për të parë një mjek. Pra, le të marrin në konsideratë në mënyrë më të hollësishme shkaqet e mundshme.Arsyeja pse ia plas enët e gjakut në sy:

1. Filloni me mungesën banale e gjumit. Shumica e "sytë e kuqe" tregojnë se trupi i mungon gjumi. Të kujdeset për trupin tuaj. Le të fle dhe të bëjë atë të drejtë, të shkojnë në shtrat jo më vonë se 2300. Që sistemi nervor mbetet vetëm me 2200 në 0200. Në fakt, këto 4 orë dhe është një gjumë të shëndetshëm.

2. Shkaku mund të përshkruhet më sipër dhimbje koke. Në këtë rast, gjëja më e mirë që ju mund të bëni - është që të shtrihem dhe të fle si duhet.

3. këto anije mund të dilnin për shkak të ndryshim presionit. Mprehtë rritje ose ulje presion zgjeron / ngushton enët e gjakut, duke krijuar një barrë shtesë për ta, për shkak të asaj që mund të ndodhë boshllëk. Në këtë rast, ju duhet të dini të gjitha presionet e tyre për të vazhduar për të monitoruar situatën në kohë. Nëse keni tension të ulët - nëse është e mundur, për të shmangur rëndë tymi-mbushur dhomën, kufizojnë konsumin e birrës. Nëse ngritur - atëherë kini kujdes e çaj të fortë, kufizojnë veten për ushqime të ëmbla.


4. Gjithashtu, arsyeja mund të jetë një ethe. Nëse temperatura është rritur për shkak të ftohjet apo ARI - shteti më i mundshëm komplikuar undead. Dhe nëse po - atëherë anije mund të dilnin për shkak të tensionit të tepërt se sa një syakayetsya personi. Kjo është pika që ne përfshijnë temperaturë dhe kullojnë hundët.

5. tas mund të dilnin si pasojë e lëndimit fizik në sy. Nëse dëmtimi është i fortë - ju duhet menjëherë të konsultoheni me një mjek.

6. Në ata që vuajnë nga alergjitë, sytë e përlotur dhe i fryrë pranë një stimul të veçantë. Sigurisht, kjo është gjithmonë kokërdhok i bezdisshëm, nga të cilat enë mund të ia plas. Në këtë rast është e nevojshme për të luftuar alergji.


7. Çka nëse, së bashku me anije të gjerë ju ndjeni një ndjesi djegie, si në qoftë se një objekt të huaj në sy, edhe pse ajo me të vërtetë nuk është atje? Pra, në këtë rast ju duhet menjëherë të konsultoheni me një mjek. Kjo mund të jetë e konjuktivit.

8. Në njerëzit me diabet, hemorragji syrit të ndodhë. Gjithashtu, ky problem është i pranishëm në patologji e enëve të gjakut. Gjykuar rrethanat, si dhe ndjenjat e tyre të brendshme. Normalisht, çdo shkelje serioze që janë thënë për të ndjehen këtë gut.