Çfarë ndodh nëse gur në veshka jashtë


Në thelb gurët në veshka janë formuar për shkak të dietë të pahijshme, dietën dhe mënyrën e jetesës. Çfarë ndodh nëse gur në veshka ishte sigurisht nga guri i shoqëruar nga dhimbje të forta gjatë urinimit ijë bark, në rajonin e mesit. Kjo është ajo që mukozën e traktit urinar të plagosë me tehe të mprehta e gurit. Për shkak të kësaj, urina mund të jetë përzier me gjak.
Nëse guri la veshka
Kur këto simptoma duhet menjëherë të kërkojnë kujdes mjekësor. Gurë të vegjël në diametër deri në 5 mm mund të shkojnë vetëm, por gurë të mëdhenj mund të bllokojnë rrjedhjen e urinës, e cila mund të çojë në abscesit veshkave, atëherë për dehje, e ndjekur nga e ndjekur nga vdekja.


Në vend të lënduar vënë një kompresë e patate të ziera apo shishe me ujë të nxehtë me ujë. Kur urina është e përzier me gjak, duhet të zbatohet për të prekur paketë akull zonë. Hiq ilaçe dhimbje të mprehtë do të ndihmojë Nosh-Pas të baralgin. Përveç kësaj, nevoja për të ndjekur një dietë, nuk e marrin alkool.

Parandalimi i urolithiasis
Kur guri veshkave jashtë, ju duhet të shihni një mjek, për shkak se veshkat mund të jenë gurë të tjera të mëdha. Mjekët e klinikës përcaktuar që përbërja kimike e shkëmbinjve varet përbërjen rehabilitimin e mëtejshëm. Pavarësisht gurët në veshka shkoni nëpër 3 javë, dhe pjesa tjetër e gurëve vjen pas simptomat e para pas 4 javësh.


Mjeku do të bëjë një provim dhe të përshkruajnë trajtim. Në qoftë se guri ishte një nevojë për të siguruar se guri ishte formuar përsëri. Së pari, ju duhet të mbani vitamina trupin tuaj dhe për të krijuar ushqim. Nuk është një shumë e ushqimeve të kripura. Për të shmangur përsëritjen, duke pirë më shumë boronicë dhe boronicë fruta pije, të ziera me ujë, qumësht, çaj. Konsumi Limit e pijeve me sheqer të buta, ata do të irritojë veshkat. Ujë mineral është më e mirë për të pirë dhomë ngrënie, sepse uji terapeutik përmban shumë kripëra të ndryshme, ato kontribuojnë në formimin e gurëve.

Ne kemi nevojë për të udhëhequr një jetë aktive dhe të shëndetshme. Ka ilaçe që emëron mjekun. Roli kryesor i luftuar infeksionin me pielonefrit. Kjo sëmundje mund të kontribuojë në zhvillimin e urolithiasis. Në pacientët të bëjë efekt të mirë përputhet saktë trajtim spa.

Nëse guri jashtë, në qoftë se ju nuk mund menjëherë të parë një mjek, ju duhet të ndiqni rregulla të thjeshta:
- në dhimbje të padurueshme për të mos humbur vetëdijen, të marrë një pozicion ulur ose shtrirë;

- pi vaj perimesh me lëng limoni në një raport prej 2: 1;
- kur nuk ka temperatura të ulen në një banjë me ujë të nxehtë dhe pije infuzion e fara kopër;
- koha për të bërë një banja të ngrohta këmbë;
- përfundon baltë (2 orë) dhe fasha të ngrohta me gjethe lakër;
- heqjen e toksinave nga veshkat përmes klizmë;
- shkoni në një dietë - proteina ushqim të varfërve, fruta të papërpunuara të freskëta. Kungull i përshtatshëm zier steamed ose të papërpunuara. Për trajtimin e majdanoz veshkave dhe leeks, janë mjete të domosdoshme.

Shumë menduar se çfarë të bëni nëse lirohet nga guri veshkave, por jo të gjithë nxitojnë për të parë një mjek. Dhimbje dhe vuajtje të përfshirë në vetë, ju mund të merrni proces të pakthyeshëm. Ajo duhet të mbahet mend dhe të jenë të shëndetshme.