Çfarë ndodh nëse dielli djegur Si të mos merrni djegur në diellKjo kështu ka ndodhur që në pjesën më të madhe të verës vendin tonë zakonisht zgjat më pak se tre muaj kalendarike lëvruara. Kjo është dëshira për këtë arsye e kuptueshme e rusëve përdorin ditët maksimale me diell për të marrë djegien nga dielli.
Për fat të keq, cilësi tan në një ditë. Por edhe djeg shumë e lehtë! Sot ju do të mësoni se çfarë të bëni nëse djegur nga dielli. Por së pari unë dua të jap disa këshilla të thjeshta për ata që mendojnë për shëndetin e tyre paraprakisht.Si të mos merrni djegur në diell?1. E di masën. Sa kohë ju mund të sigurtë të qëndrojnë në diell varet llojin e lëkurës dhe gjendjen e tij, kështu telefononi numrat specifike vështirë. Vetëm kuptoni se ju duhet të jenë të kujdesshëm! Nga rruga, nëse fryn era, yyazytsirnist heshtje të djegur në mënyrë të konsiderueshme rritet.
2. Mundohuni të mos të bëj banja dielli gjatë pjesës më të aktivitetit diellor. Në mënyrë që të mos djegur në diell, drekë (nga rreth 11 deri 15 orë) është bërë më e mirë në hijet.
3. Pika e ujit në trup është një lloj i "shpërndarës" të diellit, kështu që është e këshillueshme për të thatë pas larjes.

4. Nëse uji që është në ju, rrit rrezikun e djegieve, ujin brenda jush, që, në të kundërtën, ul. Pini shumë këtij organi kishte ujë të mjaftueshëm.
5. Në qoftë se ju jeni duke shkuar në pushime në vende të nxehta, dhe sunbathing gjashtë muajt e fundit për shkak se ajo është e mirë për të shkuar dy herë në një dhomë me diell para udhëtimit.
6. prapa dhe supet djegur të shpejtë. Kështu që ju mund të mbyllni ato për më uniforme cirk.
7. Dhe sigurisht, mos harroni sunscreen.
Unë shpresoj se ata që kanë djegur në diell, të marrë parasysh këto këshilla dhe të jenë më të kujdesshëm herën tjetër. Tani lëvizin nga parandalimin e trajtimitÇfarë ndodh nëse dielli djegur?

1. Më e shtrenjtë, por edhe mjetet më efektive të Burns është shkumë "Panthenol" (me siguri ka homologët e tjerë, por unë nuk e di për ta). Në zbatimin e saj shpesh nuk arrijnë për të shmangur pasojat negative. Por ajo duhet të shpifjeve disa herë: një herë vbralasya shkumë duhet të aplikojnë përsëri.
2. krem ​​kosi, kos ose kefir - një mënyrë e kohë-testuar për të zbutur efektet e djegien nga dielli. Mjekët thonë se krem ​​pak efektive, pasi ka shumë yndyrë dhe yndyra "clogs poret.

3. Në qoftë se "rruga e qumështit" të gjithë e dinin që nga fëmijëria, kjo është në lidhje me antyozhohovыe pronat vodka dëgjuar pak. Duket se alkooli, në të kundërt, duhet të përkeqësohet situata, por ajo nuk është. Përhapjen djegur në mëngjes lëkurës dhe të vini re një rezultat pozitiv.
4. Nëse jeni djegur në diell, ju mund të telefononi për ndihmë nga dikush perime. Ju mund të fshij lëkurës lëng patate të freskëta ose të vënë atë kaschytsu fituar duke kaluar nëpër një kastravec gjobë rende.
5. locion me çaj të fortë brewed gjithashtu mund të ndihmojë me djegien nga dielli. Çaji duhet të jetë e nxehtë!

Pa marrë parasysh se cila metodë që ju përdorni, është e dëshirueshme që së pari të marrë një dush të ftohtë. Nuk është e nevojshme që të përdorni sapun ose xhel, si ata të thahet lëkurën.
Për rimëkëmbjen e hershme të pini më shumë ujë, dhe të përmbahen nga sunbathing të ardhmen e afërt! Këto janë këshilla.
Çfarë do të bëni nëse keni djegur në diell? Share ju lutem recetave tuaj në komentet për këtë artikull.