Çfarë ndodh nëse fëmija ka një skuqje të lëkurës në mollaqe Si për të trajtuarPrindërit e fëmijëve të vegjël mund të vëreni se pamja e nxituar ndaj papës. Mjaft shkak i zakonshëm i këtij problemi është përdorimi i pelena. Në këtë rast, ju duhet të shikoni më nga afër në lëkurën e fëmijëve, për të hequr qafe puçrra. Shumë shpesh kjo ndodh për shkak të ndryshimeve hormonale. Në këtë rast prindërit nuk mund të shqetësohen, sepse trupi i fëmijës të jetë në fazat e formimit dhe shumë shpejt njolla zhduket në vetvete.Nëse fëmija juaj për puçrra Papa vazhdon për një kohë të gjatë, ju duhet të kontaktoni mjekun tuaj. Ndoshta pamja e njerëzve të pamend është një shenjë se fëmija zhvillon një reaksion alergjik ndaj ushqimit, të cilën ai merr. Në një situatë ku fëmija është ushqyer vetëm dietë të qumështit të gjirit duhet parë gruan. Ju mund të kenë nevojë të përdorin tsukromistkoyi vidyazykatysya dhe produkteve të qumështit. Pas shqyrtimit dietën tuaj, një grua duhet të shohim reagimin e trupit të fëmijës. Përdorimi i mjeteve të posaçme për pastrimin e lëkurës fëmijën është fakultative.


Fëmija njolla Papa ndodh në sëmundje të tilla si urtikaria. Në këtë rast, njolla do të përhapet në të gjithë trupin. Doktor, shqyrton natyrën e pamend zakonisht e bën diagnozën menjëherë pas ekzaminimit. Trajtimi do të përfshijë gjithashtu të shqyrtojë dietë dhe identifikimin e produktit-alergjen. Nevoja e tij më vonë për të eliminuar plotësisht.

Nëse fëmija ka filluar të marrë ushqime të ngurta, kjo është zgjedhja e çdo gjellë duhet të trajtohet me shumë kujdes. Papa Rash nuk do të shqetësojë fëmijën në rast se ai do të hani një supave perime të lehta, djathë dhe kos, si dhe një sasi të vogël të mishit të zier. Ushqimi mund të pasurohet me vajra bimore (disa pika).

Mos harroni se lëkura e foshnjës është shumë delikate dhe për këtë arsye të prirur për shfaqjen e miliaria dhe skuqje pelenë. Miliaria duket si një njolla fryrë të kuqe që u përhap në të gjithë trupin, duke përfshirë mollaqe. Skuqje trajtojnë në këtë situatë është shumë e thjeshtë. Mjafton të vëzhguar higjienë të mirë personale, të përshtaten më nga afër me zgjedhjen e kozmetikës për fëmijët.

Ju mund të lahet fëmijën në kamomil supë, e cila është shitur në farmaci. Megjithatë, pas aplikimit të trajtimet me ujë supë kamomil duan për të ndjekur statusin e fëmijës. Banjot e rekomanduara alternuara të TEAS bimor dhe Van shtuar Permanganat kalium. Shto fundit nevojshme në sasi të vogla, uji duhet të jetë pak rozë.

Në rast se njolla ka qenë rezultat i nxituar pelenë baby krem ​​yndyrat ass përmban benzalkonium përbërë. Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet thërrimet veshje. Ajo duhet të jetë sewn nga pëlhura natyrore.