Çfarë është stevia dhe se si ajo mund të zëvendësojë sheqerit


Mbështetja e ëmbël - kjo është një domosdoshmëri që ndihet praktikisht çdo trupin e njeriut. Dhe fëmija dhe i rritur ka nevojë për një dozë të ëmbëlsirat, sheqeri sepse është e rëndësishme për zhvillimin dhe rritjen ekonomike, dhe në përgjithësi për funksionimin e duhur të gjitha sistemet dhe organet. I produkteve të sheqerit shumë, por nga fëmijëria ne të gjithë e dimë se jo të gjithë janë të dobishme. Rreziku grykësi jo vetëm të blej formë curvy, por edhe për të marrë një bandë e tërë e sëmundjeve që lidhen me rritjen e niveleve të sheqerit në gjak më të larta se normale. Në përgjithësi, si të gjithë e ëmbël, figura e bukur, gjithashtu, duan të kenë çdo gjë të mirë dhe të qëndrojnë ëndërr të shëndetshme të gjithë votimet. Pastaj do të takohet me sweeteners, për shembull, të mësojnë se çfarë stevia dhe se si ajo mund të zëvendësojë sheqerit.


Stevia - kjo nuk është vetëm produkt me origjinë bimore, e cila mund të jetë një alternativë për të sheqerit tonë të zakonshme të bardhë. Megjithatë, duke pasur parasysh të gjitha pronat e saj të dobishme, ajo mund të quhet stevia padiskutueshëm udhëheqës në mesin e të gjitha produktet që pretendojnë të jenë sweeteners më të dobishme. Për ata që nuk e di se çfarë stevia, ne nguten për të shpjeguar. Kjo nuk është një bimë mrekulli jashtë dhe bari që rritet edhe në Krime. Ajo i përket hryzantemovыh familjes, është një shkurre e vogël. Së pari, rritje vetëm në Brazil, Paraguaj, por në fund të përshtatura për pjesë të tjera të globit. Sot ka rreth treqind lloje dhe varieteteve të bimëve.


Pasi që stevia është hera e parë që gjeti Indians që të ëmbël martohem me këtë fabrikë. Kjo pronat themelore është popullor në recetat moderne. Në ekstrakt marrë nga gjethet e bimëve, përmban një numër të madh stevyzoydov, kështu që kjo ëmbëlsirat inferiore sheqerit rëndësi për rreth treqind herë. Është për t'u habitur që një nivel i tillë i ëmbëlsi, të sigurojë glycosides bimore korrespondon pothuajse zero kalori, duke e lejuar ju që të përdorni stevia dhe nuk shtoj në peshë, si në rastin e përdorimit të sasive të mëdha të sheqerit. Stevyzoyd - jo një komponent natyral azot, në të cilin jo glukozë, e cila gjithashtu rrit vlerën e stevia. Si për të lënë këtë bar diabetikët, mjekët pajtohen për një mendim: lejohet dhe madje edhe të rekomanduara. Gjethet e kësaj bime janë gjithashtu të pranishëm dhe taninet që ofrojnë një efekt pozitiv në të mukozës.


Një gram gjethe Stevia mund të zëvendësojë njëzet e pesë gram sheqer. Pasi në trup, përbërësit e tij të kenë efekte të dobishme në sistemin e tretjes, pankreasit, traktin e zorrëve. Përdorimi i rregullt i stevia dhe sheqerit refuzimit të çojë në rritjen e durim fizik dhe forcë, për të stimuluar aktivitetin mendor. Pronat e dobishme e stevia dhe se si ajo mund të zëvendësojë sheqerit, janë hetuar nga shkencëtarët disa dekada më parë, dhe popullariteti i kësaj substance është tani në kulmin e saj. Stevia mund të blihet në çdo farmaci. Ajo është shitur si një pluhur të bardhë. Kohët e fundit, shkencëtarët duke punuar në provat që stevia redukton mall për alkool dhe pirja e duhanit.


Nuk janë jo vetëm pronat e përbashkëta të dobishme e kësaj bime të veçantë dhe se si ajo mund të zëvendësojë sheqerit, por efekti i tij terapeutik. Për shembull, ajo mund të ndihmojë për të zvogëluar dhe të normalizojë presionin e gjakut, njom trupin me vitamina sëmundje akute, e cila është shkaktuar nga përdorimi i zgjatur menu gjysmë-monoton. Nëse një person nuk e përdorni perime të freskëta, manaferrat dhe fruta, ajo është në gjendje për të zëvendësuar ato vetëm stevia.

Mënyra më tradicionale për të përdorur stevia - një pirja dhe shtoni atë në çaj, kafe, komposto ose ndonjë pije tjetër. Ekstrakti i përgatitur nga gjethet e Stevia mund të hiqet në frigorifer për një javë. Gjatë kësaj kohe, infuzion i dobishëm jo vetëm si një sheqer diabetik për pije, por edhe për enët kryesore, pasta, drithëra, ëmbëltore. Stevia ofron një aromë unike dhe shije të këndshme e ndonjë ushqim apo pije. Që nga ajo është çdo menu dhe të shijshme dhe të dobishme.


Ne e dimë se disa nga mënyrat më popullore për të bërë stevia. Së pari, ju mund të bëni një tretësirë. Kjo do të kërkojë para-njëqind gram gjethe të thata, të cilat janë të mbështjella në leckë garzë dhe derdh një litër ujë të valë. Lër të mbush për një ditë dhe pastaj ditën tjetër kuzhinier për rreth një orë. Pastaj tërë infuzion derdh në një enë, dhe gjethet shtoni gjysmë litër ujë, përsëri të sjellë një çiban, vlim për një orë. Pastaj përzierje së bashku infuzion parë dhe të dytë fusion. Ky mjet që rezulton mund të përdoret si një sheqer diabetik dobishme për çaj, komposto, zierje e bimëve.


Së dyti, ne mund boshllëqet për dimër. Në këtë rast u bë edhe popullore për të përdorur stevia dhe se si ajo mund të zëvendësojë sheqerit, kam parë shumë shtëpiake. Për shembull, përgatitjen mjedër komposto, një kuart e manave të marrë pesëdhjetë gram infuzion Stevia dhe një gotë me ujë. MALYN derdhur në kavanoza, pour një zgjidhje të ujit dhe stevia dhe pasterizuar për rreth dhjetë minuta. E njëjta gjë mund të bëhet me luleshtrydhe, mollë, dardha, kajsi, rrush.

Stevia në të njëjtën kohë dhe mund të kujdeset për figurën e saj, dhe të mos e privojnë trupin e të gjitha kënaqësitë që rrjedhin nga të hahet ëmbëlsirat. Tashmë dëshmuar se edhe vazhdueshëm, zgjatet përdorimi stevia në vend të sheqerit të bardhë nuk do të ndikojë negativisht në shëndetin e njeriut. Të vetmet Kundërindikimet se nominuar mjekët janë hastroэnetryt, manifestime alergjike, diatez. Kujdes duhet të merren për të përdorur stevia dhe gratë shtatzëna, si dhe komponentët e tij individuale gjatë kësaj periudhe mund të bëjë efekte të paparashikueshme.