Si te zgjidhni ushqime organike


Sot natyrore produkt ekologjikisht miqësore mund të gjenden kudo. Në treg ose në dyqane, online ose në shitësit në rrugë kudo që ofrojnë për të blerë produkte të tilla. Ku ata vijnë në numër të tillë? Si për të verifikuar se ata janë të natyrshme? Si të mos merrni humbur në një shumëllojshmëri të tillë të propozimeve dhe si për të zgjedhur ushqimin organik? Përgjigjet për këto dhe të tjera pyetje të kemi parasysh në këtë artikull. Këshilla për të ju ndihmojë të zgjidhni vetëm ushqimin më të mirë.
Nëse ajo është një fermer në treg ose pronarit-rrugë, ajo është prodhuesi duhet të dini përgjigjen për pyetjet në lidhje me produktin. Kjo para së gjithash duhet të i kushtoj vëmendje për atë që duket si shitësin, paraqitjen e tij. Fakti se pronari i mallrave nga shitësit mjaft të lehtë për të dalluar. Prodhuesit dinë çdo gjë në lidhje me detajet e produktit.


Kur ne të zgjedhin mish. Shitësi duhet të ketë informacion në lidhje me produktin, i cili solli atë dhe ku, kush dhe sa kohë prodhuesi ka marrë rrugën për në treg. Tani ju mund të prekë mish nëse shtypur gishtin tuaj mbi produktin, nuk Dent linjë, kjo do të thotë se mishi është i freskët. Në qoftë se kjo është shumë e kuqe, atëherë ajo është e hormonet e rritjes apo të tjera, dhe ngjyra. Produkt i madh voloknystist flet për moshën e saj, ajo është e vjetër.

Kur mishi është një shumë e ujit, që do të thotë se produkti është derdhur ujë ose ndonjë lëng tjetër të veçantë dhe pastaj të ngrira në mënyrë që produkti ishte më e vështirë. Kur një copë mishi duhet të jetë pak ujth, të lëngshme natyrore. Por në qoftë se ajo mori më shumë se 2 ditë, ai thjesht nuk do. Zgjedhja e mish derri, gjithmonë në kërkim të lëkurës. Nëse ngjyra është e zbehtë, kjo do të thotë kafshët me derr, zakonisht nuk para shitjes së mishit mund të përpunuara me ujë të valë.

Kur të blesh një zog, vetëm duke kërkuar në mëlçinë e shpendëve është rregulli kryesor. Nëse mëlçisë të duken zbehtë ose të lirshme, zogu ishte i mbushur me antibiotikë. Përveç kësaj kallo putrat membrana tregojnë se pula kishte shumë kohë në ambiente të mbyllura, atë zogj. Në të njëjtën kohë të qetë dhe niveli tregues dorëshkrim shpezëve të cilat nabehalas mjaftueshme në jetën e tij. Mundohuni të shikoni në sytë e një pulë. Nëse ata Footy është një masë e FED sëmurë pulave, me ndonjë gjë apo jo ushqyer ushqim të cilësisë. Në të njëjtën kohë sytë transparente thonë se zogu mund të fluturojë.


Zgjedhja qumësht. Nëse qumësht në një tank të madh nuk është nga tregtarët privatë, për shkak se ajo nuk do aq shumë nadoyity. Ky qumësht nga ferma ku ka shumë lopë. Qumësht nga ferma të vogla janë shitur zakonisht në tanke të vogla konkrete. Bisedoni me shitësit, pyesni se çfarë ushqyer lopët e tij. Nëse silazh është dhënë se aciditeti i produktit do të dyfishohet, kështu që pronari nuk ka ardhur mirë. Por një bari ushqyer lopë është e vështirë. Ne kemi nevojë për një dietë të larmishme, bar të freskët dhe bari, kokërr terren dhe tërfili. Në fshatin e qumështit natyral ngjyrë të bardhë ngopur, nganjëherë vjen në ngjyrë krem. Pasi përmbajtje të lartë yndyrë e produktit për rreth 6%.

Qumështi mund të holluar vetë shitësit. Si për të provuar qumësht holluar me ujë? Ju mund të marrë një rënie jashtë dhe të dalë në xhami, me ujë ku të pastër. Rënie e mirë e qumështit bien në fund dhe gradualisht të shpërndarë. Më shumë në cilësinë e qumështit pas disa orë në vazhdim e sipër nga krem ​​sipër trashë.

Qumësht dhie. Kështu ai ka erën dhe shijen për shkak të prani të acideve yndyrore avullues. Ata qëndrojnë në gjëndra dhjamor sisë dhish. Kur ata të hyjnë në qumështin mjeljes. Por nëse pronari kujdeset për kafshët e saj të mrekullueshme para mjeljes dhe larë sisë tërësisht, pastaj qumësht thjesht nuk do të ndihet, nuk ka shije të veçantë ose erë e produktit. Kështu, kujdes nga dhitë do të varet erën dhe shijen e produktit.

Djathë. Në produkt të freskët zakonisht thartuar shije dhe erë. Ajo duhet të ketë odors të huaja dhe shijet. Konsistenca e produktit është shumë delikate dhe uniforme. Djathë yndyrë të ulët është cilësi heterogjene dhe thërrmueshëm dhe djathë pak yndyrë gjithmonë mazhetsya. Në dispozicion serum vogël ndarja. Produkt me cilësi Ngjyra është e bardhë apo të verdhë, ka hije kreyazykay. Uniforme Color gjithë produkt në masë.

Med. Një bletar i mirë i cili do të shesin mjaltë, shtrëngon atë, duke filluar nga 14 gusht. Kështu kornizë është përafërsisht 50% të produktit. Nga përkufizimi, nuk mund të jetë produkt i lirë. Ky produkt mjedisit dhe cilësinë.

Duhet të theksohet se etiketimi i produkteve ekologjikisht miqësore ende. Çfarë mund të jetë arsyeja për shumë mallra dhe mashtrimit. Është e pamundur për të kontrolluar cilësinë dhe pastërtinë e produkteve. Pra, gjithmonë të udhëhiqet nga njohuritë e kur blejnë ushqim. Aq shumë për produktet e prodhuara në Rusi. Çfarë për të importuar, atëherë emërtimi "bio" apo "eko" nuk mund të jetë frikë për të blerë. Është e qartë se këto produkte do të kushtojë shtrenjtë.

Përveç fermerëve duke u përpjekur për të shitur prodhimet e tyre nëpërmjet internetit, i cili zvogëlon koston e reklamimit dhe promovimit. Ju mund të provoni opsionet e ndryshme dhe të ndaluar në furnizuesit të përshtatshme që mund të besuar dhe ata të blejnë produkte nga qumësht dhe mish për bukë dhe majdanoz. Sot ju mund të gjeni lehtësisht ushqime organike, ju vetëm duhet të dini kriteret me të cilat ne mund të përcaktojë natyralizmi i produktit. Pas të gjitha, shëndet të mirë është e rëndësishme që të përdorin vetëm ushqim të shëndetshëm.