Si për të kënaqur urinë duke respektuar dietën


Ata të cilët nuk ndjekin dietë? Për më tepër, dietat e ndryshme në ditët e sotme shumë. Kush nuk dëshiron, duke e bërë pak përpjekje për të parë të madh? Në këtë rast, duke e ditur se kufizimet për leje të ushqimit për të hequr peshë të tepërt në një kohë relativisht të shkurtër. Por si për të zgjedhur një dietë që do të ju përshtatet? Para së gjithash, dietë nuk ofron një refuzim i përhershëm i ushqimit (agjërimit). Sigurisht, pesha do të shkojë, nëse jo për të ngrënë, por po aq shpejt ai do të kthehet, dhe ju shkruani sa më shumë, ose edhe më shumë kilogram. Dhe sigurisht, të jenë të vetëdijshëm se agjërimi i tepërt dëmton trupin.


Ka disa parime të humbjes së peshës harmonike në dietë, kështu që pesha shkoi dhe nuk kthehen, dhe ozdorovyvsya trupi. Këto parime janë të thjeshta - dieta dhe ushqimet që ju hani gjatë programit humbje peshe duhet të ju jap një ndjenjë të ngopje konstante dhe të mos shkelë metabolizmin e trupit. Shumica e atyre që kanë provuar dieta të ndryshme, e di se si për të humbur peshë në procesin e duan të hanë. Pra, detyra jonë kryesore - për të hequr qafe ndjenja e vazhdueshme e urisë. Le të shikojmë në disa mënyra për të kënaqur urinë duke respektuar dietë.


Për të zgjidhur problemin e urisë nuk është aq e lehtë sa duket. Secili prej nesh kanë zakonet tona të hahet, e cila u shfaq në fëmijëri. Ajo që ne pëlqen dhe çfarë jo. Prandaj, programi më të mirë për humbje peshe duhet të zgjidhet për ju, ajo duhet të konsiderohet shprehitë tuaja të hahet dhe stilin e jetës tuaj. Dhe, sigurisht, ju nuk mund të bëjë pa dietës konsultuar.

Cilat ushqime subjekt dietë do të ndihmojë të kënaqë urinë tuaj dhe ende të humbasin peshë?
Produktet kryesore ushqimore që të zgjidhin këtë problem janë ushqime të lartë në karbohidratet. Për shembull, kjo drithëra - hikërror, kënaqur dhe bukë miell i pasitur, karakteristika të errët. Në organizëm i tillë për përpunimin e ushqimit shpenzon më shumë kohë, kështu që uria nuk do të vijë për një kohë të gjatë. Këto produkte janë ideale për mëngjes, sepse ndjenja e ngopjes do t'ju kontaktojmë për darkë dhe ju nuk do të jetë i hutuar nga snacks.


Një tjetër grup i produkteve themelore për të kënaqur subjektin e urisë e dietë - është frutat dhe perimet. Ata janë të tretet lehtë, natyrisht, nuk saturating gjatë. Ato mund të përdoren për enët anë dhe ushqime, ata ngop fibër trupin - bazën e tretjes shëndetshme dhe vitamina dhe minerale.

Kur dietë zgjedhur siç duhet të marrë produktet e qumështit, sidomos kos. Në këtë rast, zgjidhni kos me yndyrë të ulët nuk është e nevojshme, ajo do të sjellë trupin tuaj as uri as e mirë. Por kos yndyrë me një nivel prej 25% do të jetë një burim i fosforit dhe kalciumit kontribuojnë në pastrimin e trupit. Megjithatë, jo duke shtuar një shumë të kalorive. Por kos shpesh nuk sjell të mirat e trupit, e cila na është thënë në reklamat. Por në qoftë se ju nuk mund të bëjë pa të, atëherë blej kos me raft të ulët dhe pa fruta dhe manaferrat. Kjo do t'ju japë një të mëdha blerjes yyazytsirnist produkte natyrore pa preservatives dhe aditivëve. Në përgjithësi, më mirë të përgatitur kos në shtëpi. Për të përgatitur një produkt të tillë të dobishme duhet të blini një eksitohet të veçantë, shpesh kjo ndodh në një farmaci dhe disa dyqane ushqimore, qumështit të freskët, të gjitha mbyllur në një termos apo një kos të veçantë. Kjo kos përgatitur në shtëpi do të përmirësojë tretje tuaj, dhe për këtë arsye ju do të duken më mirë. Dhe ai i qetëson urinë.


Gjithashtu, kursi kryesor në tavolinë diete - një peshk. Ajo thjesht duhet të jetë i pranishëm në menynë tuaj duke respektuar dietë. Peshku duhet të dorëzohen në pjekur apo të zier. Detare peshk - një burim i acideve yndyrore polyunsaturated, të cilat përmirësojnë funksionin e trurit. Dhe sigurisht, peshqit janë jodi, e cila është e nevojshme nga organi për funksionimin e duhur të gjëndrës tiroide. Peshku me perime - darkë të përsosur.

Burimi i proteinave për trupin tuaj duke respektuar dietë mund të jetë një pulë, domethënë gjirit pa lëkurës, turqi dhe lepuri. Këto produkte janë baza e shumë dieta të popullarizuara. Një duhet të mbani mend se mishi duhet të hani vetëm të ziera ose të pjekura.


Nëse ju nuk i japin një dietë të yndyrës bimore. Kjo mund të jetë vaj vegjetal, por është vaj ulliri më të dobishme. Ajo është zhytur mirë dhe nuk shkakton acarim të sistemit të tretjes. Vaj mund të shtohet në salads dhe të përgatitur enët e ndryshme në të.

Nëse ju nuk mund ta bëjë pa snacking, produkti ideal për këtë është fruta arra dhe të thata. Ata duhet të mbajnë për të gjithmonë të ketë ushqim të shëndetshëm për të shuar urinë.
Një dietë sekret - një ujë të thjeshtë. Një palë syze para se një vakt apo gjatë uria e papritur të krijuar iluzionin e plotësi dhe shurdhim në stomak. Prandaj, nutritionists rekomandojmë para çdo vakt për të pirë një gotë me ujë të ngarkesës deri pak ushqim dhe nuk ha tepër.


Mos harroni, ushqimin e duhur - është themeli i dietë. Kjo mënyrë jetese harmonike ushqim dhe jo refuzimi periodik i ushqimit, lehtësimin trupin tuaj e kilogramëve të tepërta dhe do të përfitojnë trupin tuaj. Ky rregull duhet të jetë baza e ngrënies tuaj për jetën.