Si te zgjidhni dhe të veshin një fashë për gratë shtatzëna


Duke pritur për rimbushje në familje për çdo person është një lumturi e madhe, por askush as nuk mund të imagjinohet që testimi mbulohen nga trupin e femrës. Zakonisht në gjysmën e dytë të shtatzënisë nëna shtatzënë fillon të ankohen për dhimbje prapa, mpirje në gjymtyrë, dhe, në përgjithësi, edhe gjendja e keqe e përgjithshme. Prapa dhimbje është rezultat i rritjes së ngarkesës në shpinë dhe muskujt e mbrapa, sepse fryti rritet, duke rritur masën e saj rrit vëllimin e lëngut amniotik dhe nëna ajo po fiton peshë. Por për fat të mirë, zhvilluar tani dhe të rekomanduara për çdo grua shtatzënë të veshur fashë paralindjes. Për të mësuar se si për të zgjedhur dhe të veshin një fashë për gratë shtatzëna, do të mbulojë në këtë artikull.


Fashë Prenatal zvogëlon ngarkesën në shpinë në korrekt mitër pozita fikse, mbron lëkurën nga pamjen e shënon shtrirje. Fashë lehtëson shtatzënisë lehtëson në këmbë, mund të përballen me rritjen e ngarkesës, siguron një zhvillim të plotë të fëmijës në barkun e nënës. Më e rëndësishmja, që aplikimin në praktikë të gomave paralindjes ulur numrin e lindjeve të parakohshme, si grupi për gratë shtatzëna për të parandaluar fruta hershme rënie.
Në javën e 20 fetusi fillon të rritet, kështu që fashë mirë për gratë shtatzëna të fillojnë të zgjedhin dhe veshin nga kjo periudhë. Prenatal këshillueshme që të veshin një fashë deri në ditën e fundit të shtatzënisë.


Këshilla se si të zgjedhin dhe veshin fashë paralindjes.
Zakonshëm për gratë shtatzëna janë paraqitur si një rrip ose pantallona të shkurtra.
Pantallona fashë-para keni futur elastike është përdorur përgjithësisht si lavanderi, kështu që është më mirë për të zgjedhur disa nga këto grupe. Për fiksim duhur të mitrës dhe fetusit si një mbajtëse të veshin brekë mundësisht shtrirë. Veshin një fashë ose e saktë, thonë se vet siklet tuaj.
Fashë-rrip veshur në lavanderi, pjesë të mëdha në shpinë, vetëm gënjen - regjistruar kështu mbrapa muskujt dhe bark në gjendje neroztyahnutomu. Gjinekologji këshillojnë për të zgjedhur dhe të veshin një rrip të gjerë, ata janë më të rehatshme, nuk formojnë folds dhe nuk përdredhur.


Fashë e rekomanduar për gratë shtatzëna për të veshin çdo ditë për 30 minuta çdo 3 orë gjatë natës të jetë i sigurt për të xhiruar.
Fashë-herë nuk janë vetëm të punës, por pas se muskujt e murit të barkut mund të tkurret në mënyrë më efikase dhe të kthehet në gjendjen e tij origjinale. Pas lindjes, duhet të veshin një fashë në një pjesë të gjerë të stomakut. Nuk janë të zakonshëm të veçanta pas lindjes. Madhësia e fashë madhësia e veshjeve për lindjen e fëmijës ose një ose dy më të madhe se, nëse shtatzënia gruaja mbulohen dhe mbi 12 kilogram.


Pas fashë lindjes veshur gjatë gjithë ditës çdo ditë për një javë, pastaj një ditë pa kravatë, pastaj veshin një javë fashë, dhe kështu para 6 javë pas lindjes.
Para se të zgjedhur fashë është e këshillueshme që të konsultoheni me mjekun. Kundërindikimet për përdorimin e fashë nuk është, por në çdo rast për t'u konsultuar. Mjeku do të zgjidhni modelin më të preferuar për ju. Blej një fashë për gratë shtatzëna mund të jetë një farmaci, dyqane disa fëmijëve dhe dyqane për moms. Para së gjithash, ju duhet të dini shumën e belit tuaj në kërthizë. Kur zgjedh një kravatë të sigurt për të provoni atë, sigurohuni që produkti nuk shtypni në stomak dhe nuk shkakton siklet.


Në Mbretërinë e Bashkuar, Gjermania, Franca paguar mëdha zakonshëm paralindjes prodhimit vëmendje, mjekët rreptësisht kontrolloni çdo grumbull, në mënyrë më të mirë për të zgjedhur goma prodhuesit e këtyre vendeve. Por prodhimi vendas i FA SHAT funksionale, dhe, për më tepër, ekonomike.
Zgjedhur siç duhet fashë për gratë shtatzëna, dhe ushtrime të veçanta për nënën për të përgatitur në mënyrë efektive muskujt për lindjen e fëmijës.