Si te zgjidhni një suxhuk dhe për të shmangur të bëhet një prodhues viktimë


Mbi rreziqet e industrisë moderne suxhuk është thënë dhe shkruar kudo. Në mënyrë që të pasuruar prodhuesit pychkayu prodhimet e tyre, çdo gjë, vetëm për të dalë pamje tërheqëse dhe jetën shelfin është e madhe. Por Tahiti, duke ditur të gjitha aspektet negative të këtij produkti në ekzekutimin e sotme, ajo është pas rritje e ardhshëm në dyqanin tonë, përsëri në frigorifer tonë. Dhe si mund të vidyazykatysya aroma joshëse e salcice në mëngjes dhe në mbrëmje too. Sa më shumë që ne të përpiqemi varieteteve dhe markat e sallam, aq më shumë çudi: se si të zgjedhin suxhuk dhe për të shmangur të bëhet një prodhues viktimë.


Ka një keqkuptim se cilësia e çdo opredelyaemo produkt shije sallam. Kjo nuk është gjithmonë e mundur për të përcaktuar cilësinë shijen e produktit, madje edhe një specialist me përvojë menjëherë në gjendje të kuptoj atë, membrana dendura, shije, enhancers shije, colorings dhe neveritshme të tjera. Prandaj, çdo produkt ka disa kategori si, respektivisht, përgjigja në pyetjen: Si te zgjidhni suxhuk dhe për të shmangur të bëhet një viktimë e prodhuesve të paskrupullt të bëhet më shumë kriteret që duhet të përmbushen nga ky produkt.


Së pari, ngjyra. Përsëri, mendimi mbizotërues që suxhuk duhet të jetë me cilësi të mirë rozë - nuk është e vërtetë. Ky produkt ofron ngjyrim natriumi nitrateve (kripë natriumi) shënoi në paketë, si E-250. Për standarde, përmbajtja e tij nuk duhet të kalojë 25%, respektivisht, rozë të ndritshme vetëm për të tërhequr vëmendjen. Absolutisht jo, pa ngjyrosur suxhuk është bërë, ngjyrë në mënyrë të përsosur, ka filluar të thinjet ose zbehtë rozë.
Së dyti, elasticiteti. Një sallam i mirë duhet të jetë prerë të qetë, elastike, nëse ka proshutë, atëherë compressing ajo nuk duhet të jetë në lidhje me vyvalyuvatysya vetmuar dhe madhësia. Proshutë verdhë hije "thonë" për kohë të gjatë shtrirë në banak ose materialit nën standart. Produkti i pushimit ndërsa prerja kroyamy tregon niseshte tepërt në përbërjes.


Së treti, shell. Shell rrudhur (kjo mund të gjenden në salcice gatuar dhe salcice) do të tregojnë për jo plotësisht të plotësojë, plasaritur - pikë në suficit. Ky produkt është lënë i mirë në banak, por duke zgjedhur sallam i tymosur, këtë fakt nuk e zvogëlojnë cilësinë e tij. Edhe formimi bardhë pllakë nuk e zvogëlojnë cilësinë e sallam i tymosur, kjo tregon vetëm pllakë ngjitet. Formimi i tillë në membranën e sipërfaqes së provës suxhuk të kalbjes dhe bakteret që rriten. Çfarë është e mirë në mërzitur stomak njerëzore.

Zgjidhni suxhuk më të mirë në zorrë natyrore më të lehtë për të gjetur datën e skadimit. Përveç kësaj, ky produkt ka një afat prej më pak se vetëm tregon një mungesë të aditivëve të panevojshme.

Etiketë e katërt. Në produktin e zgjedhur duhet të lexoni informacionin e treguar në etiketë. Sipas standardeve ruse specifikuar përbërësit në të gjitha produktet si ju qëllim, kështu që ju mund të llogaritni vlerën, të paktën përafërsisht. Si pjesë e çdo produkt përbërës të mishit të pranishëm E 300 Acid Askorbik është përdorur për të pasuruar e produktit dhe nuk duhet të kenë frikë. Salt, flavorings erëz duhet të jetë në fund të listës, pasi që shumica e përmbajtjes së tyre, si një mënyrë për të maskuar e materialeve me cilësi të dobët të papërpunuara.

Së pesti, çmimi. A nuk duhet të joshet duke zgjedhur salcice se çmimet e ulëta dhe të padrejtë për të fajësuar prodhues. Sallam i mirë nuk mund të jetë më e lirë mishit nga të cilat ajo është bërë. Edhe në qoftë se produkti i plotëson normën, dhe është në përputhje me rrethanat nuk është e shtrenjtë, kështu që është bërë nga materiale të lirë të para. Kjo është e njohur për ne "mish derri, mish lope" zëvendësohet me "pule, mish gjeldeti" ose "mish derri, mish derri egoiste, mëlçisë." Kjo nuk do të thotë se produkti është e keqe dhe e dëmshme, vetëm përbërësit kanë një kosto të ulët.


Një tjetër i rëndësishëm në përgjigjen e pyetjes: Si te zgjidhni suxhuk dhe nuk bëhet një viktimë e prodhuesve të paskrupullt, ajo Enjoy ose TU. Enjoy - një shtet i zhvilluar, pra në kuptimin e produktit, duke e bërë recetë me grup të caktuar standarde të përbërësve. TU - një formulë të zhvilluar individ, një tipar i kompanisë. Mish tregojnë specifikat e një prodhuesi të mirë nuk është se sa Enjoy inferiore.
Kujdes erdhi në zgjedhjen e sallamit, por çdo produkt, ju mund të mbrojtur veten dhe të dashurit tuaj nga akumulimin e substancave të panevojshme. Për njeriun në botën moderne nuk mund ta bëjë pa snacking, dhe suxhuk është mënyra më e shpejtë për të kënaqur urinë tuaj.