Si te zgjidhni bukën është e mirë për shëndetin


Përkrahësit e dietë besojnë se përdorimi i bukës, dhe në shumicën e çdo sasi, sigurisht që çon në një grup peshë të tepërt. Nutritionists janë
duke u përpjekur për t'i bindur ata për të kundërtën: për të ngrënë jo vetëm e mundshme, por edhe një domosdoshmëri. Dhe shëndetin dhe figura e bukur shumë. Por ajo duhet të dinë se si për të zgjedhur bukë të shëndetshme, do të heqë dorë nga të gjitha të vlefshme dhe të nevojshme për trupin.

Mallrat e shëndetshëm pjekur pak, kush e di.
Të gjithë besojnë se buka - një produkt që përmban vetëm yndyrnat dhe karbohidratet. Le të


të shohim se çfarë lloje të prodhuesve të bukës sot na ofrojnë dhe të cilat mund të jenë të
Zgjedhja për përdorim të përditshëm.
Bukë wholegrain - bukë të shëndetshme,
një fetë e cila përmban jo më shumë se tre gram fibra. Për mënyrën se si
zgjidhni reale breads me krunde, ju duhet të dini: etiketën
prodhues duhet theksuar që përbërja e produktit përmban natyral
gruri ose thekri. Por kjo është e para në listë duhet të jetë flamur disponueshmërinë
drithërat! Përndryshe, prodhuesi i vetëm i thotë se

përdorur një vakt pa drithrave, e cila duhet të jetë e embrioneve dhe
predha. Vetëm në këtë rast mund të konsiderohet si bukë gruri tërë. Nëse bukës
quajtur "multyzernovыm" apo "mnohozernovыm", kjo do të thotë që përdoret
miell plain.

Jo buka më e shëndetshme - me shtimin e
arra dhe fara. Kjo nuk është alternativa më e mirë për të gjithë anëtarët e familjes. DHE
pavarësisht nga fakti se këto aditivëve të rritur produkte furre kalori,
favori i tij nuk është në rritje. Nëse ju nuk e dini se si të zgjedhin bukë më të dobishme

produkt, vini re praninë e një shumëllojshmëri të shtojcave në formën e copa
fruta, arra ose fara. Kjo është një bukë e zakonshme e bardhë, maskuar vetëm
nën "produkt të shëndetshme buke" dhe më shumë kalori.
Nëse doni të dini se si për të zgjedhur më të
alternativa më e mirë për të furnizuar të gjithë familjen, i kushtoj vëmendje për të shtuar
yndyrë. Për shembull, anëtarët e melasë bukë, aditivëve karamel, sheqer
nuk është e mirë për shëndetin. Yndyrë të tepërt ngopur dhe bukë, e cila në
Përgatitja shtuar margarinë, vaj gatimi, vaj hidrogjenizuara.


Siç e dini, shtoni bukë maja. Megjithatë, maja
armiqësi maja. Breads dobishme pjekur duke përdorur natyrore
maja, por në mënyrë për të shpëtuar prodhuesit përdorin origjinën kimike maja,
jo të gjallë.
Ne vazhdojmë të flasim rreth asaj se si për të zgjedhur bukën, e cila
më shëndet të mirë. Ndoshta tërheq vëmendjen tuaj të freskët,
Të bardhë, ende bukë të ngrohtë gruri me një kore crispy. Por kjo nuk është
ushqim më të dobishme shëndetësore. Çfarëdo tundimi, hahet bukë të shëndetshme

në ditën e dytë pas pjekjes. Nëse zgjedhja në mes të bardhë dhe bukë thekre,
avantazh, natyrisht, duke pasur parasysh këtë të fundit. Jo vetëm që
miell thekre jep pak kalori produkt të përfunduar. Bukë thekre pasur
aminoacidet nuk gjendet në bukë e bardhë. Përveç kësaj, ajo është e ngopur me vitamina
B1 B6 R. thekre bukë shumë më pak niseshte se varieteteve të bardha, por
më shumë pentozan - substanca të veçanta që nxisin zorrë.

Bukë thekre është shpesh edhe të trajtuar aneminë. Por në

disa raste, aciditeti i lartë i këtyre varieteteve vidyazykatysya mirë.
Ne tërheqim vëmendjen në faktin, që është miell pjekur
trashë bukë ose të rëndë gjobë. Pas rëndë gjobë kokërr humbet Saj
Pronat e dobishme. Pas të gjitha përpunimi është e humbur përbërjen vitaminë,
minerale pjesa më e madhe dhe micronutrients minerale, fibra dietike. Në klasë të parë
miell apo rëndë gjobë, tretur shpejt në zorrë, duke u bërë
glukozë. Glukoza, nga ana tjetër, të zhytur menjëherë në gjak, nga

pastaj papritmas hedhje nivelet e insulinës, duke rezultuar në rritjen e oreksit.
Zhvilluar posaçërisht për atletët sot
bukë palestër. Kjo klasë, e cila është përdorur për miell miellit pjekje. Në
Kjo është buka përmban më pak carbs, më shumë fibra.

Ne tashmë biseduar rreth se misri ngre insulinën.
Prandaj, jo të gjitha varieteteve mund të hahet diabetikët. Buka më të dobishme shëndetësore
për ata që vuajnë nga diabeti, e pjekur vetëm me miell thekre dhe grurë
krunde.
Nuk janë të varieteteve të bukës, i cili është përgatitur pa asnjë

maja. Kjo është e dobishme për organizmin një përmbajtje të lartë të mineraleve dhe vitamina B,
dhe forcon sistemin imunitar.
Për njerëzit që vuajnë nga problemi kapsllëk dhe
tretje, buka e dobishme se është pjekur pa kripë. Ajo quhet
bukë alharydnыy dhe treguar për ata që kanë sëmundje të veshkave dhe të rritur
presion.

Ajo është bërë koncept modë e "biohleb."
Kjo është një shumëllojshmëri të veçantë, të cilat janë përdorur për pjekje e natyrshme
Përbërësit që nuk janë përdorur miell, dhe është përdorur germinated ekskluzivisht

kokërr. Në këto llojet e ndaluar çdo aromatizues dhe shtesa të tjera
origjina kimike. Biohleb përmirëson zemrën,
zorrët dhe merr shpëtoj e lodhjes rregullt.
Buka më të dobishme shëndetësore mund të bëhet në
në shtëpi. Sot atje janë të gjitha mundësitë: nota të ndryshme
miell, makina pjekje për ndërtimin etj Përveç kësaj, në shtëpi
Ju mund të përdorni përbërësit e natyrshme dhe nuk përdorin yndyrna të dëmshme.
Vetëm të heqë dorë bukë nuk mund. Ajo përmban vitamina A, E, B, K, dhe

selen, mangan, silic, zink, bakër dhe klor. Pasi njerëzit
kokërr të gjatë refuzon të përdorin, kjo mund të zbulohet
depresioni, lodhje, nervozizëm dhe depresioni.