Si për të nxjerr toksina në shtëpi


Gjatë gjithë jetës së tij, njeriu dhe gjithë trupi i tij është vazhdimisht ndjenja faktorët përreth nuk janë gjithmonë efekt i dobishëm për shëndetin. Kjo çon në një grumbullim i sistemeve të brendshme të substancave të dëmshme - toksinave nga të cilat jetesa normale mund të ndalojë. Toksina nuk mund të ndihet shumë vite, por nëse personi nuk u kujdes, kjo nuk do të thotë se asgjë e keqe nuk ndodh tek ai. Është më mirë për të parandaluar sëmundje serioze se sa për të trajtuar ato. Ata që janë dakord me këtë mendim, është propozuar për të mësuar se si për të nxjerr toksina në shtëpi.


Bëni të lehtë. Por jo të mjaftueshme për të përdorur vetëm një metodë të vetme e pastrimit - së bashku disa tretmane efektive mund të japin një efekt i dobishëm. Në shtëpi, ju mund të rivendosur të mëlçisë normale, veshkat dhe zorrët edhe që vuajnë më shumë nga kursimet e dëmshme dhe të përjetojnë rezultatet e dëmshme të gjitha pasionet e njeriut, por jo vetëm këto autoritete mund të kërkojnë vëmendje. Toksina - substancë shumë të fshehtë, dhe ata shpesh grumbullohen në indet e muskujve dhe enët.


Nëse jeni të interesuar, si nxjerr toksina të fillojnë për të normalizuar mënyrën e tyre të hahet. Harrojeni ushqim hedhurinë, produktet përmban preservatives dhe ngjyra. Pini shumë ujë të pastër, të fillojë një ditë javor të agjërimit. Mos të jetë i tepërt ushtrim - i mirë për një shenjë në trajnimin palestër rregullisht për të vizituar. Mundohuni të ndajë në programin e tij zënë për ditë dhe sauna: banjo me avull është më e mirë në gjendje për të shpëtoj trupin e akumulimeve të dëmshme.

Në lidhje me ushqim të shëndetshëm, kjo është për të lëvizur në produktet të cilat nuk janë të nënshtruar trajtimit të ngrohjes. Në mënyrë ideale, ushqimi duhet të jetë vegjetarian, por jo të gjithë mund dhe dëshiron të heqë dorë produkteve të mishit në tryezën e tij. Ju vetëm mund të shihni qëndrimin e tij të metodës së mishit gatim. Për shembull, pulë nuk është i skuqur mirë dhe të ziera, të pjekura në një majë. Mish mund të hahet i gatuar ose steamed. Pra, mëlçisë do të vuajë ndikim minimal, dhe toksina të dëmshme dhe kolesteroli janë pranuar në trup.

Sa për fruta, ata patjetër nevojë për të ngrënë të papërpunuara. E njëjta gjë vlen edhe për perimet. Por që sot të gjeni ushqim pa nitrateve problematike ndonjë fryt të blera dhe perime duhet të zhytem në ujë pas para-trajtimin e lëkurës. Kështu që ata nuk do të humbasin vitamina dhe ushqyesve të tyre, por toksina do të dalin prej tyre.

Ka një grup të produkteve që ndihmon trupin dhe "e di" se si për të hequr toksinave nga trupi. Ai përfshin acid Askorbik - stearik, limoni, laktik. Rastësisht, kjo e fundit i prodhuar nga trupi gjatë ushtrimit, në mënyrë që ata janë të dobishme. Convert substancave të dëmshme toksike në kripë dhe sekretohet ndihmuar lakër turshi. Të përgatisë atë në shtëpi nuk do të ketë vështirësi, por efekti do të jetë i dukshëm. Lejoni vetes që të marrë pak verë të kuqe natyrale, ajo ndihmon pastruar trupin. Ju mund të përdorni këtë recetë: në qumësht i thartuar duhet të jetë i holluar 1 lugë uthull dhe sa më shumë mjaltë. Përbërja llokoçis mirë dhe pini para një vakt. Ky mjet nuk është e rekomanduar për njerëzit që kanë një sëmundje të stomakut.


Në mesin e shumë bimëve të tilla që nxisin eliminimin e toksinave. Përgatitja e një çaj me bearberry, knotweed, horsetail. Pres një nga bimët, të marrë 1 tbsp ajo dhe derdh ujë të valë. 15-20 minuta zierje duhet të vihet në një banjë me ujë. Pastaj të lënë për 45 minuta dhe pini 2-3 gllënjka 3 herë në ditë. Kjo procedurë duhet të përsëritet çdo ditë për të paktën katër javë.
Nga rrënjët e bimëve të tilla si rrikë, majdanoz, çikore, nëna dhe njerka, Kastrati gjithashtu mund të përgatisë një pije medicinale. Që ata kanë nevojë për të marrë lëng të freskët, të përzier në sasi të barabarta, pini 1 lugë 2-3 herë në ditë.

Pastrues efektive janë konsideruar arra mbushur. Backfill ndarëse qelqi arrë një gjysmë litër vodka apo alkoolit. Le të qëndrojë në një vend të errët dhe të ftohtë për 3 javë. Pastaj ju mund të marrë ilaçe 1 lugë gjelle para ngrënies dy herë në ditë.

Për trupi ishte një ekuilibër normal me ujë, është e nevojshme për të pirë vetëm ujë të pastruar. Shkalla e përditshme për një jo personi me pak se 25 l., Në këtë vëllim nuk janë përfshirë lëng, sode, çaj ose kafe. Në ujë ne rekomandojmë lëng pije nga manaferrat dhe hani gooseberries, luleshtrydhe dhe luleshtrydhe, shalqi dhe shalqi, dardha. Janë të dobishme kopër të freskëta dhe marule. Nëse ju pëlqen erëza për enët e ndryshme, ju mund të përdorni një nga më të natyrshme, dhe për më tepër edhe të dobishme: për të shtypur pluhur para-tharë rrënjë luleradhiqe. Të gjitha këto mjete do të ndihmojë në normalizimin e funksionit nxjerrës të trupit.


Në kryerjen e ditë shkarkimit mund të pini vetëm kefir ose përgatitur në kos shtëpi. Nëse urisë është e fortë, ju mund të hani krunde ose muesli, kos i holluar. Gjatë gjithë ditës ju mund të hani mollë.
Nuk është një mënyrë për të hequr toksinave nga trupi nëpërmjet teknikave të duhura të frymëmarrjes. Merrni frymë thellë, pastaj nxjerr disa herë për t'i dhënë fund. Psherëtimë ashpër për të bërë. Kjo procedurë i ndihmon ata të cilët janë të detyruar të punojnë në një dhomë me substanca toksike, apo të gjatë ruhet në një dhomë pa ventilim.

Pastrimit të trupit mënyra të thjeshta dhe natyrore do të zgjasin jo vetëm rininë tuaj, por edhe për të ruajtur shëndetin e për shumë vite. Mos prisni derisa toksina do të ndihen simptoma të pakëndshme. Të shpëtoj prej tyre sot!