Si për të sjellë kripë nga trupi i njeriut


Të gjithë janë ballafaquar me depozitimin e kripërave në trup. Shumë prej fillimit të problemeve me shpinë dhe nyje. Dhe të gjithë faji i kripërave të tretshme të cilat nuk rrjedhin nga trupi natyrisht. Ne ju tregojnë se si për të marrë kripë nga trupi i njeriut.
Disa argumentojnë se ata nuk kanë kripë në trup, por ajo nuk është. Ky problem mund të parandalohet duke ndjekur një dietë. Për të filluar, të shqyrtojë dietën tuaj të përditshme. Në njerëz, kripa e depozituar nga fakti se ushqimet proteinike nuk tretur plotësisht. Për të shmangur këtë, ju duhet të kufizojnë përdorimin e proteinave - një yndyrë, mish yndyrë, organeve të brendshme të kafshëve dhe shpendëve dhe të peshkut. Duhet të shmanget pastë pudre, hani më pak i ëmbël. Mos përdorni erëza, sauces, djegëse, kosi dhe ushqime të kripura. Një perime shtesë ushqimore proteinike, ndërsa proteina tretet mirë. Në qoftë se ju ndiqni këtë dietë, ju mund të zvogëlojë depozitat kripë.Por shpesh njerëzit nuk janë të angazhuar në parandalimin e sëmundjeve dhe të trajtojnë vetëm pasoja. Ata eleminuar kripë nga trupi kur janë të depozituar atje. Kështu që përdorin spastrim trupin e kripërave.
TEAS ndryshme dhe lëngje të shpërndarë dhe për të hequr kripë nga trupi. Në kripëra shtyra janë alkaline, ata duhet të shpërndajë si elemente. Produkte të tilla janë Lëng nga rrepkë zi dhe çaj të lulediellit nga rrënjët.

Që nga rënia duhet të rezervohet rrënjët e lulediellit për t'i përgatitur ato shërimin çaj. Për këtë, të marrë një filxhan çaj rrënjët ngrënë e lulediellit dhe tre litra ujë. Vënë rrënjët në një kazan smalt dhe vlim rrënjët për 2 minuta dhe le të krijoj pak. Ky çaj do të zgjasë për 2 ditë. Trupi fillon të pastrohen pas këtij çaji, 2 javë pas fillimit të marrë. Gjatë rrjedhës së trajtimit nuk mund të marrë ushqime papjekur pikante dhe të kripura. Dhe hani më shumë ushqime bimore.

Perdorimi i zi rrepkë lëng të hequr nga kripërat e trupit. Lëng të marrë 10 kg rrepkë, ajo peeled dhe rubbed në rende. Ilaç shtrydhur lëng në bankë, kemi marrë 3 litra lëng. Dyqan e tij në frigorifer dhe pije pasi të hahet 1 lugë Dhunimi-rrepkë nuk e hedhin larg. Përzierje e tij me mjaltë - 300 g për 1 kg e tortës mjaltë. Ngrënë tortë me mjaltë 3 herë në ditë për 3 lugë

Për të hequr kripë nga trupi, shkon dietë oriz. Vënë re se ata që hanë oriz, rrallë vuajnë nga depozitat e kripës. Për të hequr kripë përdorur oriz saktë për një javë oriz larë vazhdimisht. Vendin në një tigan enameled 10 litra 3 kg oriz dhe oriz çdo ditë lahen me ujë të ftohtë dhe të lënë atë deri në ditën e ardhshme. Ditën tjetër përsëritur larjen oriz dhe kështu të gjithë javës. Kur oriz do të ndajë koll në ujë, të thata dhe të përpilojnë atë në qese leckë.


Javën e deri oriz lahen, të përgatitur trupin për të sjellë kripë. Hani ushqim vegjetarian, të bëjë një klizmë çdo natë, pini çaj bimor. Pastaj, brenda 2 muajsh për mëngjes hani oriz të rafinuar.
Oriz gatim kështu - gatuaj në ujë 30 gram drithërat. Gjatë ujë gatim do të ndryshojë dy herë. Edhe një herë ne do të lajë nga oriz i gatuar. Gjatë mëngjes, mos pini, hani herën tjetër 4 orë. Gjatë dietë oriz nuk hani nga tymosur, turshi, erëza, yndyror dhe të mos pini alkool. Salt nxjerrin një muaj. Në këtë kohë do të jetë një tendosje të madhe në sistemin kardiovaskular. Prandaj, këto do të përfshijë ushqime që janë të pasura me magnez dhe kalium.


Produktet që eliminuar kripë nga trupi
Në natën pini të paktën 25 litra ujë, ajo ul presionin, heqjen e kripërave.
Ulja futje diete kripë, të minimizuar përdorimin e patate të skuqura, biskota, dhe produkte të tjera të dëmshme që përmbajnë sasi të mëdha të kripës.
Marrë pjesë në banjë ose sauna. Kryen stërvitje aerobic.
Ne tërheqim vëmendjen për fruta dhe perime të freskëta, erëza zëvendësues kripë që i japin shije dhe aroma për enët.
Ne përfshijnë ecje të shpejtë, çiklizëm dhe vrapim.
Gjëja kryesore është të mos nopem në luftën kundër toksina dhe kripë tepërt në trup. E di që ushqime kalori nuk duhet të konsumohen më shumë energji. Që trupi të eliminuar kripë - drithëra, çaj jeshil, produkte natyrore pa preservatives dhe aditivëve, fruta, fasule, lëngje, manaferrat dhe perime.


Gjashtë produkt nxjerrin kripë
Patate
Në niseshte shumë patate, që e bën atë absorbues, e cila absorbon substanca të dëmshme dhe kripë.

Panxhar
Tregon trupin e kripës dhe të metaleve të rënda komponimet natyrisht të çon në procese normale ndihmon tretjen e ushqimit.

Alga deti
Struktura përbëhet nga alginates, ata neutralizoj dhe për të eleminuar substanca të dëmshme.

Gjethet gji
Nga ekstrakt fletë gji mund të bëni është mënyra më e mirë për të hequr qafe kripë tepërt.


Rajs - RISU jepte vendin e parë në mesin e produkteve që i japin kripën nga trupi. Si pjesë e dietat që janë të dizajnuara për heqjen e toksinave, normalizohen proceset metabolike, oriz është e shënuar në numrin 1. Ajo pastron trupin e toksinave, lehtë thith kripë e pasur në fibra. Duke përdorur dietë oriz sugjeron se një dietë duhet të përjashtojë yndyror, aromë dhe ushqime të kripura.

Kripë Tërheqja përdorur mjetet juridike popullore
Infuzion të lë thupër
Merrni 2 tbsp nevrikosur lë lë thatë derdh një gotë me ujë të valë, insistojnë orë. Infuzion i tendosje dhe shtoni pjekje sode majë. Ne pini 3 herë në ditë për 1 lugë çaji

Me thate komposto vlim lëkurën e mollë dhe pini një gjysmë gotë pesë herë në ditë.
Nëse metodat e propozuara nuk ju ndihmojë, mos e humbni shpresën, sepse njerëz të ndryshëm në të njëjtën mënyrë vepron ndryshe. Gjej recetë tuaj. Ju mund të ndihmoni infuzion thupër ose zierje e hips u rrit.
Ju mund të zgjidhni nga recetave të mësipërme të cilat dietë të përshtatshme. Sepse tani ne e dimë se si për të hequr kripë nga trupi. Por, para se të aplikoni një dietë të veçantë së pari duhet të konsultoheni me një mjek.