Si për të sjellë kripë nga trupiPse Kripërat grumbullohen në trup?Futje Burimi i kripës - pije dhe ushqim. Nëse kripërat e tepërta hyn në fuqi ose arsye ose një organi tjetër nuk mund të përballen me tërheqjen efektive të djersë të tepërta ose nëpërmjet veshkave, kripë fillojnë të grumbulluar. Sigurisht, të shqetësuar ekuilibrin electrolyte - arsye serioze për të gjetur një mënyrë për të sjellë kripë nga trupi. Për shembull, rezultatet mund të arrihet duke përdorur produkte që eliminuar kripë nga trupi. Është të ushqyerit e duhur dhe masa të veçanta pastrim.

Lista e më të yyazytsirnyh shkakton akumulimin e kripës në trup:
të ushqyerit e dobët;
predispozicion gjenetik të shoqëruara me çrregullime metabolike;
sëmundjet e sistemit nxjerrës.
Si për të përcaktuar se cila duhet të sjellë kripë nga trupi

Është e nevojshme për të lënë krem ​​mëngjes urinë gjatë ditës, më të mirë në një kavanoz qelqi. Të nesërmen në mëngjes, sipas llojit të sedimenteve në fund dhe muret e bankave mund të përcaktuar se cila është tejkalimi i kripërave të përfshira në trup.
Nëse urina pas ruajtjes jep beftë e bardhë është karbonat;

Në qoftë se mukusit në urinë, dhe pastaj ra beftë, e cila "Gotë" Kristal në formën e shufrave - një fosfat ose trypelfosfatы (ata janë pak më e madhe);
kripë e acidit urik (urate) - kuqërremtë ose kristaleve verdhë si tulla njëpasnjëshëm;
oxalates jap Kristal errët ose të zezë.
Kripëra të ndryshme alkaline - karbonate, fosfateve, trypelfosfatы - shkaku osteokondroza e një shpinë. Dhimbje koke, prapa dhe supet, shqetësuar qarkullimit cerebrale. Shqetësimi kryesor në këtë situatë duhet të jetë se si të merrni kripë nga trupi. Ndërsa në qoftë se Massages dhe të ofrojë lehtësim, por nuk eliminojnë kripën dhe përkohësisht lëvizin ato në një vend tjetër.

Në mënyrë tipike, kripë e acidit urik janë depozituar në të dashuruar mish dhe ata të cilët kanë një shumë të frutave dhe perimeve që përmbajnë acide të caktuara të tilla si limoni apo malic acid. Kripërat grumbullohen në nyjet e këmbëve, këmbët, këmbët, e cila shtohet dhe dhimbje. Diagnostikuar me përdhes.
Kripëra oxalate janë depozituar në muskuj, eshtra dhe nyje. Shpesh formë oxalate kripë guri është jashtëzakonisht e vështirë me një sipërfaqe e lëmuar. Zakonisht në lidhje me çfarëdo mënyre në fuqi për të sjellë kripë nga trupi, i cili kërkon një kohë të gjatë.

Të ashtuquajturat gurë koral shpesh formojnë në veshkat. Këto struktura të përbëhet nga urate, i lidhur nga një karbonate butë dhe fosfateve.

Në atë mënyrë për të shfaqur kripëraNë mënyrë tipike, prodhimit parë kripëra softest - karbonate, fosfateve, trypelfosfatы. Pastaj vjen kthesën e urate - kripë e acidit urik. Dhe pastaj excreted nga kripë oxalate trupi.
Tërheqja e kripërave alkaline
Kripë alkaline duhet të shpërndajë tretës alkaline. Ju mund të pini çaj nga rrënjët e lulediellit lakër lule karrota ose shoots rinj e dardhë.

Tea nga luledielli marrë rrënjët rrënjët 50g dhe të insistojnë në një termos ose ibrik çaji. Pranohet në vend të çajit për një muaj apo dy. Rreth dy javë do kripë prodhimit. Pas kursit urina është e qartë dhe përmban shi, fare. Gjatë kohës së shëndetit nuk kanë nevojë për të ngrënë seasonings kripur, kosi dhe pikante.
Kjo mënyrë për të sjellë kripë nga trupi, e cila mund të shkaktojë dhimbje. Ndonjëherë presioni rritet, dhimbje koke apo zemra. Kjo është normale dhe sinjalet që kripë filluan të largohen nga trupi.

Tërheqja e kripërave urinës
Kripëra Urate dhe solids "me gjemba", Me një sipërfaqe të përafërt. Ato fillojnë nga disa javë pas fillimit të trajtimit. Dhe mjaft otsarapayut murit të uretrës, duke shkaktuar irritim.
Për të hequr qafe kripëra të acidit urinës mund të pini infuzion e frutave apo rrënjët hips. Por prania e kripërave fosfat rrit ose koral nuk mund ta pranojë, sepse ajo do të rrisë gurë. Doza ditore e vitaminës C është gjetur në shtatë hips.

Ju mund të përgatisë infuzion e bimëve knotweed, gjethet e luleshtrydhe dhe currants. Ajo do të marrë knotweed lugë gjelle, një çift i lugë luleshtrydhe, një çift i lugë currants. Të gjithë komponentët duhet të pres dhe të derdh një gotë me ujë të valë. Mbush për gjysmë ore.
Merrni ditës një filxhan çerek muaj drejt. Pas një ndërprerje shtatë-ditore për të shkuar një tjetër kurs. Një proces spastrim të kryer sedimenteve zhdukjen e kripërave urinës.
Tërheqja oxalate kripë
Përjetuar një mënyrë për të sjellë kripë nga trupi në rast të një urinës zezë ose të errëta Kristal - të marrë çaj me mustaqe rrushit ose shoots rinj të rrushit. Ju duhet të pres mustaqe apo degë të rinj të rrushit - 1 lugë çaji derdh një gotë me ujë të vluar dhe të lënë për gjysmë ore.

Merrni një filxhan çerek gjatë ditës. Pas një muaji të trajtimit të bëjë një pushim për pesëmbëdhjetë javë dhe pastaj të përsëritur kursin.