Si të hiqni lythat në shtëpiNdoshta në jetën e të gjithëve ishin lythat në shumë kryesisht në fëmijëri. Shumë fëmijë mendojnë se lythat formuar në kontakt me bretkosa apo bretkosat, nuk është e vërtetë. Lythat janë koncepte shkencore lyth. Virus është shkaktuar nga tumoret beninje të lëkurës quajtur - virusi papiloma njerëzor. Ky virus prodhon efekt kronike, përhapet me shpejtësi dhe është shumë ngjitëse. Virus mbresëlënëse mukozës dhe lëkurës, transmetohet me anë të kontaktit të drejtpërdrejtë të lëkurës ose nëpërmjet kontaktit seksual.


Fshirjen e të dhënave neoplazma beninje të lëkurës në dy mënyra: përmes mjekësinë popullore profesionale dhe mënyrat për të shtypur virus në shtëpi.
Në mjekësinë popullore kundër lythat përdoret zakonisht infuzion e pelin. Përveç kësaj, kjo metodë e lejuar për të hequr qafe lythat. Për ta bërë këtë disa herë në ditë, duke respektuar regjimin e Arsimit të përgatitur procesin e infuzion. Kështu, për shkak të procesit të steaming dhe shërimin pronat e sherebelës, substanca aktive shpejt të marrë të virusit dhe pengojnë veprimin e tij.

Mënyra e dytë për të hequr lythat në shtëpi.Nëse ju keni lez në këmbë, është ilaç popullore shumë efektive. Nevojë për të marrë një copë hudhër dhe fshij patate të skuqura e saj të vogla dhe pure për kashopodibnoho shtetit. Pas kësaj, slurry rezulton të shtoni një pak uthull (1 lugë çaji). E gjithë kjo duhet të jetë përzier me miell. Në fund ju merrni njerëzit shteti të drogës aktiv kashopodibnoho. Aplikoni një ilaç direkt me lez duhet, të pasur dhe të mirë perebyntuvaty. Si rezultat, të paqëndrueshme, të përfshira në hudhër, ndikojnë virusin. Nëse pas procedurës që do të ndjekin një ndjesi djegie dhe zonat nuk ndihet i prekur mund të përhapet vaj Vishnevsky.

Mënyra e tretë për të hequr lythat në shtëpi.Kjo metodë është më e përballueshme. Ju do të duhet 30 për qind zgjidhjen e peroksid hidrogjeni, vazelinë, moisturizer, kështu që ju mund të përdorni erythromycin ose tetracycline pomadë. Vajra janë përdorur si një medium që lidh substanca aktive. Trajtimi duhet të bëhet gjatë 1-2 javë. Pastaj Lythat sigurtë zhduken.