Si për të nxitur të vjella pas ngrënies


Në trupin e çdo krijese të gjallë, duke përfshirë edhe njeriun, ka shumë procese vitale. Kjo qarkullimin dhe shkëmbimin e gazit, dhe tretje, dhe shumë më tepër. Por këto procese janë të fshehura nga të tjerët, dhe ata nuk mund të arrijnë. Sidoqoftë, ka gjëra që ju mund të kontrollojë veprimtarinë e cila, edhe pse jo gjithmonë, por ende e mundur. Një nga këto ngjarje është konsideruar kontrollohet aktin vjella. Mbërthyer pakëndshme, por e rëndësishme. Në fund të fundit, kështu që trupi menjëherë merr shpëtoj e toksinave dhe helmet që ishin në atë me ushqim, ose diçka tjetër. Ndonjëherë vetë e trupit është zhdukur, dhe ai ka nevojë për ndihmë. Se si dhe çfarë mund artificialisht sjell të vjella pasi të hahet dhe kur është e nevojshme, ne do të diskutojmë në këtë artikull.Kush ka nevojë për atë?
Së pari, le të shohim se kush dhe kur e ka këtë akt keqe për të shkuar, dhe pastaj të shohim në mënyrat se si dhe çfarë të shkaktojë të vjella pasi të hahet. Pra, arsye për të përdorë këtë procedurë disa.

  • Helmimi me ushqim. Kjo vlen për të dy të rriturit dhe fëmijët. I cili nuk ka qenë i shtrirë në sallam frigorifer apo peshk, si në qoftë se një kohë të gjatë është, dhe hedhin një mëkat, për të gjitha paratë e paguar. Që ha ", që ishte humbur." Dhe rezultati - helmimi me ushqim. Çfarë duhet të bëni? Në vend të shpëtoj të ngrënë. Këtu është metodë e dobishme pyscheyzverzhenyya emergjente, dmth të vjella.

  • Për të shmangur marrjen e yndyrë. Disa gra që janë të zellshëm blyustytelnytsamy figura, janë drejtuar në këtë procedurë çdo kohë pas një vakt të rëndë. Në disa mënyra ata janë të drejtë. Mënyra shkaktuar vjellje pas të ngrënit e bën të largohet nga stomak më shumë ushqim neperevarenuyu, kjo metodë mund të konsiderohet efektive. Pasi ushqimi nuk është zasvoyilasya, atëherë kalorive trupi nuk është e tmerrshme. Por e përdorin atë shpesh nuk është e nevojshme. Pse, ne do të flasim për këtë më vonë.


  • Metodat shkaktoj vjella


    Duke ditur arsyet për të shkuar rozyazyka se si dhe çfarë mund artificialisht sjell të vjella pas ngrënies. Mënyrat janë disa, dhe secili ka vet. Së pari, të vjella pasi të hahet mund të shkaktojë mënyrë tradicionale vjetruar rrëshqitje dy gishtat në gojën e tij, dhe më të thellë. Mekanizmi i kësaj metode qëndron në nxitjen e gjuhës, duke shkaktuar vrull të ezofagut dhe stomakut. Dhe ata nga ana e vjell drita e ditës nuk kishte kohë peretravytysya përmbajtje. Në vend të kësaj gishtat si flokët stimul mund të përdoret në qoftë se ata kanë gjatësi të mjaftueshme apo lugë çaji trajtuar. Së dyti, të vjella pasi të hahet gjithashtu mund të shkaktojë, duke imagjinuar që ju jeni të hahet diçka shumë e shëmtuar, e keqe dhe të neveritshme. Aktualisht duhet të jenë të gjallë, të ndritshme dhe më shumë. Së treti, në qoftë se ju keni probleme me aparatin vestibular, është gjithashtu e mundur që të përdorin me sukses. Çfarë mund të shkaktojë të vjella me karakteristika të tilla të organizmit? Dhe çdo gjë. Pokachaytes në një ritëm, pokruzhlyayte, ponaklonyaytes në drejtime të ndryshme në një ritëm të shpejtë, kreu pomotayte. Dhe procesi nuk mund të ndodhë. Dhe një tjetër goditje të vogël. Në të gjitha mënyrat e mësipërme përveç ushqimit duhet të pini shumë ujë. Nga njëra anë, ajo do të lehtësojë procedurën razzhyzhyv ushqimit com, nga ana tjetër - do të ndihmojë të krijojë një ndjenjë të mbipopullimit në stomak, i cili do të shërbejë si një faktor shtesë motivues.


    Efektet vjella detyruar

    Para se të shkaktoj vjella pas ngrënies, mendoj, dhe keni nevojë për të? Dhe cilat janë pasojat? A nuk heqin qafe e një të rrezikshme "ekstra" kalorive për shëndetin tuaj? Paramendoni të rrezikshme, dhe shumë kështu. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që në mënyrë përpiqet për të mbajtur në rritje në peshë. E pra, çfarë është ajo aq e rrezikshme, të kërkojë disa. Përgjigjja. Që artificiale sfidë të vjella pasi të hahet blyustytelnytsamy figurën përdoret shumë shpesh, atëherë kjo është një zakon. Një njeri ha pak, dhe vrapoi në tualet. Si rezultat i zhvillimit të varësisë psikologjike dhe sëmundje të quajtur bulemiya. Dhe këtu ne nuk janë humbje e ngjyrës bukuri të pakta dhe dystrofychnoe, krijesë histerike zbehtë të cilët pretendojnë të quhet një grua. Dhe për shkak se ajo e kupton se e mjaftueshme për të humbur peshë, por nuk mund të ndalet. Njerëz të tillë vetëm mund të vjen keq. Dhe një mënyrë për ta - për një neurolog specialist. Ajo rezulton se, para së gjithash, ne nuk duhet të mendojmë se si të sjell të vjella pasi të hahet, dhe nëse keni nevojë për atë.