Si për të kuruar një kullojnë hundët për një ditë


Askush nuk është imun ndaj këtij mallkimin si ftohtë. Të gjithë njerëzit me një të ftohtë të ndjehen siklet serioze, sytë e përlotur, të marrë frymë vështirë, hundë të ulët, hundë itchy dhe fyt, dhe natyrisht hundë është vazhdimisht rrjedhin. Kjo nuk është e gjitha manifestimet negative të ftohtë, por ata janë shpesh kështu që është dëshirë e natyrshme e çdo podtsepyvsheho sëmundje aq të keqe, do të shpejt të të shpëtoj prej tij. Për të mësuar se si për të kuruar një kullojnë hundët për një ditë, tha një shumë tashmë, por në shumicën e rasteve sëmundja nuk duket aq e thjeshtë. Në përgjithësi, trajtimi për të ftohtë të përbashkët mund të marrë disa ditë për një javë, dhe ndonjëherë më shumë. Gjithashtu, para se të përpiqet për të kuruar një kullojnë hundët për një ditë, është e rëndësishme të dini natyrën e sëmundjes, për të përcaktuar shkakun e sëmundjes.


Siç e dini, rinitit është një reagim ndaj një acarim të veçantë mukozale të zgavrën e hundës. Para se kurë rinitit në vetëm një ditë, është e nevojshme për të identifikuar marrëdhëniet e acarim të sëmundjeve të caktuara. Hundë më të lëngshëm të lidhur me një infeksion viral apo një reagim ndaj një alergjen specifike. Pasi mukozën e hundës fillon të ndikojë në qimet e saj bezdisshëm faktor në qelizat e përfshira në hundë, të fillojnë të hezitoj, duke u përpjekur për të larë të gjitha tepërt nëpërmjet mukusit. Sigurisht, rinitit duhet trajtuar, jo vetëm për shkak të faktit se sëmundja është ndjerë siklet të fortë. Është e rëndësishme që të përpiqen për të shmangur komplikime të caktuara, të tilla si meningjit ose sinusit, përveç kësaj, në qoftë se mbetur vetëm rinitit nuk trajtohet, ai mund të vonohet për shumë javë dhe më vonë ajo do të jetë shumë e vështirë për të hequr qafe - ai bëhet kronik.


Si undead njohur pothuajse të gjithë njerëzit, secili prej nesh të dorës së parë njohje me të, droga për të luftuar sëmundje ka një numër të madh. Kjo është vetëm efektivitetin e barnave të tilla nuk është aq e lartë sa që ne do të pëlqente. Përveç kësaj, shumë njerëz nuk kërkojnë të bëjnë për shkak të pavlerë në lidhje me "zhurma" kimi trupit tuaj. Pra, si mendoni ju kurë hundë bezdisshëm që derdhet shpejt, në vetëm një ditë? Për këtë qëllim, shumë rekomandoj duke u përpjekur për ilaçe tradicionale, të cilat në rrethana të caktuara mund të ndihmojnë në këtë rast. Është e rëndësishme të kujtoni që undead në mënyrë efikase dhe të shpejtë të kuruar vetëm nëse trajtimi të fillojë në kohë, në shenjë e parë e saj. Në rastet kur sëmundja ka hyrë në fuqi dhe simptomat e saj manifestohet në të gjithë lavdinë e tij, si për të kuruar një kullojnë hundët në vetëm një ditë do të thonë se nuk ka njeri.


1. Trajtimi më i thjeshtë, të përballueshme dhe shumë efektive për të ftohtë të përbashkët është që të marrë ujë të zier (jo shumë të nxehtë), përziejnë atë me kripë natriumi në një raport prej 1 lugë gjelle kripë me 1 kupës së ujit. Është thelbësore që kripa është shpërbërë plotësisht në ujë. Kjo zgjidhje duhet të pije pasazhe hundës, dhe për një procedurë që do të përdoren të gjitha të lëngshme të. Pasi nevoja për vysyakatysya kujdes, gjoja pas se në mëngjesin e ftohtë do të jetë mbi.

2. Ata thonë se një ditë mund te kuroje rinitit përdorur ujë mineral: kur duke përdorur këtë funksion mund të zgjoheni në mëngjes si kastravec, sëmundje të lirë. Si të përdorni mjet? Nuk ka asgjë më e lehtë. Të mjaftueshme për të marrë ujë mineral pa gaz dhe çdo gjysmë ore për të larë hundën e saj. Ju mund ta bëni atë më shpesh, por të paktën 1 në çdo 30 min., Mundësisht të mineral të tillë, është rekrutuar nga burimet lokale. Gjumit duhet të lyej hundës dhe të gjitha zonat e afërta me mjaltë natyral. Është e rëndësishme për të larë hundë është në simptomat e para të ftohtë të përbashkët.


3. Merrni 2 vezë, gatuaj ato, të japë një cool pak (temperatura duhet të jetë i tillë që ju lehtë mund të marrë ata në dorë). Në të dy anët e hundës shtoni vezë, duke shkaktuar gjirin e ngrohtë.

4. Çdo person është pika më e prekshme e këmbës së tij që gjithmonë duhet të mbajë të ngrohtë. Përndryshe trajtim efektiv nuk mund të jetë gjuhë. Çdo trajtim duhet të shoqërohet nga një izolim të ftohtë të gjymtyrëve të ulët: shumë të dobishme për të veshin çorape leshi.

5. Është e dobishme për të trajtuar të ftohtë të përbashkët për të përdorur mustardë. Aplikoni mustardë thatë ose pluhur mustardë. Është e nevojshme për të imponuar këmbët e lumtur, ose pour pluhur në çorape dhe veshje e tyre, para-avull këmbët. Ju mund ta bëni këtë pas një dush të nxehtë, vetëm të jetë i vetëdijshëm për pikë shumë e rëndësishme në qoftë se rrufë ishte rezultat i ftohjet, shoqëruar me temperaturë të lartë, duke marrë banja e nxehtë, dush kundërindikuar në mënyrë rigoroze. Në ato raste kur një ngrirje kishte në rrugë dhe është e dëshirueshme për të parandaluar pasojat e mundshme, Vaskë nxehtë është ajo që është e nevojshme, dhe pas saj dhe të përdorni mustardë, si një mjet për të undead.


6. qepë është një mjet i shkëlqyer për parandalimin dhe trajtimin e shpejtë të ftohtë të përbashkët. Kur simptomat e para duhet të fshij atë mbi hekura, e vënë në një shami dhe të bashkangjisë në hundë. Compress mbajë 15 minuta. dhe pastaj do të jetë i lëngshëm dhe nuk ka filluar. Ajo është gjithashtu e dobishme në sezonin e ftohtë për parandalimin e përhapjes në shtëpi pastrohen qepë të tij, prerë në gjysmave.

7. Në një sëmundje shumë të hershme fazë është shumë e dobishme për të përdorur një mjet si jodit, për të ndaluar kullojnë hundët fillimisht. Gjumit duhet të nxjerrë në krahët e pikave hundë apo shirita të jodit me një burbuqe pambuku. Megjithatë, ajo duhet të pini 1 gotë me ujë të ngrohtë me 5 pika e saj e jodit. Thuhet se në mëngjesin e undead do të jetë si dhe ajo nuk ishte.


8. antibiotikët dalluese dhe të padëmshme janë hudhër dhe qepë. Për të mësuar se si të përdorin një hark nga të ftohtë, të përmendura më lart. Në mënyrë të ngjashme, ju mund të bëni dhe hudhër, pres atë dhe duhet të marr frymë avujve.