Si për të kuruar një kullojnë hundët për një ditë Si të shpejt të hequr qafe e undead


Për fat të keq, kjo është koha për ftohjet. Unë kam pasur personalisht për të parë këtë. Fillestare ishin të përkushtuar plotësisht për shërim dhe unë vendosa për të "ndjekje të nxehtë" të shkruar disa artikuj në lidhje me luftimin e një të ftohtë. Unë do të fillojë me pyetjen se si të shpëtoj nga një të ftohtë?
Hundës bllokimet e trafikut - simptomë e parë e një të ftohtë. Ajo do të jetë mirë në qoftë se ju të filloni trajtimin menjëherë kur ju shohin atë. Në këtë rast, trajtimi do të jetë më e thjeshtë dhe shumë e shpejtë.Si për të kuruar një kullojnë hundët për një ditë në shtëpi?


Unë e di se është pak si titull reklamat Por ju së pari provoni! Zakonisht kjo metodë me të vërtetë e ndihmon për të hequr qafe një të ftohtë gjatë gjithë ditës. Kjo, natyrisht, nuk është gjithmonë, por në çdo rast, të nesërmen gjendja është shumë më mirë.
Prandaj, trajtimi është kompleks.
1. ujë i kripur gargarë.
Merrni një gotë (200 ml) ujë të nxehtë dhe ujë rastvoryaete një lugë gjelle kripë. Nëse dora është deti, pastaj e përdorin atë, nëse jo atëherë zakonisht. Kur uji fitilin poshtë, pastaj të marrë një gotë, të shkuar në banjo.

Së pari ju duhet vysyakatysya dhe pastaj fillon fun detyrë shpëlarje juaj alternuar dy hunda. Më mirë se dyfishuar. Si të bëhet kjo? Fillestar mund të këshillojnë të thirrni ujë në dorën e tij dhe, duke mbajtur një flegër, "thith" ujë më shumë.
Unë pas workouts të gjatë të përfshijë uji vjen direkt nga kupa me dy hunda
Unë e di se procedura nuk është shumë e këndshme, por ju gjithashtu duan të shpejt kuruar një kullojnë hundët!
Shpëlaj nevojë për disa herë gjatë ditës. Unë u përpoq për të bërë atë çdo dy orë.

2. Nxehtësia hundë!
Zakonisht këshillohet që të aplikojnë vezë nxehtë të ziera të sinuseve nofull zonës (shih. Figurën). Por, që nga fëmijëria më kujtohet se nëna ime e përdorur për këtë kripë të nxehtë, e mbështjellë me një shall. Dhe unë ju këshilloj për të bërë të njëjtën gjë, sepse kripa mund të përdoret shumë herë.
Kjo ngrohtë-up duhet të bëhet disa herë në ditë për 10-15 minuta.

3. Nxehtësia këmbët!
Nëse jeni duke shkuar për të kuruar rinitit në shtëpi, atëherë mbani këmbët të ngrohtë! Unë nuk e shpiku ndonjë gjë të veçantë - vetëm të vënë në çorape leshi. Por ka një mënyrë interesante për të ngrohtë këmbët

Merrni një tullë, e vënë atë në furrë dhe të nxehtë. Pastaj hiqni nga të nxehtit dhe vë këmbët kur ulur. Çfarëdo ishte e nxehtë, vendosni një peshqir në mes të këmbëve dhe tulla. Kur tulla është chto0nybud edhe më mirë për të vënë linoleum ka mbetur e paprekur. Në këtë mënyrë unë kurrë nuk përdoren, por ka thënë se ai është shumë i mirë për trajtimin e ftohjet.
Kjo është e tërë komplekse, të cilën unë të përdorë për të shpejt të hequr qafe një të ftohtë në shtëpi.
Këtu unë dua të sjell disa trajtime, unë nuk e përdorin, por kam dëgjuar për ta dhe ata frymëzojnë mua besim.Si të shpejt të të hequr qafe një të ftohtë: Ka disa mënyra.

1. vajra Shpëlaj eukalipt.
Në këtë mënyrë kam lexuar në një forum. Ajo shkroi se shërojnë undead poshtë.
Në ujë të ngrohtë duhet të shtoni disa pika të naftës, të jetë i sigurt për përzierje, pastaj pije në të njëjtën mënyrë siç përshkruhet më sipër.
Plus 1-2 pika vaj duhet të bluaj nën hundët e tyre.
2. qepë-hudhër mbytje.
Finely bërxollë hudhër, hekura qepë dhe rrikë. E gjithë kjo llokoçis dhe të vënë në një kavanoz qelqi, të mbuluar. Gjatë ditës sa më shpesh të jetë e mundur për të thith avull nga bankat. Mos harroni pas çdo seancë të mbyllur kapakun.

3. rënie hudhër.
Për trajtimin e rinitit mund të përdoret pika hudhër. 4 karafil të mesme duhet rregullim të pres, por të kalojë nëpër chesnokodavku "dhe derdh 50 ml ujë të valë. Atëherë të mbuluar enë me një kapak dhe le të qëndrojë 2 orë.
Kur të gatshëm për të hequr dorë, të varrosur ata çdo orë. Ndoshta edhe nuk procedura më të këndshme
Kjo është e gjitha për sot. Unë do të jenë të lumtur për të dëgjuar përshtypjet tuaja në bordet e përshkruara. Nëse ju keni një mënyrë e provuar për të shpejt të të hequr qafe të ftohtë, të jetë i sigurt për të na tregoni në lidhje me atë në komente.