Si për të kuruar cystitis më shpejtë që të jetë e mundur DoCystitis keq në një mënyrë apo tjetër të njohur jo vetëm gratë, por edhe shumë njerëz. Edhe pse cystitis nuk konsiderohet sëmundje e rrezikshme (natyrisht, uyazyka trajtimi i hershëm), por është sëmundje shumë e pakëndshme. Kështu që shumë njerëz ballafaqohen me simptomë e saj kryesore - urinim të dhimbshme dhe të shpeshta, pyetjen - si për të kuruar cystitis shpejtë?Në shenjat e para të cystitis fshehtë është shumë e rëndësishme të mos vonojë trajtim. Vetëm në këtë rast, ne mund të flasim për procesin e shërimit. Trajtimi i plotë, të shpejtë dhe të suksesshëm nga cystitis mund të përdorin vetëm uyazyka drogë integruar anti-inflamator, antibiotikët dhe droga që forcojnë sistemin imunitar.


Për të hequr qafe cystitis, mbi të gjitha, është e nevojshme për të kapërcyer Arsyeja kryesore - patogjene. Prandaj antibacterials janë themeli i terapisë për cystitis. Një nga antibiotikët më të rëndësishme dhe efektive të përdorura në trajtimin e kësaj sëmundjeje është "Monural." Ky medikament me të drejtë mund të quhet një mjet universale, pasi ka pothuajse nuk ka contraindications dhe mund edhe të administrohet gjatë shtatzënisë apo laktacionit. Pavarësisht disa contraindications (dështimi i veshkave, shtatzënisë, etj), është efektiv në cystitis dhe antibacterials të tilla si "Ciprofloxacin" ose "nitrofurantoin".


Sa i përket barnave anti-inflamator, më efektive në trajtimin e kësaj sëmundjeje është "Fytolyzyn" (vajra makarona me bazë thelbësore dhe bimëve) apo "Canephron" (me origjinë bimore përgatitje komplekse).
Së bashku me ilaçe mund të përdorin metodat tradicionale. Pra, për të lehtësuar inflamacion në fshikëzën e urinës është e rekomanduar për të pirë lëng boronicë, por me dhimbje gjatë urinimit teas gjobë ndihmë farë kërpi, horsetail ose tretësirë ​​të rrënjëve ëmbël flamurin.


Një element thelbësor në trajtimin e cystitis është dietë. Të gjithë pacientët janë të rekomanduara për të kufizuar numrin e produkteve të përdorura dhe të përmbahen nga përdorimi i ushqimeve të pasura, aromë, acid ose sheqer. Kjo masë është e nevojshme në mënyrë që të krijojë trupin uyazyka favorshme pacientit. Por pije, nga ana tjetër, është e rekomanduar më shpesh dhe në sasi të mëdha. Sa më shumë të lëngshme pije pacienti, aq më shumë urina excreted, me të cilën larë larg dhe patogjene.
Mbani mend, vetëm një trajtim të plotë dhe me kohë të zgjedhur në mënyrë korrekte do të ndihmojë të shpëtoj prej cystitis në asnjë kohë.