Si të shërohen pas ushqyerjes me gji


Pyetja se si të shërohen pas gratë gji intereson më. Për këtë arsye, refuzon të nënave të ardhshme të ushqyerit. Ajo mund të përfundojë në lot për fëmijën, si QUMESHT GJIRI ndihmon atë të përshtaten me jetën më. Nëse një grua vendos në favor të të ushqyerit, ende pyesin gjatë shtatzënisë: si për të rivendosur zemrat?
Të gjitha këto dyshime torturuar gruan sepse gjatë shtatzënisë dhe gji gji ka formë të patëmetë: raundin, elastike dhe të tërheq vëmendjen mashkullore. Pas të ushqyerit, ajo bëhet e butë, saggy, i butë me lëkurën. Megjithatë, këto simptome mund të shmanget nëse koha për të aplikuar njohuri se si për të rivendosur gjoksin në një kohë të shkurtër. Për t'u marrë me problemin e shërimit pas të ushqyerit në gji duhet të fillojë gjatë shtatzënisë, dhe pastaj të kryejë një rregulla të thjeshta pas lindjes pak.Së pari ne duhet të dimë se gjatë shtatzënisë duhet të veshin një sytjena të veçantë pa gota, sidomos 3-5 muaj dhe 7-muaj 9 p. Kjo është një zgjerim aktive të gjirit në këtë periudhë. Po aq efektive në këtë kohë do të douches, e cila përmirëson ndjeshëm qëndrueshmëri të gjirit dhe elasticitetin e lëkurës.
Kur të ushqyerit nuk mund të revokojë konstante veshur një sytjena, i cili duhet të përputhet me madhësinë e gjirit. Ajo duhet të jetë vetëm nga materialet natyrore, pa sintetike dhe vuri përballë për të parandaluar rritje padëshiruar brenda gjëndër. Shiritin duhet të jetë gjatësia e gjerë dhe të rehatshme. Fluksi i parë i qumështit zakonisht ndodh në 3 ditë pas lindjes. Kjo periudhë nuk duhet të humbasë dhe të mbështetur gjoksin si duhet (të veshin një sytjena rehatshme).

Në shumicën e rasteve, pas ushqyerjes me gji merr formën e vjetër si stomak. Por kjo është për shkak të karakteristikave individuale të trupit të femrës dhe përpjekjet e saj të zakonshme.

Zakonshme shkakton zemrat humbje
1 Kur fëmija vënë në gji në mënyrë rigoroze në regjimin, ajo mund të çojë në tension dhe gjirit të qumështit stagnimit. Ushqyerit duhet të bëhet me kërkesë të fëmijës. Çdo nënë është në gjendje të përjetojnë këtë moment.
2 duart e pompimit qumështin - shtrihet gjirit të lëkurës. Mirë përdorimi Qumësht.

3 Një Inconvenient gjatë të ushqyerit. Gjirit prandaj nuk duhet të ul receptorin e telefonit. Më e mirë për të mbajtur dorën e saj dhe ushqeni fëmijën alternuar në çdo gji në mënyrë të qartë çdo gjëndër, sidomos gjatë natës.
4 Jo të veshur një sytjena gjatë ditës. Ajo duhet të jetë të rehatshme dhe të mos imponojë gjoksin e tij.
5 pesha pazhvilluar muskujve. Muskujt duhet të jenë në formë të mirë, pse nuk e harrojmë për stërvitje para dhe gjatë shtatzënisë.
6 Që lëkura e gjirit ka elasticitet natyrore dobët, mos harroni në lidhje me lyej rregullt atë me krem ​​të veçanta dhe vajra.

7 Shpesh shkaku është predispozitë gjenetike.

Si për të rivendosur gjoksin në qoftë se ajo ka humbur formën e tij të vjetër? Unë duhet të theksohet se edhe pse kirurgji plastike dhe të çon në rezultatin e dëshiruar, por jo një mënyrë të sigurt për shëndetin, përveç kësaj, jo të gjithë mund të përballojë këtë metodë. Mënyra më e lehtë për të rimarrë të formuar gjoksin e tij në gjendje të shkëlqyer - një masazh dhe ushtrime të veçanta. Efekti i madh do të notit dhe lavazheve vagjinore. Gjëja më e rëndësishme - mungesa e përtacisë. Nëse e keni vizituar palestër pleqsh dhe duke bërë gjimnastikë, shanset për të kthyer pamjen ish të rritet gjirit. Më e rëndësishmja harroni dembelizmi dhe menjëherë të fillojnë të ushtrimit, që gjithmonë të ketë një gjoks të bukur dhe elastike.


Ushtrime për të forcuar muskujt e gjoksit.
1. Push-ups. Vpertysya duart në shtrat, në gjunjë dhe push-ups 10 herë.
2. Vpertysya duart kundër murit dhe të përpiqen për të, si "lëvizje" nga vendet e tyre. Vendos duart gjerësi shpatullave larg.
3. gjunjëzuar në dysheme, ngriti këmbët tuaja deri, push-ups në duart e tij të shtrirë, lakimi atë në bërryl. Është e rëndësishme presion për të ushqyerit dysheme. Ushtrimi bëjë 10 herë. Prapa tij nuk ka breg dhe për të mbajtur atë të drejtë.
4. Ulu në dysheme. Për frymëzim presion shuplakat me njëra-tjetrën dhe të mbajë duart presion për 15 sekonda. Ju mund të mbështeteni në njëzet, atëherë le të shkojë dhe të marrë frymë thellë. Pastaj frymëzim për të vazhdojë të bëjë presion shuplakat, duke rritur presionin. A sa herë të duan. Watch për frymëmarrje, ajo duhet të jetë e sheshtë dhe të thellë.

5. Shto duart në supet dhe të bëjë lëvizje rrethore në një prapa të akrepave të sahatit dhe me radhë 10 herë.
6. Qëndrimi në dysheme, duke bërë lëvizjet e dorës kthehet nga ana e. Dora duhet të jetë paralel me dyshemenë. Trupi Strehimi duhet të mbeten të palëvizshme. 15-20 herë.

7. Zchepyty duart në nivelin e gjoksit për në kala dhe të përpiqet për të detyruar rozchepyty e tyre të dorës.
8. shtrirë në dysheme, tucked nën teh elastike rul, shtangë dore vijë i drejtë në duart mbi zemrat. Shkrihet dorë për dore (fryma). Kthehu mbrapa në dhe. n. (nxjerr).

9. shtrirë në dysheme, vypryamyvshy djathtë me trap deri në gjoks, të mbetur në rezistencën mbajë. Çezmat në anën e djathtë (fryma) dhe ta kthejnë atë në IP (Nxjerr). Përsëriteni të njëjtën gjë me të tjera.
10. bie në gjunjë para dy karrige, pëllëmbët të ligët e vendin e tyre. Duart lakimi, gjoks më të ulët, si më poshtë (fryma). Kthehu mbrapa tek IP (Nxjerr).
11. pozicionin e fillimit: në duart e shtangë dore. Lëvizjet e duarve rrethore clockwise (duart lart - thith, poshtë - nxjerr). Set i plotë i ushtrimeve të relaksimit.

12. rrokje me një dorë mbi dore dhe një tjetër të rritur armëve tuaj për nivelin shpatullën. Squeezing lëkurën, rrëshqitje dorën tuaj deri në parakrah, ndërsa tensing muskujt e duarve dhe gjoks. Nëse ju bëni atë të drejtë, ju mund të ndjeheni gjoksin ushqyer. Relax dhe të përsëritur përsëri.
Ky ushtrim rrit rrjedhjen e gjakut në indet dhe të sigurojë mjaft qumësht për ushqimin. Ajo duhet të kryejë gjatë laktacionit dhe pas shkëputjes së një fëmijë nga gjëndra e gjirit për të ruajtur elasticitetin për vite me rradhë.