Si e bën cilësinë e ushqimit qumështin e nënës sime


Qumështi i nënës është ushqimi më i mirë dhe të shëndetshme për fëmijën, ajo ka një përmbajtje të veçantë yndyrë dhe qëndrueshmëri. Gjatë të ushqyerit me gji gratë duhet të i kushtoj vëmendje të një dietë të ekuilibruar dhe mjaft e lëngjeve. Për të kuptuar më mirë procesin e laktacionit duhet të definohet si të ushqyerit e një nënës ndikon në cilësinë e qumështit.
Sa herë keni nevojë për të ngrënë?
Gabimi më këmbëngulës është pretendimi se ushqimi nënë duhet të hani për dy, përndryshe ajo do të jetë mungesa e qumështit. Megjithatë, studimet shkencore kanë treguar se numri i kalorive të përdorura nuk do të ndikojë në qumështin e nënës. Kalorive ekstra që hyjnë në trup, të depozituara në dyqane yndyrë, dhe sasia e qumështit të gjirit varet mbi zbatimin e rregullt e fëmijës në gji.


Prandaj, ekspertët rekomandojnë gratë lactating për të rritur dietën e përditshme për një vakt, për shembull, shtoni një mëngjes të dytë të lehta apo darkë që do të sjellë trupin shtesë 400-450 kalori.

Nevoja për dietë
Shpesh ushqyerit grua detyruar për të ngrënë shumë dhe vetëm lloje të veçanta të produkteve, duke eliminuar më shumë se gjysma e tyre më të dobishme. Shumica nuk e rekomandojmë të përdorni peshk yndyror, mish derri, luleshtrydhe, frutave agrume, mjaltë, vezë, arra dhe madje edhe qumësht për të shmangur alergji apo gaz mundshme. Megjithatë, duhet të theksohet se kërcënojnë qumështit të gjirit mund vetëm aditivëve të papërpunuara artificiale dhe disa medikamente.


Ushqim ngrënë së pari hyn në stomak dhe pastaj zorrët ku tretet dhe ushqyesve të përmbajtura në të, që vjen përmes murin e zorrëve në gjak. Më tej, gjirit fillon të prodhojë gjakut dhe limfatike qumësht nënës, dhe të gjitha alergeneve dhe fermentimit në mënyrë të sigurtë të mbetet në zorrë për përpunim të mëtutjeshëm.
Ndonjëherë alergji nënës sime mund të jenë të ndjeshme dhe fëmijë, por në këtë rast trupi i fëmijës nuk ka gjithmonë të përgjigjet për atë. Në fund të fundit, fëmija në barkun e nënës njohur me shijet e nënës së tij, duke përfshirë alergeneve, kështu që nëse ata do të vazhdojnë të mbërrijnë në doza të vogla në qumështin e gjirit, fëmija gradualisht mëson për t'u marrë me to, të cilat do të reduktojnë ndjeshëm rrezikun e alergjive në futjen e solids .


Miti i qumësht dhe djathë
Shpesh gratë kanë frikë se në qoftë se ajo nuk do të marrë një shumë të djathë dhe qumësht, fëmija nuk do të rritet dhëmbët apo kockat janë të brishtë. Edhe pse këto produkte dhe janë shumë të dobishme, sepse ato përmbajnë shumë substanca të dobishme për trupin, por ato nuk duhet të abuzohet, sepse ushqimi i ngrënë me forcë, nuk perceptohet nga trupi dhe, për këtë arsye, nuk do të përfitojnë. Djathë dhe qumësht mund me sukses të zëvendësojë kos, djathë, kos, bimëve të freskëta, fasule, salmon, lëng karrote dhe fiq.


Qepë, hudhër dhe erëza
Një tjetër mit është pretendimi se nëse nëna hante qepë apo hudhër, fëmija vidyazykatsya gjoksin. Është e rëndësishme të dini shkakun e problemeve me laktacionit nënës nuk është ushqimi, por faktorë të tillë si përshtatja e rëndë pas lindjes, situata e tensionuar nervor, traktin gastro-intestinale, ul imunitetin dhe sëmundje sistemet dhe organet e tjera të brendshme të fëmijës.
Shkencëtarët kanë treguar se erëza dhe seasonings nuk janë në gjendje për të reduktuar oreksin e fëmijës dhe nënën pasi të hahet hudhër, fëmijëve kundërtën aplikuar më shumë dhe më të lehtë në gjoks.


Ushqime të ngopura
Cilësia e grave ushqimore lactating - është shkaku më pak i rëndësishëm i qumështit të ulët yndyrë. Për shembull, në verën e vështirë që të tretet ushqime të yndyrshëm që ndikon qumështit të gjirit, duke e bërë atë më të guximshme. E njëjta gjë mund të thuhet për kohë të natës kur fëmija fle, dhe gjoks për këtë arsye më pak gjiri. Duhet të theksohet se përmbajtje yndyrë të qumështit në secilin gji mund të ndryshojnë, por qumështi më yndyrë që fëmija sucks fundit.
Bazuar në sa më sipër, arrijmë në përfundimin se ajo nuk është e nevojshme të barrën e trupit yndyrë të tepërt, edhe pse mjaft ushqim yndyrë të ulët nuk do të përfitojnë. Rreth nevojës për të kërkuar një terren të mesme.


Sa duhet të pini?
Një lëngjeve të tepërta në trup ndonjëherë mund të formohen stanjacion, ajo është e rekomanduar për të pirë sa më shumë që kërkohet në momentin e trupit dhe në çdo rast nuk ndjehen të etur. Mos e mbingarkoni veten komposto ose futje e tepruar e ujit në këshillën e një mik të vjetër ose gjyshja, dhe për të dëgjuar nevojat e organizmit.

Nevoja e marrë vitamina shtesë
Trupi i gruas është projektuar në mënyrë që gjatë të ushqyerit, ai jep të gjithë dhjamin, minerale dhe furnizime vitaminë kështu droga mirëpritur shtesë nuk ndikon dukshëm në cilësinë e qumështit. Një rëndësi të madhe në këtë rast është ushqimi i nënës sime, e cila duhet të jetë racional, dhe zhvillimi i nënës së trupit të fëmijës do të jetë gjithmonë burime.

Merrni vitaminë shtesë në dietë nuk e përfunduar e nevojshme, dhe në qoftë se ju vendosni për këtë, ajo është e rekomanduar për të përdorur këto barna intermittently. Kështu, ju mund të rregullojë vlerën e vitaminave në trup dhe për të ruajtur ato në një nivel optimal.

Disa fakte rreth qumështit të gjirit
Qumështi i nënës nuk është e dëmshme apo e zbrazët, dhe ka përqendrimet e ushqyesve me kalimin e kohës është në rritje. Ushqimi i nënës nuk ka efekt të rëndësishëm në cilësinë e qumështit të gjirit, si dhe të ushqyerit - një proces natyror. Gjatë shtatzënisë trupi femër akumulon të gjitha ushqyesve thelbësore që janë të nevojshme për të ushqyer fëmijën. Këto dispozita dhe të sigurojë prodhimin e vazhdueshëm të produktit të shijshme dhe të shëndetshme, e cila është kështu si pak.


Qumësht varet nga hormonet që janë prodhuar gjatë zbatimit të shpeshtë të fëmijës në gji. Besohet se kjo është mënyra më e mirë dhe më e shpejtë për të rritur prodhimin e qumeshtit.