Si të kujdeseni për lëkurën rreth syve


Sytë - pasqyrë e shpirtit. Zona rreth syve mund menjëherë të japë moshën tonë. Nëse ju nuk bëni kujdes për këtë zonë, zona rreth syve do moshës shpejt, dhe ne nuk duam. Por shumë nuk e di se si të kujdeseni për lëkurën rreth syve. Prandaj, të gjitha gratë dhe vajzat duhet të mësojnë të duhet të kujdeset për të lëkurës në zonën e syve.
Lëkura rreth syve është i ndryshëm nga lëkura. Lëkura në këtë fushë është e hollë dhe të bëhet më e hollë me moshë edhe më shumë dhe fillon të varem. Qarqe të errëta dhe puffiness nën sytë tregojnë probleme shëndetësore. Ndoshta ka mëlçisë, veshkave, stomakut dhe zemrës. Lodhje dhe pirja e duhanit, është gjithashtu një shkak i qarqeve të errëta. Prandaj është e nevojshme për të mësuar se si të kujdeseni për lëkurën rreth syve për të qëndruar më gjatë të rinj dhe atraktiv.Çfarë duhet të bëni
Mos humbisni makiazhi. Çdo natë të hequr grim nga sytë. Mos të jetë dembel, për të bërë atë gjithmonë, pasi që për aq kohë sa ju keni filluar të përdorni kozmetike. Kjo duhet të bëhet siç duhet. Njomet një agjent spastrimit disk pambuku, ajo mund të jetë qumësht, gjalpë ose krem. Pastaj xhiruar deri në rrugët e rrjedhjes limfatike, dmth parë në qepallë e sipërme nga hunda në vesh, dhe qepallë më të ulët prej veshit në hundë.

Intereson. Xhel, krem ​​dhe serums blerë, në varësi të çështjeve që kanë të bëjnë Syri dhe mosha.


Krem ushqyes mbi strukturën. Ata janë të përshtatshme për lëkurë shumë të thatë dhe të moshës. Në këtë krem ​​duhet të jetë komponente elektronike - kolagjenit, antioksidantë coenzyme Q10 elastin, acid Hyaluronic. Këto përbërës të moisturize dhe të forcojë lëkurën rreth syve. Nëse lëkura është e re, por e thatë, është e nevojshme të njom me lagështi më të gjatë dhe të ruajë rininë e tij. Pastaj zgjidhni një krem ​​të vogla që përmbajnë acid Hyaluronic.

Gels dritë në strukturë. Ato përmbajnë ujë, dhe komponentet aktive. Xhel është më e përshtatshme për vajzat e reja. Ajo përkryer ushqen dhe moisturizes lëkurës. Gel është i përshtatshëm për përdorim të përditshëm në verë, kur dries ajrit të nxehtë të verës lëkurën. Ky xhel ruan fluide në dermis dhe parandalon thatësi në sy. Gel-spot ndihmë nga qarqe të errëta dhe edemë. Kjo rul masazhet lëkurës, duke përshpejtuar metabolizmin e qelizave të rëndësishme për të mbajtur atë përgjatë vijave të rrjedhës limfatike.


Serum thellë moisturizes dhe ushqen lëkurën rreth syve. Mjetet e tilla janë zgjedhur individualisht në varësi të detyrës.
Shumë fonde aplikuar në mënyrë të parregullt në lëkurë, duke thyer kështu rrjedhjen limfatike duke shkaktuar ngecje të qarqeve të fluideve dhe të errëta. Mos harroni, gjithmonë kanë për të shkuar nga tempulli në hundë, pak gishtat prystukuyuchy.

Ënjtje dhe çanta nën sytë
Nëse vini re se në mëngjes i fryrë, dhe ju keni çanta nën sytë tuaj, atëherë gjatë natës në trupin tuaj të lëngshme akumuluar. Kjo është arsyeja kryesore, por mund të ketë të tjerë.

Çanta nën sytë gjithashtu duket për shkak të sëmundjeve të ndryshme. Më të zakonshme janë sëmundje zorrë, stomak, veshkat, zemrën dhe sistemin nervor. Është e kotë që të shpëtoj të ënjtje jashtë, si problemi mund të jetë i brendshëm. Në këtë rast, është e nevojshme të kërkoni ndihmë profesionale. Nëse organet tuaja janë duke punuar mirë, atëherë ënjtje do të jetë zhdukur.
Nëse ju janë relativisht të shëndetshëm, dhe edemë janë shfaqur nga koha në kohë është e nevojshme për të analizuar veprimet e tyre mbrëmje. Ndoshta Sonte keni pirë shumë lëngje? Nëse, megjithatë, ju me të vërtetë doni për të pirë, të bëjë disa gllënjka ujë, jo më shumë.


Ënjtje mund të ndodhë nëse në mbrëmje keni pirë alkool. Solon dhe ushqim shumë djegëse do të ndihmojë në formimin e çanta nën sytë. Nëse mbrëmje qan, çanta nën sytë janë të garantuara. Ndonjëherë kozmetike të shkaktojë alergji, duke rezultuar në qepallat fryrë.
Ushqime që përmbajnë Vitamina B5 ndihmë nga ënjtje nën sytë. Vitamina B5 është gjetur në peshk, mish, vezë, mëlçi, fasule, kërpudha dhe perime të freskëta. Gjithashtu, kjo vitaminë në qumësht dhe produktet e qumështit.
Më Qëndro fle jashtë dhe mjaft mirë.


Gjithashtu vijnë në ndihmë të mjeteve juridike popullore:
1. Mirë do të heqë puffiness nën sytë e patate. Metoda më e thjeshtë, patate të papërpunuara të prerë në feta dhe vendin në sy për 25 minuta. Lahen me ujë të ftohtë.

2. Hiq ënjtje gjithashtu ndihmon kastravec. Pritini feta kastravec të freskëta dhe të aplikojnë në sy. Qëndrojnë 20 min. Lahen me ujë të ftohtë.

3. Përgatitja akull kozmetike. Ju mund ta bëni atë me ujë mineral të pastër, dhe mund të me infuzione e bimëve. Ju mund të përdorni Linden, kamomil, tufë, rozmarinë dhe majdanoz. Për të prodhuar një tretësirë, të marrë 1 filxhan ujë të vluar dhe pour 1 tbsp bari. Fort dhe të presin për të ftohtë, pastaj tendosje dhe të ngrijë në moulds të veçanta për akull. Çdo mëngjes këto cubes për të fshirë lëkurën rreth syve.

Duke përdorur këto këshilla të thjeshta, ju do të trajtoni lëkurën rreth syve.