Si për të ndihmuar softener me gojë


Kohët e fundit, u rrit elixirs kërkesës dhe do të thotë për shpëlarje e gojës, duke folur për atë studion e marketingut dhe të rritur shitjet e higjienës produktit. Në të vërtetë softener mënyrë efektive, dhe në të vërtetë janë duke ndihmuar për të mbajtur gojën tuaj të shëndetshëm dhe të lufton me shkaqet dhe pasojat e sëmundjeve të dhëmbëve?
Mjetet për shpëlarje gojën nuk ka shpikje moderne. Nevoja për të marrë kujdesin e higjienës ka qenë gjithmonë. Edhe pse përshkrimet e para të procedurave higjienike në lidhje me gojë në vend të prototypes furçë dhëmbësh, elixirs dhe receta janë shfaqur në veprat e mëvonshme, në sajë të disponueshmërinë dhe lehtësinë e përdorimit, kjo metodë ishte larja shumë më e zakonshme higjienës.


Përbërja e elixirs parë shpëlarje ishte e thjeshtë dhe nezateyliv. Ajo përfshinte një shumëllojshmëri të teas bimor, lules, infusions e leh, vajrave esenciale të ndryshme dhe përbërësit e tjerë.

Efikasiteti pije ose si një softener ndihmon me gojë shpëtoj prej çdo problem
Studimet dentare kryera nga qendrat e ndryshme kërkimore kanë treguar që pjesëmarrësit e studimit që përdoren pije me gojë për gjashtë muaj, ishin më pak të prirur për formimin e pllakatë, duke rezultuar në rrezikun e tyre të reduktuar të periodontitis.

Por gabimisht mendojnë se duke përdorur një pije pa përdorimin e një furçë dhe pastë dhëmbësh mund të parandaluar gojën tuaj nga sëmundjet e ndryshme që lidhen me mungesën e higjienës. Mjetet për shpëlarje të vërtetë merr në vende të largëta, duke ndihmuar për të reduktuar rritjen e baktereve, pllakatë, por në mënyrë të vendosur ngjitur me smalt dhëmbit, hiqni atë, e pamundur. Pra, është e nevojshme për të përdorur një furçë dhëmbësh me pastë dhëmbësh dhe pastroj dhëmbët me pe të dhëmbëve.

Cilat janë rinses gojë për

Ka dy zona kryesore për këtë grup të drogës: parandalimi dhe trajtimi.
Parandalimi do të thotë të mos përmbajnë përfshin një përqendrim të lartë të përbërësve aktivë dhe të veprimit të tyre që synojnë deodorization dhe pastrim shtesë.
Ndryshe profilaktike, rinses terapeutike që përmban përfshin përbërësit aktiv e diplomave të përqendrimit dhe vendimet që synojnë probleme të veçanta në gojë ndryshme.

Përveç kësaj, do të thotë për shpëlarje zgavrën me gojë janë ndarë në grupet e mëposhtme:

Anti-inflamator - janë duke luftuar me formimin e pllakatë dhe të ndihmojë me shenjat dhe efektet e sëmundjeve të tilla si malcim nullesh. Në strukturën me antiseptics (triclosan ose hlorheksydynbyhlyukonat). Shitur, zakonisht në farmaci.
Conditioners Protykariozni projektuar për të parandaluar prishjen e dhëmbëve. Ajo është e përbërë nga fluoridet, forcuar smaltin e dhëmbëve. Më shpesh e rekomanduar për njerëzit që kryejnë manipulime të ndryshme dhe procedurat ortodontik, duke përfshirë formatimin e teksteve përdorimit.
Kondicioner për dhëmbë të ndjeshëm zakonisht përmbajnë një lloj të aloe vera ose kamomil për efekt qetësues dhe përqendrimit të reduktuar ose pa alkool.

Whitening rinses për të parandaluar shfaqjen e pllakatë me gojë dhe errësuar e smalt.
Nëse nuk ka probleme të veçanta atje, kjo është e mjaftueshme për të përdorur një softener komplekse për parandalimin e përgjithshëm të dhe luftën kundër erë të pakëndshme.

Përzgjidh softener oral saktë
Për të zgjedhur drejtë pije, është mirë që të konsultoheni me dentistin, si në çdo gjë që ka të bëjë me higjienës orale.
Në çdo rast, ju duhet të i kushtoj vëmendje për pikat e mëposhtme:

- në qoftë se ka një problem të veçantë, të tilla si: rritjen e rrezikut të sëmundjeve të tjera, rritjen e formimin e pllakë, të slyunoobrazovanyya deficitit ose diçka të tillë, mjeku do të rekomandojë një zgjidhje të përshtatshme e cila ndihmon atë në problemin tuaj dhe të ju tregojnë se si të përdorin ato në mënyrë efikase dhe të saktë;
- në qoftë se probleme të dukshme në gojë nuk është, atëherë ju mund të ndaluar për rinses higjienike apo kozmetike, përsëri në konsultim me dentistin.
- në qoftë se është e rëndësishme për të blerë një familje softener ku ka fëmijë dhe të rinjtë, duhet të zgjedhin për makinë jo-alkoolike, e njëjta vlen edhe për anëtarët e familjes të cilët i nënshtrohen trajtimit të varësisë alkoolit.


Aplikoni sigurt
Para së gjithash, ju keni nevojë për të studiuar me kujdes etiketën dhe për të përcaktuar orientimin e ndihmës pije, ai është i përshtatshëm për përdorim personal apo të familjes së produktit dhe në çfarë sekuence ndryshuar. Disa zbutjen rinses, pllakë, që kërkon përdorimin e një procedure të standardizuar për pastrimin e njëjta që janë zbardhues dhe deodorizing duhet të përdoret pas pastrimin e dhëmbëve dhe gojës me një furçë dhëmbësh.
Aplikoni conditioner për të rriturit dhe fëmijët nga 15 vjet që pas brushing dhe pas ngrënies. Një shërbim është 50 gram agjent pije apo një kapak, procedura kryhet brenda 1-2 minuta, pije trajtim për këtë kohë mund të rritet për 3 minuta.

Kondicioner nuk duhet të gëlltisë!

Brenda 15 minuta pas shpëlarje pije duhet të kufizohet, veçanërisht pikturë dhe ushqim.
Fëmijët nën 15 vjet softener është ende më e mirë për të aplikuar holluar 1: 1.
Dhe fëmijët duhet të zgjidhni pajisje të veçanta të fëmijëve, të jetë i sigurt për t'u konsultuar këtë me dentistin.
Kondicioner për gojë ndihmon për t'u kujdesur për dhëmbët tuaj dhe mishrat efektive mbështet shëndetin oral dhe i jep një ndjenjë e freski dhe pastërti. Përdoreni këtë mjet përditshme shpejtë që është e mirë, zakon i dobishëm është vetëm një provoni!