Si të humbni peshë në mënyrë efektive me hikërror dhe kefir


Kohët e fundit, një shumë e famshme Buckwheat dietë kos. Sipas shumë nutritionists, vetëm ajo punon mrekulli. Mundohuni të kuptoni se si kjo është e vërtetë, dhe se si për të humbur peshë në mënyrë efektive me hikërror dhe kefir. Njerëzit që përdorin dietë e hikërror dhe kefir, gjatë të ndjehen të mërzitur, përveç duke u shpëtoj prej kilogram panevojshme korrigjohen shëndetin e tyre dhe për të forcuar trupin. Ushqimi konsiderohet kurative, si me ndihmën e trupit të njeriut reziston Sëmundjet e ndryshme. Kjo lejon një person për të qëndruar zgjuar, nuk lëshon pagjumësi dhe stresi. Më dietë Buckwheat-kefir shumë të dobishme në trajtimin e nyjeve përflakur, sëmundjeve të lëkurës, fshikëzës së tëmthit, mëlçisë, anemi.


Sa efektive humbje peshe duke përdorur hikërror dhe kefir?
Asnjë përpjekje të veçanta, ju mund të humbni peshë duke 7,10 kg brenda 1-2 javësh. Duhet të theksohet se kohëzgjatja e dietë vetëm 1-2 javë. Dhe kjo duhet të kihet parasysh - gjatë gjithë kohës do të marrë hikërror dhe kefir.

Features veprimet dietë
Nutritionists gjithashtu pranojnë se hikërror me kos ndihmon të rivendosur ekuilibrin e duhur të vitaminave dhe mineraleve, pastron trupin e toksinave, duke çuar në normale sistemin e tretjes. Dhe e gjithë kjo është se qull hikërror dhe kos janë produkte shumë të dobishme.


Hikërror Si të dobishme?
Buckwheat - një pjatë të vërtetë unik. Në hikërror përmban një shumë të ushqyesve, kështu që ajo është konsideruar produkt shumë të shëndetshëm, dhe në përputhje me rrethanat, ka një ndikim pozitiv në trupin e njeriut. Buckwheat - është një produkt dietetike. Ai përfshin shumë proteina dhe pak karbohidrate. Në kokrra kanë vitamina B dhe P, shumë aminoacidet, si dhe hekur, kalium, jod, fije dietetike. E gjithë kjo ndihmon në eliminimin e toksinave nga trupi. Nutritionists rekomandojmë të përdorni hikërror edemë, me çrregullime të funksionit të mëlçisë, anemi, hipertension, diabet.


Çfarë është kos të dobishme?
Në kos përmban kalcium, vitamina A dhe B, një shumë të proteinave. Kështu që shumë njerëz që vuajnë nga sëmundje të ndryshme, pije kos, duke shikuar të përmirësuar shëndetin. Nëse rregullisht pini kefir, ajo pastron trupin e toksinave dhe toksina, përmirëson funksionin e mëlçisë nuk është e lejuar procesin e kalbur ushqim në zorrët, aktivizon sistemin e tretjes, mbajtur zhvillimin e alergjive, përmirëson ngjyrën e lëkurës.

Gjatë respektimin e hikërror-kefir dietë përmirëson ndjeshëm veprimtarinë e sistemit të tretjes. Kernelit hikërror janë scraped substanca të dëmshme që gjenden në muret e zorrëve dhe kos në këtë kohë do të hequr toksinave nga trupi. Ky mut do të plotësojë numrin e kërkuar të kalorive për jetë normale. Kompensuar bilancin fluide dhe yndyrë kefir vullnet.


Kjo tregon dietë Buckwheat-kefir?
Në thelb, kjo dietë mund të vëzhgojnë të gjithë ata të shqetësuar pak për shëndetin e tyre, por shumë e përdorin atë për humbje peshe. Për më tepër, produktet brenda menu dietë shumë të përballueshme dhe të lehtë. Nëse ju hani hikërror një herë në ditë në sasi të pakufizuar, ju mund të humbni peshë më shpejt dhe me lehtësi. Por mbani në mend se rezultati i dietë mund të ndikojnë në karakteristikat individuale të trupit të njeriut. Një nga njerëzit të mjaftueshme për t'u ulur në hikërror dhe kefir 4-5 ditë për të normalizuar sistemin e tretjes, për më tepër, për të humbur 10 kilogramë. Njerëz të tjerë nuk kanë të njëjtat dy javë - ata vetëm të humbasin peshë 2-3 kg.


Duke e bërë qull hikërror diete
Një gotë hikërror hedh ujë të vluar duhet përsëritur yndyrna ndërsa janë eliminuar nga fasule. Rice duhet të jetë e thatë, dhe pastaj ajo duhet të jetë një skuqura pak në një tigan. Pastaj ju duhet hikërror derdh në një tigan, hedh ujë të vluar, të mbuluar dhe të mbyllë një peshqir. Shtoni në të natës ënjtje. Është shumë e rëndësishme - nuk e vënë kripë, vaj ose sheqer. Hikërror nuk kanë nevojë të gatuaj, sepse ajo nuk do të jetë aq e dobishme.

Ushqimi Menu
Veçori e këtij dietë është ajo që nuk është ofruar asnjë menu. Ata që duan të humbin peshë me kos dhe hikërror mund të hani, kur ata duan. Hikërror mund të hani sa më shumë që është e nevojshme, por nuk ka kripë, vaj, sheqer. Por kefir mund të pini një ditë jo më shumë se një litër. Madje edhe gjatë ditës duhet të konsumohen të paktën 15 litra. ujë mineral ose çaj jeshil pa sheqer. Dietë gatuar qull duhet të jetë e thatë dhe thërrmueshëm që do të mundësojë të shpejtë për të arritur rezultatin e dëshiruar.


Këshilla Dëshironi Në mënyrë efektive për të humbur peshë
1. Nëse ndjenja e dietës së urisë, ju duhet menjëherë të marrë hikërror gatuar - vetëm kështu që ju mund të përballojë sistemin e energjisë.
2. Gjatë dietë pije kefir nevojë për gjysmë ore për të ngrënë qull hikërror ose gjysmë ore pasi të hahet.
3. Konsumi Tjera drithëra në ditë duhet të jetë 4 orë para gjumit, dhe një filxhan kos mund të pini 1 orë para se të fle.
4. kefir duhet të jetë gjithmonë i freskët, sepse me kalimin e kohës ajo humb vetitë e saj të dobishme, dhe për të arritur rezultatin e dëshiruar do të jetë më e vështirë.

5. Nëse qull është shumë e thatë dhe kjo është e vështirë, ju mund të shtoni një kos të vogël në një tas.

Kundërindikimet dietë
Mjekët paralajmërojnë se njerëzit që kanë probleme me traktin gastrointestinal, të humbur peshë me ndihmën e hikërror dhe kefir pamundur. Nuk mund të ketë probleme të mëdha me të mëlçisë dhe pankreasit. Nga përdorimi i hikërror papërpunuar mund të jetë rezultat kundërta - ndërprerje të sistemit tretës.