Si për të humbur peshë në mënyrë efektive pa dieting dhe të agjërimit


Çfarë e bën një person kur shkon për të humbur një kilogram pak? Sigurisht, zgjedh për veten e tij çdo dietë dhe duke u përpjekur për të humbur peshë për disa javë. Sigurisht, ajo është shumë tërheqëse, humbasin 10-12 kg për një periudhë të shkurtër, ne ndjehemi se ne jemi duke reduktuar kohën e vuan në minimum dhe për të arritur rezultate të shpejt dhe me efikasitet. Ajo do të duket se ajo është shumë më mirë se sa për të ngrënë si duhet, duke rënë në peshë gradualisht, por pothuajse të gjitha dietat ketë pengesë e madhe: ata thjesht nuk përshtaten rrugën tonë të zakonshme të jetës që është jashtëzakonisht e vështirë për të duruar deri në fund. Por si për të humbur peshë në mënyrë efektive pa dieting dhe të agjërimit, sepse shumica e njerëzve besojnë se në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë - ulen në një dietë?


Për të mësuar se si ju mund të në mënyrë efektive dhe të sigurtë të humbur peshë pa dietë dhe, për më tepër, uria, pothuajse të gjithë e di se të paktën një herë në jetën e tyre ozadachyvalsya këtë çështje. Mënyra e vetme për të ndryshuar jetën tuaj për të mirë, ka pak nxitim, sepse kjo do të duhet të bëni në mënyrë që të bëhet e bukur dhe të hollë. Shumica e dietë është një stres i fuqishëm në trupin tonë, sepse ata në mënyrë dramatike ndryshuar mënyrën tonë të zakonshme të jetës, dietë, sjellje. Shpesh kjo stresi rezulton në një problem edhe më të mëdha - shtysë të mëtejshme overeating për zhvillime të tilla mund të jetë çdo gjë. Njeriu kufizon veten e tij për ushqim, dhe kështu është në tension të vazhdueshëm me ndonjë telashe, ose anasjelltas, një ngjarje e lumtur do të çojë në faktin se ai është tundë dorën. Por pastaj se si në mënyrë efektive për të humbur peshë pa shumë përpjekje, dieting vështirë dhe uria?


Në hapin e parë është për të sqaruar për veten tonë, por për çfarëdo arsye, në fakt, kap peshë ekstra? Siç e dini, këto arsye mund të jenë disa, dhe në qoftë se ata të gjithë kanë vendin të jetë i trashë dhënë saktësisht. Faktorët që çojnë drejtpërdrejt në formimin e një numri të madh të kilogramëve shtesë, overeating, mungesa e aktivitetit fizik, metabolizmin dëmtuar dhe probleme të tjera të caktuara shëndetësore. Nëse jeni duke vuajtur nga pyetjen se si për të humbur peshë në mënyrë efektive nga disa kilogram pa dieting dhe të agjërimit, duhet të konsiderojnë me kujdes çdo shkakun emëruar dhe të përpiqet të ndryshojë stilin e jetës tuaj në drejtimin e duhur.


1. Overeating. Nëse dietë njerëzore përfshin ushqime që janë të përgatitura në bazë të ngrënies tyre nga kategoria "e ndaluar" për figurën, mbipeshë vetëm shtypur me shpejtësi. Çdokush që e di në lidhje me të, por jo gjithkush është në gjendje të përballojë vidyazykaty të mos ngrënë e shijshme, me gjithë shpirt, të bollshme. Është e qartë, në qoftë se sasia e kalorive që vijnë përditshme disa herë më shumë se ajo që njeriu ka nevojë për të ruajtur jetën normale në mënyrë të pashmangshme neroztrachenoyi energji të tepërt, si aksioneve yndyrë vidkladutsya. Në mënyrë që të humbni peshë pa dieting, është e nevojshme për të zëvendësuar produktet e dëmshme janë të dobishme, por ju duhet të dini se çfarë do të përfitojnë figura dhe shëndetin, si dhe atë të keqen. Edhe personi intuitive është në gjendje për të përcaktuar se trupi i tij do të jetë më i përshtatshëm, si ushqim të dobishme lë prapa një shurdhim në stomak, urth dhe aspekte të tjera negative.


Megjithatë, edhe produkt drejtë nuk duhet të abuzohet shumë, ju duhet të vidyazykatysya të snacking konstante midis ngrënies. Është e rëndësishme që të ketë mëngjes, drekë dhe darkë, ndërsa ulur në tryezë, dhe në raste të tjera jo të shikoni në frigorifer çdo minutë për diçka të shijshme. Lidhur me zgjedhjen e produkteve të shëndetshme, një listë e jo aq e vogël sa mund të duket në shikim të parë. Përveç kësaj, "të dobishme", - kjo nuk do të thotë "pa shije." Zgjedhja e produkteve të drejtë dhe përgatitjet në bazë të këtyre pjatave të shijshme për ushqim të shëndetshëm dhe humbje peshe, ajo mund të jetë një proces kreativ i cili me siguri do të jetë kënaqësi të fillojë brenda 1-2 muajve.


2. Mungesa e aktivitetit fizik. Shumë njerëz sapo fillojnë të përpiqen për të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë, besoj se ju mund të bëni pa dieta dhe uria nëse ngarkesa vetë ushtrojnë rregullisht në palestër. Sigurisht, aktiviteti fizik - ajo është një hap i domosdoshëm drejt humbje peshe shpejtë dhe mënyrë jetese të shëndetshme, por nëse ju bëni uyazyka paragrafin 1-rë, që rregullisht ha tepër dhe të ngrënë si duhet, ushtrimi nuk ka gjasa të ketë sukses. Arsyeja është fare e thjeshtë: energjia e tepërt që hyn në trup nuk është në gjendje të jenë të përpunuara në mënyrë të plotë, sepse në radhë të parë në sport do të digjen sheqer, yndyrna dhe vidkladutsya në formë të folds në vendet më të shquar.

Trajnimi aktive fizike për shumë njerëz në përgjithësi duket detyrë e frikshme, nuk ka kohë dhe dëshirë për të shkuar në palestër, duke shkuar në një klub palestër. Megjithatë, në mënyrë që të humbasin peshë, të hahet të drejtë, kjo do të jetë e mjaftueshme për të filluar duke i dhënë një ngarkesë jo shumë të madhe - Walk, shpesh duke ecur në ajër të pastër.

3. metabolizmin pahijshme. Për fat të keq, askush në botë nuk mund të jetë i sigurt 100% se ai është i shëndetshëm. Ndoshta vetëm më serioz provim, të plotë mjekësor është në gjendje për t'iu përgjigjur pyetjes se si duhet dhe plotësisht funksionale organizmin e njeriut, por pak prej nesh kanë aftësinë për të kaluar atë. Sipas statistikave, gati gjysma e popullit të vendit tonë në arritjen e 40 vjeç ka ndonjë sëmundje, dhe ndonjëherë më shumë se një. Ushqimi jonë e përditshme është e varfër në micronutrients thelbësore, duke përfshirë jod, të cilat mund të çojnë në prishjen e tiroide, hypothyroidism. Kjo sëmundje është në gjendje që të bëhet një pengesë për humbje peshe, kështu që para se të përpiqet për të bërë këtë, ju duhet të konsultoheni me një numër të profesionistëve mjekësor, duke përfshirë endocrinologist duhet të jetë.