Si një grua të përgatiten për sezonin e verës


Zakonisht periudha zyyazykay ndikon pamja nuk thonë kështu që mënyra më e mirë. Dhe pas shumë shkojnë në plazh është absolutisht i gatshëm. Ajo që ne shohim në pasqyrë, për ta vënë atë butë frikshme. Sepse dikush erdhi gjatë dimrit disa kilogramë shtesë, dikush ka zbehur lëkurën e fytyrës, dhe dikush nuk i pëlqen flokët. Nga këtë artikull ju mund të mësoni se si të përgatisin një grua për sezonin e verës.
Le të shpëtuar situatën. Hapi i parë do të ndryshojë dietën. Është e qartë se në dimër trupit tonë kërkon një shumë të karburantit në mënyrë që të prodhojnë energji që është shpenzuar për ngrohje të trupit. Prandaj, shumë shpesh abuzojnë këtë kërkesë, akumulojnë shtresë shtesë të yndyrë, kështu që të flasin seriozisht uteplyayas. Dhe që nga pranvera e hershme ende sezonin pretty cool, atëherë ky shtet nuk do të zgjasë 3 dhe 5 muaj. Por gratë zakonisht kanë kohë për t'u përgatitur për sezonin e verës. Pra, të marrë veten në dorë dhe me guxim të them lamtumirë me mbipeshë.Kështu, duke ndryshuar dietën, duke zvogëluar numrin e kalorive në ushqim. Ne kujtojmë me nevojat e përditshme të energjisë. Për shembull, nëse ju punoni në një zyrë, pastaj një ditë ju do të shpenzojnë rreth 1600 kcal. Në qoftë se gjatë ushtrimit të përditshme aktive që kushton rritje në 2500 kcal. Pra, fillojë përgatitjet për verë do të jetë një konsumi i moderuar i kalorive. Çfarë do të ndalojë drejtimin akumulimin e yndyrës. Rezultati është një figurë të pakta. Specialistët këshillojnë për të hequr nga dietë ato ushqime që kontribuojnë në shfaqjen e kilogramëve të panevojshme (patate të skuqura dhe pijet e gazuara, ëmbëlsirat dhe bukë e bardhë, yndyrore dhe sallam i tymosur, patate të skuqura). Gjithashtu, i kushtoj vëmendje të procesit të përgatitjes, kalorive shtesë mund të hiqet duke ulur përdorimin e erëza të caktuar, kripë dhe vaj.

Një faktor tjetër i rëndësishëm është përdorimi i kohës dhe paraqitja e ushqimit. Në mëngjes hani karbohidratet komplekse të mirë. Për një qull të vogël dhe bukë, por vakt drithëra. Në drekë trupat tona kanë nevojë yndyrë (sallatë perimesh) me yndyrë dhe proteina (vezë, peshk ose mish). Për darkë, hani vetëm ushqime proteinike, të tilla si peshk.

Ajo duhet të mbahet mend se kjo nuk është një dietë. Në mënyrë tipike dietë sjell efekt afat-shkurtër dhe të gjithë peshën e me të cilën tha lamtumirë, mund të kthehen shpejt. Prandaj, dietë të ekuilibruar si duhet do të arrijë rezultatin e dëshiruar dhe të rregulluar atë për një kohë të gjatë. Kilogram do të shkojnë më të shpejtë në qoftë se gjumë të mirë. Një dietë e duhur vetëm do të përshpejtojë të gjithë procesin e humbjes së peshës.

Tani të drejtuar në palestër. Çdo gjë e përshkruar më sipër duhet të jetë e kombinuar me aktivitet fizik. Humbje peshe do të ndodhë më shpejt dhe me sukses. Që ngarkesës rrit konsumin e energjisë. Përveç kësaj, jo duke luajtur sportive ekziston rreziku që, kur humbje peshe të lëkurës mund të humbasë elasticitetin e saj. Përgatitur trupin për ushtrimin e rregullt duhet gradualisht. Zakonisht gjithçka fillon me akuzuar, dhe pas disa ditësh ju mund të shkoni në një klub palestër. Për të ndërtuar një figurë palestër të bukur të arsyeshme, dhe madje edhe mësimet në grupe (streytchinh dhe Pilates) gjatë duke luajtur trajtohen mirë pothuajse të gjitha grupet e muskujve. Por mungesa e kohës që ju mund të bëni në shtëpi. Gjëja kryesore nuk është që të japë një plogët dhe të mos bëjë lëshime përndryshe të gjitha përpjekjet do të reduktohet në minimum.


Bukuri kthye. Në muskujt tonë thonjve, flokëve dhe lëkurës gjithashtu kanë nevojë për kujdes. Duke përdorur kozmetike qëndrojnë në mënyrë që në përbërjen e tyre janë Retinol, vitaminë C dhe K, phytoestrogens dhe lecithin, acid Hyaluronic. Të gjitha këto substanca janë në gjendje për të normalizuar bilancin e lëkurës. Kanë një efekt rinovimin dhe për të ruajtur lagështinë. Përveç kësaj, ato kontribuojnë në sintezën e madhe e kolagjenit dhe elastin, të cilat janë përgjegjëse për elasticitetin e lëkurës. Edhe mund të qetë nga rrudhat.
Është e mundur që të përdorin dhe të burimeve natyrore. Nëse në mbrëmje dhe në mëngjes fshij lëkurën me lëng limoni kubike akull, lëkura do të vijë pamjen i pastër. Nëse keni ndonjë skuqje të lëkurës mund të fshij kos fytyrë apo dhallë.


Për procedurat e restaurimit flokëve dhe kurset përkatëse të dyqaneve që kanë për qëllim trajtimin dhe parandalimin e humbjes së flokëve dhe kokës. Nxitja e rritjes së flokëve është e mundur për shkak të efekteve termike dhe terapi ozoni, darsonvalization dhe spa trajtimet, Mezoterapia dhe terapi magnetike-lazer dhe të tjerët. Përveç kondicioner mjeteve të zakonshme dhe shampo mund të përdoren mjete të cilat kanë një bimeve natyrore që ndihmojnë të rivendosur ekuilibrin e ujit-lipidet dhe për të ruajtur lagështi.
Thonjtë janë shtresuar dhe të thyera, që kërkon përdorimin e mjeteve, i cili përbëhet nga kajsi ose vaj bajame. Ato duhet të rubbed në bazë të gozhdë. Ju mund të provoni dhe trajtimet sallon, të tilla si vajguri. Atëherë thonjtë do të bëhet më e fortë dhe të zhdërvjellët e lëkurës tuaj dhe të butë.

Nevoja për të rregulluar rezultatin. Duke arritur një rezultat të caktuar, asnjëherë nuk pushojnë. Sport, dietë e duhur dhe të shëndetshme, kujdesin për veten e tyre janë rregullat kryesore të trupit të bukur dhe të shëndetshme. Rregullisht në vijim të cilat një grua mund të duhet të përgatiten për sezonin e verës.