Si të ngrijë manaferrat për të mbajtur të gjitha vitaminat


Manaferrat ngrirje, ne duam të mbajnë një pjesë të verës, e cila mund të jetë zyyazykamy mend netë ftohtë. Manaferrat ngrira nuk janë vetëm një burim i vitaminave, por edhe një shtesë e madhe për enët shumë. Në sajë të teknologjisë moderne ne kemi aftësinë për të shpejt dhe thjesht ngrijë produkte të ndryshme për ruajtje afatgjate. Por edhe në qoftë se ka një të thjeshtë frigorifer-frigorifer mund të mbani ushqimet, por kjo kërkohet më shumë kohë. Le të flasim rreth asaj se si për të ngrirë manaferrat për të mbajtur të gjitha vitaminat.


Përgatitja e manave
Ne duam që të ngrijë manaferrat, luleshtrydhe, blueberries, raspberries, gooseberries, currants, dhe ne kemi një frigorifer normale. Së pari ne duhet të merren me tanke, të cilat janë në vazhdim e sipër për të ngrirë produktet. Shënim madhësinë e frigorifer në mënyrë që të zgjedhin paketat e duhura. Ju mund të ngrijë berries në paketa konvencionale apo blej qese të veçanta në të cilat për të gatuar manaferrat apo shkrirë në mikrovalë.

Për të mbajtur të gjitha vitaminat para ngrirjes duhet të lahet me kujdes të gjitha manaferrat, të hequr të gjitha gjethet, kajsi të marrë fara. Pas atë frutave të thata dhe i vë ato në kontejnerë për ngrirjen. Dimensionet e paketës ose enë duhet të zgjidhni vetë. Por mundësisht manaferrat rozfasuvaty në mënyrë që në të njëjtën pako ishte jo më shumë se 700 manaferrat. Në praktikë, ky është numri optimal.


Ngrijë manaferrat në frigorifer
Ngrijë manaferrat duhet të jenë si vijon: së pari përhapur në një sipërfaqe të madhe me një shtresë e hollë e manave, prisni derisa ata të ngrijë pak dhe pastaj përkthyer ato në enë për ngrirjen. Kjo metodë shmang fërkimit fruta dhe ruajtur formën dhe vitamina. Nëse frigorifer është një funksion i ngrirjes shpejtë, është e nevojshme që të përfshijë rreth pesë orë. Pastaj përsëri tretem manaferrat me një shtresë e hollë, prisni derisa ata të ngrijë pak, dhe pastaj të hartojë një enë.


Unë duhet të them disa fjalë superzamorozke. Ajo duhet të përdoret në qoftë se ju doni të mbani më shumë se dy kilogramë e manave. Në këtë situatë të ngrirë në minus 18. Procesi i ngrirjes është thjeshtuar në masë të madhe në qoftë se temperatura frigorifer është mbajtur i ulët. Në këtë rast, përbëjnë pako ose kontenierë të manave dhe të harrojmë rreth tyre përpara dimrit.

Për të mbajtur të gjitha vitaminat e nevojshme për të vëzhguar gjendjen e ngrirjes - është shpejtësia. Pasi frigorifer nuk barazoi produkte me vlerë rozmorozyvshy tyre ju mund të zhgënjehet në pamjen e tyre. Përveç kësaj, ngrirjen e ngadaltë mund të shkaktojnë thyerje e indeve fetale manave që çojnë në të kundërtën e rezultatit të dëshiruar.


Këshilla për ngrirjen berries
Në produktet është aftësia për të absorbuar odors, për të parandaluar hyrjen e odors, fort Pak manaferrat.
Të ngrirë më mirë të përdorni një pak manaferrat nedospelыe, kështu që ju mund të shmangur deformim gjatë magazinimit. Megjithatë, kjo gjendje nuk i përshtatet luleshtrydhe.
Për të ruajtur vitaminat manaferrat duhet të bëni në mënyrë që një paketë merr si pak ajër.
Si një enë për ngrirjen shumë kuti të përdorura për gjysëm-të gatshme ose e disponueshme gota.

Nuk rekomandohet për përdorim deri manaferrat paketa, kështu që ata mund erë ende vazhdonin në prodhimet e tyre. Përveç kësaj, ata mund të vërehet çara që mund të çojë në depressurization.
Manaferrat fruta Freeze duhet gradualisht.

Metodat ngrijë
Ngrijë berries në mënyra të ndryshme, të tilla si manaferrat ngrirë në shurup sheqeri ose sheqer. Këtu është një shembull i përgatitjes së luleshtrydhe të ngrira në sheqer. Manaferrat janë larë, pastruar, prisni derisa të gjithë uji është drenazhuar. Shumë fruta të mëdha të shkurtojë në 2 pjesë. Tretem manaferrat në një pjatë apo në kuti në një shtresë të vetme, fle sheqer (rreth një e katërta e numrit të manave) dhe vënë në frigorifer për disa orë, derisa manaferrat nuk absorbuar sheqer. Pastaj përkthehet manaferrat në një enë për të ngrirë dhe të vënë në frigorifer. Kjo delikatesë është një kujtesë e madhe e verës.


Procesi i ngrirjes berries në shurup sheqeri edhe më e lehtë. Së pari ne kemi nevojë për të përgatitur shurup. Pasi ajo ka ftohur, përhapur manaferrat në një kuti, pour shurup për të mbuluar të gjitha off. Dhe vënë në frigorifer. Kjo metodë është rrushi më të mira të ngrira thartë që nuk janë shumë të mira për përdorim në formë të ngrirë.

Për më shumë të holla duke kursyer dhe vendin në frigorifer, ju mund të plotësoni deri berries në paketën dhe e vënë atë në një enë, pastaj të ngrijë. Pastaj butësisht merrni paketë kubike për shkak se me manaferrat. Këto cubes janë ruajtur shumë lehtë, nuk zënë shumë hapësirë ​​dhe nuk kërkojnë paketimit.