Si për të parandaluar zhvillimin e lodhjes kronike


Simptomat e lodhjes kronike janë reduktuar aktivitetin fizik dhe lodhjen e shkaqeve të papërcaktuar me kalimin e kohës. Si për të parandaluar zhvillimin e lodhjes kronike, ju keni nevojë për të normalizuar jetën për të krijuar pjesën tjetër dhe të ushqyerit. Ju nuk do të kërcënojë lodhje kronike, nëse ju jeni në edukimin fizik të bëhen të sjellë veten për të lodhjes, hani e drejtë dhe e mirë dhe mund të luftojë stresin.
Si për të parandaluar lodhje kronike
Simptomat e lodhjes kronike janë diagnostikuar si i vogël, sleepiness ditën, pagjumësi gjatë natës, humbje të kujtesës, ul performancën, ftohjet e shpeshta, dhimbje në nyjet limfatike, dhimbje të fytit, gjoks, mbrapa, dhimbje koke, përgjumje apo depresionit.Shkaqet e lodhjes kronike
Si të mos marrë të lodhur nga ky ritëm i jetës që na rrethon. Ne nuk jemi në gjendje për t'u çlodhur plotësisht, një rreth vicioz, lodhje dhe lodhje janë kronike. Në këtë shtet, ne nuk do të tërhiqet as dush të ftohtë, jo alkool, nuk ka energji, asnjë gjë e hidhur që i ndihmon me lodhje zakonshme. Por së pari, ne mund t'ju ndihmojmë futje në rritje e vitaminave. Dhe në qoftë se ju nuk e ndiqni këshilla se si për të parandaluar lodhje kronike, me minerale dhe vitamina për të ndihmuar të ndaluar këtë problem.


Trajtimi i lodhjes kronike
Për të hequr qafe të problemeve të parandaluar që ne të jetojmë, ju keni nevojë për të normalizuar lirë regjimi ndryshime të jetesës, krijimin e të ushqyerit në rend të saktë - e parë të lëngshme, pastaj perime të papërpunuara në sallatë apo të gatuara, pastaj një kurs kryesore. Të përjashtuar nga dietë - karamele, sheqer, gjalpë, krem, muffins, çaj, kafe dhe kështu me radhë. Përfshirja e sa më shumë të freskëta, lëngje natyrale dhe ushqim të freskët. Ushtrojnë çdo ditë, që nuk janë të lodhur për ne. Përveç kësaj, të marrë vitamina B12 B1 B6 dhe vitaminë C.

Kryen trajtime të ndryshme të ujit, të tilla si lavazheve vagjinore - nën drejtimin e ngrohtë 40 sekonda dhe të ftohtë nën drejtimin e 8 sekonda, uji ndryshuar 10 herë. Një herë në ditë në javë agjërimi për të hyrë. Vizitoni masazhet.

Punëtorët Njohuri bëni rekomandojmë çdo pushim 2 orë për 15 minuta. Puna pa pushim zvogëlon efektivitetin e punës dhe një ndikim negativ në shëndetin e njeriut. Orë po aq të rrezikshme të punës parregullt dhe riciklimi i vazhdueshëm i njerëzve të kërcënuar sëmundjeve të zemrës dhe diabetit. Sipas mjekëve, të punojnë në punën e natës mund të shkaktojë kancer.

Gjysma e fortë si pune të gjatë dhe monoton është inferiore ndaj grave. Zonjat fiziologjikisht më të mirë të përshtatur për veprim të vazhdueshëm, ndërsa pjesa tjetër, ata shpejt të rivendosur pushtetin. Burrat nuk mund të rezistojnë stresit, dhe trupi i femrës ka hedhur mekanizëm rezistencës stresi. Kjo është më e rëndësishme për detyrë të grave - për të lindur, ushqyer dhe të vënë fëmijët në këmbë. Meshkujt edhe qëllime të tjera.

Por, megjithatë, është e rëndësishme për gratë dhe burrat të respektojnë pushim Mode dhe punë. Puna duhet të jetë jo më shumë se 8 orë në ditë, një gjumë mjaft të gjatë dhe të qetë, dhe pastaj njeriu për vite për të ruajtur shëndetin. Në vendet e zhvilluara, 80% e njerëzve kanë për të vazhdimisht të përshtaten shumë. Ritmi modern i jetës merr qytetet e saj të mëdha.

Gratë shpesh përballen me këtë problem. Nervozizëm, ankthi i vazhdueshëm, intoleranca në erë, tingujve ose objekte janë shenja, nëse ka, duhet të mendoni për shëndetin e tyre. A nuk e trajtojnë veten sindromi i lodhjes kronike, dhe të shohin një specialist, sepse nëse trajtimi është zgjedhur gabimisht, ajo do të dëmtojë shëndetin.

Nëse ju keni këto simptoma, të dëgjoni për veten, të marrë masa të pushojnë. Ndonjëherë ka lodhje për shkak të mungesës së vitaminave, ajrit të freskët, rrezet e diellit, sepse shpesh ecin, të shikojnë atë që ju hani. Parandalimi i përgjithshëm i kësaj sëmundjeje është që të sigurojë që personi ka mësuar për të dëgjuar për veten, kohë për të njohur një gjendje e dhimbshme dhe të ndërmarrë hapa.