Si për të zbutur një dhimbje dhëmbi se çfarë të bëjë për dhimbje dhëmbi


Nga një moshë të re, prindërit duhet të mësojnë fëmijët e tyre për t'u kujdesur për shëndetin e dhëmbëve. Dhimbje dhëmbi duke shkaktuar probleme të mëdha dhe ankthi jep njeri.
Të përcaktuar shkakun e dhimbje dhëmbi mund të përcaktohet vetëm dentisti. Por dhimbja mbyt ju doni të vizitoni një mjek. Pra, ka disa mënyra për të zbutur një dhimbje dhëmbi.

Heqja dhimbje dhëmbi në shtëpi
Nëse dhëmbi juaj u sëmur gjatë ngrënies, ushqim të plotë, lahen dhëmbët tuaj. Pastaj merr pilulë analgjezik, të tilla si Analgin, aspirina ose ibuprofen. Nëse dora nuk ishte e painkillers, atëherë ju keni nevojë për të marrë një top pambuku, njomet valokordin dhe të bashkangjisë në vend të lënduar.

Nëse ju rri në shtëpi, ju mund të pije tuaj zgjidhje dhëmbët sode me shtimin e jodit. Për lehtësimin e dhimbje dhëmbi përdoret edhe acar. Lehtësim i përkohshëm do të vijnë nëse dhëmbi, vendosni një copë akulli.

Përdorimi i mjekësisë tradicionale


Ilaçe tradicionale të vijnë në shpëtim, nëse keni qenë larg nga shtëpia apo larguar nga vendi. Disa barëra të ju ndihmojë të donymayuschey nga kjo dhimbje.
Rrënja e gjethe delli nevojë për të vënë në vesh, e cila ndodhet nga dhëmbi dhemb. Pas rreth një orë dhimbje zgjidh.

Infuzion i rigon copes me dhimbje dhëmbi bezdisur. Gatim infuzion në një raport prej 9:59. Pastaj pije gojën tuaj.
Supë urtë ndihmon shtypur dhimbje dhëmbi. Shpëlarje të përshtatshme. Merrni një lugë gjelle e bimëve, derdh një gotë me ujë të zier, pastaj supë çiban për dhjetë minuta. Pastaj jepni supë të ftohtë dhe mbush. Mbajë të ngrohtë barishte në gojë për sa kohë që ajo fitilin poshtë. Goja Shpëlaj nevojë për 3-5 në 30 minuta.
Mjekësisë tradicionale ofron Propolisi përdorur për lehtësimin e dhimbje dhëmbi. Merrni një pjesë të vogël të Propolisi dhe bashkangjitur në dhëmb e pacientit.

Komo dhimbje dhëmbi


Përveç këtyre objekteve që përdorin metodat alternative të shpëtojnë nga dhimbje dhëmbi.

Duart masazh. Merrni një kub akulli dhe masazh dorë me një forcë që është në anën e kundërt të dhëmbëve e pacientit. Zona Masazh - indeksi i kockave Seksioni dhe gishtit.
Çmenduri nga dhimbjet. Merrni dashuri, për shembull, shikoni në komedi. Kjo do të shkëpusin ty nga dhimbja, dmth receptorët dhimbje kaloni me një të qeshur.
Asfiksi emocionale. Thanë ka veprim anestetik, përfundimin e bërë nga shkencëtarët. Për shembull, për të qarë shkakun, ju mund të prerë onions.

Masazh veshit. Masazh veshin për të mbajtur e dhëmbit nga pacienti për 7 minuta gishtit dhe gishtat e indeksit.
Kujdesuni për shëndetin tuaj - duke i kushtuar më shumë vëmendje për dhëmbët e tyre.