Si për të shpëtuar lëkurën tuaj nga plasaritje në duart


Shpesh, gratë janë të pyesin se si për të mbajtur lëkurën nga plasaritje në krahët e saj. Kjo pakëndshme tregon fenomeni dhënë jashtë bilancit. Kjo nuk është vetëm personi, por edhe lëkura juaj jep ndonjë grua jo vetëm kujdesin, por edhe në moshë. Çfarë ndodh me lëkurën e duarve? Arsyet janë disa.
1. Mungesa e micronutrients dhe macronutrients përmbajtje dhe vitamina.
2. Sëmundjet e lidhura me sistemin e tretjes.
3. Sëmundjet e lëkurës.
4. Kujdesi dobët për duart.

Disa dëshpërimi gra për faktin se edhe përdoren medikamente e tyre nuk do të të ndihmojë. Por më mirë të mos për të dëshpërimit dhe për të adresuar pyetjen: "Si për të mbajtur lëkurën nga plasaritje në duar?" Mjekësinë popullore. Ky trajtim është efektive, ekonomike dhe shumë të dobishme.


- Nga çara obrazovuyutsya në duart e tij, për të bërë banja, duke përdorur niseshte. Ujë të nxehtë me niseshte (lugë), dora e zhytur në përzierje të përgatitur dhe për të mbajtur ata atje për të paktën një çerek ore. Pastaj pije e tyre dhe gjithmonë lubricates krem ​​që ka zbutur veprime. Kjo procedurë përsëritet disa herë në javë. Përveç kësaj, restaurimi i plotë i lëkurës në duar i mbron ata.

- Ajo punon edhe për shërimin çarje përzierje e alkool fërkim dhe glicerinë. Shake para përdorimit dhe të aplikojnë atë në krahët e tij si krem.

- Duke dërguar topin (e bardhë) me shkurre symphoricarpos lehtë t'i lash, e thatë në një peshqir dhe butësisht fshij duart e tyre deri në pikën që ata ishin vetëm nga fara dhe predha. Dërgo lëng zhytem në lëkurë. Mbani në mend se këto manaferrat janë shumë helmuese, në mënyrë që të ndjekin këto "veprime" në natën (fashë është e nevojshme). Në mëngjes, të lajë duart tërësisht me sapun të lëngët (mundësisht). Çarje janë fërkim manaferrat pas disa ditësh.
- Mirë edhe si një përzierje e amoniakut dhe glicerinë marrë në pjesë të barabarta.


- Shfrytëzohen për çarje shëruese tretësirë ​​bërë nga celandine, e cila mbledhë kohë Ajo blooms. Narыvaem, bimore në copa të vogla, para-veshur huyazytsi, dhe doreza me fije pambuku (se nuk e përdorin!). Për të shtuar celandine përgatitur në të njëjtën sasi e naftës të naftës. Moon këmbëngulin përzierje, pastaj fshij duart këto vajra. Ky vaj ndihmon ekzemë, plasaritur në duar, lythat dhe pimples.
- E pra në të njëjtën naftës të marra nga arre, buckthorn dhe ullinj.

- Fërkojini duart mund të vaj liri. Ne të kryer këtë procedurë brenda natës. Vaj tepërta Pere peshqir.
- Ju mund të fshij krem ​​për duart me vitaminë P pas rroje.

- Nëse çara janë shumë të mëdha për duart e tyre, pastaj të bëjë një vë llapë e pure, por jo shumë të nxehtë pika avull patate të glicerinë dhe një palë pika lëng limoni. Duart për të compress lubricates ndonjë vajra.
- Ju gjithashtu mund të pure holluar në një qumësht të lëngshme shtetërore dhe larja duart çdo vajra, zhyt në dorë të ngrohtë të lëngshme.

- Bath ndihmë nga të çara në duart e supë patate, vaj ulliri dhe niseshte. Përdorin atë vetëm për një efekt ftohës të vogël humbur ndryshe.
- Hand zhytur në një përzierje të ujit, niseshte dhe në shtëpi qumështit për 1/6 ore dhe, ndërsa ju duar të pastra, lubricates vaj peshku. Në natën, aplikoni një krem ​​që përmban lanolinë ose glicerinë dhe vënë në doreza me fije pambuku.
- Çarje të vogla të formuara në duart e tij, heq peshë nga thërrime bukë dhe qumësht. Rozmochuyemo ngrohur qumësht dhe mish të (për gjendjen e slurry), të aplikojnë përzierje në duart tuaja për një orë e tretë. Pas procedurës, omыvaem duart me ujë të ngrohtë.


Kjo listë është një procedura e thjeshtë, e lehtë, të shpejtë, të lehtë dhe të përballueshme do t'ju ndihmojë! Dhe më vonë, ju nuk do të jetë i pyetur: "Si për të mbajtur lëkurën nga plasaritje në duar?" Dhe të jetë në gjendje për të ndihmuar jo vetëm veten, por edhe të afërmit dhe miqtë e tyre për të hequr qafe të këtyre ndjesive të pakëndshme. Vetëm nëse ju jeni të prirur për alergji, ndërsa para se të përdorni këto mjete - të marrë medkonsultatsyyu.