Si për të mbajtur një shifër hollë pas dietë


Ju më në fund kanë arritur rezultate të mira dhe mori shpëtoj kilogram panevojshme. Megjithatë, kjo luftë nuk përfundon me plotësi. Disa japin më të madhe të jetës së tij për të luftuar në peshë, është vazhdimisht polneya, pastaj përsëri ka rënë shumë. Dhe pyetja që lind është se si për të ruajtur një figurë të hollë pas dietë.
Jepini vetes kohë për të marrë të përdoret për
Për të mbajtur formën e mirë pas humbje peshe nuk duhet të festuar suksesin e tij, " nayidayuchys të gjitha, ajo që ju mohojnë veten. Është e rëndësishme për të marrë nga dietë, sepse në qoftë se ju filloni të hahet çdo gjë të humbur peshë përsëri. Dalje Kohëzgjatja nga dietë duhet të jetë i njëjtë si dietë vetë. Ky është numri i kalorive që të shtohet gradualisht.Pini sa më shumë ujë të thjeshtë
Uji mund të quhet pije më të dobishme dhe të lirë që është dhënë për ne nga natyra. Pothuajse çdo dietë kërkon përdorimin e sasive të mëdha të lëngjeve. Në mënyrë të ngjashme, pas pirjes dietë duhet të ndjekë regjimin. Me ujë mineral preferojnë ujrat pasuruar me magnez. Ato ndihmojnë për të përballuar me emocionet negative dhe për të shtuar forcën dhe energjinë e trupit. Nëse ju nuk bëni si ujë të thjeshtë, atëherë ajo mund të shtoni disa pika lëng limoni ose portokalli. Për të ruajtur formën e saj të pakta të heqë dorë pije ëmbël salcë.


Hani më shumë fibra
Ushqime që përmbajnë fibra janë zakonisht kalori të ulët dhe të pasura me minerale dhe vitamina. Fibrave vegjetale pastruar përsosmërisht zorrët tona, përmirësimin e tretjes, dhe aftësinë e tyre për të thithin lagështi e bën atë ndjenjë të shpejtë të ngopje.

Vëzhgoni vakt Mode
Ky është një rregull i rëndësishëm që mund të shpëtojë jo vetëm një figurë të mirë, por edhe shëndetin e trupit. Është e nevojshme për të zhvilluar për veten e tyre një dietë në të cilën ushqimi do të bëhet 5 herë në ditë me pushime në 3 orë. Gjëja kryesore - nuk do të devijojnë nga regjimi dhe gjithmonë të ngrënë në të njëjtën kohë.


Atletikë
Ushtrimi nuk duhet herë pas here, por rregullisht. Në përgjithësi, në qoftë se ju doni të ruajtur figurën tuaj të pakta, atëherë sporti duhet të formojnë bazën e jetës. Edhe në qoftë se ju nuk keni kohë për të ushtruar, vetëm mos harroni se çfarë rezultatet që keni arritur me ndihmën e tyre, dhe se si ju ngritur humor, dhe ju jeni të sigurt për të gjetur disa orë në javë.

Procedurat kozmetike
Mos harroni në lidhje me përfitimet e kozmetikës dhe mjetet juridike në shtëpi për të luftuar celulitin dhe yndyrë depozitave. Rregullisht marrin banjot me kripë deti, mjaltë të bëjë masazh dhe përfundon. Të gjitha këto procedura kanë një ndikim pozitiv në lëkurën tuaj dhe trupin shëndetësore.


Lejoni vetes pak më i ëmbël
Herë pas here kënaq veten ëmbëlsirat. Kjo do t'ju ndihmojë të shmangur ndërprerje dhe të mbajë një humor të mirë. Është më mirë për të ngrënë ushqime të bëra nga mielli gruri me shtimin e frutave të thata dhe arra. Gjithashtu do të jetë më mirë, në qoftë se sheqer diabetik është përdorur mjaltë në vend të sheqerit.

Mos harroni peshë
Nëse ju ka humbur peshë dhe të arritur rezultatet e dëshiruara, ju nuk duhet vetëm të fshehur nën peshën krevat, duke supozuar që ju nuk keni nevojë. Megjithatë, në mënyrë për të rekrutuar sërish ish kilogram duhet të vazhdojë të monitorojë peshën tuaj për të shpejt të të përgjigjet për të ndryshuar atë dhe për të sjellë atë përsëri në normale.


Zhvilloni vullnet
Procesi i kursyer peshë pas dietë është shumë komplekse. Dhe gjëja kryesore disiplinë të rreptë dhe respektimin rigoroz të parimeve të caktuara të të ushqyerit dhe stërvitje. Ju duhet të frenojnë veten nga shumë tundimet, për të treguar vullnet.

Bëni bazë të shëndetshme jetese
Shifër të pakta nuk mund të mbajnë mohuar veten për asgjë. Ne jemi vetëm të përcaktojë një stil jete të shëndetshme të përshtatshme që mbështet peshën tuaj ideale dhe shëndetin tuaj të shkëlqyer.