Si për të zvogëluar gjoksin në shtëpi


Pa dyshim, gjirit është një nga pjesët më tërheqëse të trupit të femrës. Dhe sa ka pasur bisedime në lidhje me unike dhe bukurinë e syve, gjinjtë nuk mbeti injoruan. Por ajo që duhet të jetë gjirit ideale? Sipas besimit të përbashkët stereotipet gjoks duhet të jetë i madh - është ky gjoks ofron seksualitetin dhe feminitet. Shumë gra me zemrat e vogla, kirurgët të përdorë për të ndihmuar në rritjen e gjirit. Ka gra që shpresojnë se të paktën mund të rrisë madhësinë e gjirit me receta popullore. Si mund të ndjehen ata që natyra e ka pajisur një bust të madh? E cila është e kënaqur me unike të saj? Dhe ata mund të, nga ana tjetër, duan të kenë gjoksin një madhësi pak më të vogla? Duke pasur parasysh sa më sipër, ne kemi vendosur për të dhënë disa këshilla praktike nga mjekësia tradicionale, për të zvogëluar gjoksin në shtëpi. Vetëm theksohet se ajo do të përqëndrohet në mënyrat pa kirurgji, si çdo transaksion me qëllim të korrigjimit të ndonjë pamjen, është në gjendje, përveç përfitimeve dhe dëmeve të jepnin. Unë do të doja të ndalem në metodat më të sigurta të uljes së gjirit në shtëpi.Le të parë të marrë në konsideratë mirë që të ketë zemrat e madhe?
Situata nuk është aq i hapur sa mund të duket në shikim të parë. Zemrat e madhe në fakt ofron peshë më të madhe në shpinë, dhe provokon sëmundjeve të tilla si dhimbje të ulët mbrapa, scoliosis, dhimbje të shpeshta prapa. Zemrat e mëdha mund të ndikojnë në sistemin e enëve të gjakut dhe zemrën, duke rezultuar në shëndet të dobët dhe dhimbje koke.
Në SHBA dhe vendet evropiane nuk janë vetëm kirurgji shtim të gjirit të përbashkët, por edhe për reduktimin e tij. Për më tepër, këto operacione është i motivuar nga dëshira për të reduktuar ngarkesën në shpinë dhe të shëruar trupin.


Për më tepër, ndryshimet e lidhura me moshën më vonë edhe të ndikojë në gjendjen e gjirit. Një shënon shtrirje Postpartum shfaqet në gjoks, shpesh droops dhe e bën atë formë shëmtuar. Duhet të theksohet se gjinjtë më të vogla të parë, aq më lehtë do të jetë për të kthyer pamjen ish pas ushqyerjes me gji. Gjinjtë sagging është shpesh mund të jetë një problem i vërtetë.
Sa për ndjenjat morale dhe psikologjike pronarëve të bustit të mëdha luksoze dhe anën estetike të çështjes? Ju jeni gabim në duke menduar se në këtë çështje duke shkuar mirë. Ne nuk do të argumentojnë se zemrat e mëdha - një arsye e zili për pikëpamjet e shumë gra dhe burra të bllokuar. Megjithatë, ajo gjithashtu sjell shumë shqetësim. Shpesh, gratë me zemrat të mëdha kanë vështirësi në zgjedhjen e brendshme (sidomos swimwear), veshje me një ndjenjë të shqetësimit mbi rrobat e zgjedhur. Dhe pikëpamjet e njëjta nga ana? Ata nuk janë zili apo admirimin e kufizuar gjithmonë. Shpesh, pronari i një bust të madh ndihet mjaft të pakëndshme nën vigjilent sy karakteri i trishtuar.


Reduktimi i gjirit në shtëpi

Ushtrojnë të reduktuar gjoksin
Trajnimi i njëjtë gjoksin, natyrisht, nuk ka kuptim, pasi ajo nuk përmban muskujt. Megjithatë alternuar ngarkesës dhe qasje të integruar në gjoks, mbrapa dhe supe brez në gjendje për të forcuar muskujt, duke rezultuar në rritje tonin e gjirit dhe është hequr dhjamin e tepërt nga gjiri. Për muskujt nuk mësohen në të njëjtën ngarkesë, ushtrime për të zvogëluar gjoksin duhet të jenë të ndryshme.


Bukuri Kujdes
Kur kombinohet aktivitet fizik me rritje të duhur gjoks kujdes të reduktuar ndjeshëm shanset tuaj për të gjirit. Ju mund të përdorni krem ​​të veçantë me heqjen efekt apo përgatisin vajin e tyre masazh, të cilat kontribuojnë në reduktimin e gjirit.
Për vaj gatimi ju do të duhet: dy lugë vaj jojoba, një lugë çaji me vaj të rrushit (farë), disa pika thelbësore naftës u rrit. Vaj shpërbëhet plotësisht rubbed në lëvizjet masazh gjoks. Procedura kryhet në baza ditore. Vetëm para masazh të mirë do të marrë një dush kontrast. Për shkak të ndikimit të ujit alternativ nxehtë dhe të ftohtë përmirëson tonin dhe elasticitet rrit gjoksin.


Zvogëlimin e gjirit duke përdorur mjekësi tradicionale
Çështje të tilla të ndjeshme si reduktimin e vetë gjirit në shtëpi nuk ishte i privuar nga vëmendja dhe mjekësisë tradicionale. I njohur, për shembull, janë konsideruar çdo ditë fasha zierje përgatitur nga kokat lulekuqe.
Për të përgatitur këtë zierje duhet me kujdes bluaj 50 oz. kokat lulekuqe dhe derdh 400 ml ujë të nxehtë. Përzierje është sjellë një çiban dhe zierje gomë pesëmbëdhjetë minuta. Pas ftohjes, tendosje supë. Të compress duhet garzë bollëk lagësht dhe të aplikojnë në gjoks.


Dietë
Ndoshta të gjithë e dinë se fillimi i parë u nda qelizat yndyrë. Respektimi dietë promovon humbje peshe dhe reduktimin në madhësinë e gjirit. Megjithatë, duhet theksuar se kjo metodë e zvogëluar madhësinë e gjirit mund të vijnë vetëm gratë që janë trup mbipeshë. Nuk do të zvogëlojë gjoksin, pa shudnuvshy. Dhe mos harroni se dieta mund të japin rezultate vetëm në kombinim me aktivitet të moderuar fizik. Me qëllim të parandalimit tolerim të lëkurës dhe zemrat sagging gjatë humbje peshe, e masazh çdo ditë dhe për të marrë një dush të ftohtë.


Visual truket
Nuk është sekret se duke përdorur truket pak dhe truket e grave mund të zgjidhin shumë probleme. Zemrat e madhe nuk është një përjashtim. Vizualisht zvogëluar gjoksin duke përdorur bra me raundin filxhan. I njëjti efekt japin dhe liri, të mbyllura në sqetull. Veshur me rroba të tilla, zemrat tuaja do të vendosen në mënyrë të barabartë në të dyja anët, dhe jashtë do të duken më të sheshtë.