Si për të forcuar anije përmes ujit


Sistemi i enëve të gjakut në trup të quajtur "autostrada e jetës." Ajo enët e nevojshme për lidhjen e të gjitha sistemeve të organeve dhe qelizave të një organizmi të gjallë, ata janë proces i pjesëmarrësve më të rëndësishëm hazoobmennoho, të sigurojë transferimin e ushqyesve dhe ushqyesve në të gjitha indet. Varësisht se si enët e gjakut, furnizimi me gjak është dhënë nga një ose një tjetër zonë të trupit të njeriut. Pra, nëse furnizimit të parregullt gjakut ose i vështirë, ka shumë sëmundje të pakëndshme dhe madje edhe të rrezikshme, proceset e thyera të jetës. Për punën e sistemit të qarkullimit të gjakut pa probleme, ju duhet të dini se si për të forcuar atë, duke përfshirë se si për të forcuar anije përmes ujit.


Të kujdeset për anijet duhet të fillojë sa më shpejt që të jetë e mundur. Me ujë dhe procedurat parandaluese mund të parandaluar goditje, sulm në zemër, infarkt në zemër. Duke ditur se si për të forcuar enët e gjakut, më e rëndësishmja, në qoftë se personi nuk ka të çojë një jetese aktive dhe nuk është e angazhuar në ndonjë aktivitet fizik.
Për enët e dobëta duke treguar me anë të ujit normale mbajtur në vaskë të nxehtë. Vini re se ndërsa nuk duhet të ketë contraindications për not në ujë në 37 40 gradë. Banjo duhet të qëndrojnë të relaksuar 10 minuta, dhe të plotë masazh kërkohet dritë çdo pjesë të trupit. Masazh mund të marrë një dorezë ose masazh furçë të posaçme. Lëvizja duhet të jetë rrethore të lehta, dërguar nga gishtërinjtë në gjoks dhe duar. Pas procedurës duhet të rezultojë në një peshqir të ngrohtë dhe të ndjehen si trup ngrohur. Këto të trajtimit të ujit duhet të merren në mbrëmje, para gjumit.


Dush individ vëmendje për të forcuar enët e gjakut, të cilat janë shtuar infusions bimor të ndryshme. Për të përgatitur të marrë 100 gram bimëve të thata (të freskëta apo të 500-600 g), pour 1 litër ujë, vihet në zjarr dhe të sjellë një çiban. Pas kësaj infuzion bimor mbrojti një orë, tendosje dhe derdh në një banjë me ujë të ngrohtë (36-38 gradë). Në të tilla një dush duhet të shtrihem për 25-30 minuta. TEAS bimor për forcimin e enëve me ujë janë bërë nga kamomil, radhazi, acaroj, celandine, borzilok. Nëse ju shtoni ekstrakt ujë të dush lisi leh do të ketë anti-inflamator dhe shërimin për venat me variçe.

Bath me shtimin e tretësirë ​​së trumzë inkurajuar për të marrë për të forcuar enët e gjakut, dhe për të qetësuar sistemin nervor dhe për të parandaluar pagjumësi. Valerian Infuzion përkryer ul presionin e gjakut, dhe banjo me infuzione pisha promovon relaksim, normalizimin e gjumit, lodhje dhe pjesa tjetër pas një pune të gjatë mendore.

Një tjetër mënyrë për të forcuar enët e gjakut, bazuar në miratimin e një dush kontrast. Nga vetë, kontrasti i ujit të nxehtë dhe të ftohtë forcon ind lidhës, forcim të enëve të gjakut dhe forcimin e muret e tyre. Sipas një jet e ujit të ngrohtë relakson trupin gjatë të ftohtë - muskujt tonizuyutsya dhe enëve të gjakut. Po zgjerimi alternuara dhe tkurrja e enëve të gjakut, gjaku fillon të qarkullojë më shpejt në sistemin e qarkullimit të gjakut, indet dhe organet e të gjithë të pajisur me oksigjen. Rezultati nuk është vetëm për të forcuar sistemin e qarkullimit të gjakut dhe enët e gjakut, por edhe aktivizon procesin e heqjen e toksinave dhe produkteve metabolike nga trupi.

Kur derdhje një dush të ftohtë nuk është e rëndësishme të fillojë menjëherë duke derdhur ujë akull dhe gradualisht mësohet trupin të ftohtë, për të mos marrë edhe një sërë ftohjet dhe sëmundjeve inflamatore. Së pari ju duhet të qëndrojë nën ujë të ngrohtë në 1-2 minuta - gjatë të ftohtë jo më shumë se 20-30 sekonda. Përsëriteni derdhje ujë të ngrohtë dhe të ftohtë duhet 6-7 herë. Dallimi në mes të temperaturës së ujit nuk mund të kalojë 7 gradë për fillestar dhe të paktën 20 gradë për të përjetuar dhe të thekur. Dhe mbani mend, lavazheve vagjinore nuk duhet të sjellë ndjenjë të pakëndshme - ajo duhet të jetë një procedurë e këndshme.


Përveç trajtimit të ujit mund të përdoret disa receta popullore. Drogës mund të jenë të përgatitur me 1 lugë mjaltë, lëng të gjysmë limoni, gjysmë gotë me ujë. Të gjitha komponentët e përzierje, të marra para gjumit çdo ditë.
Efekt shumë të mirë në enët e gjakut ofron e ashtuquajtura "recetë Indian." Kjo kërkon: arra milled, kajsi, lëvozhgë integruar limon, kumbulla të thara, mjaltë dhe rrush. Raporti aspekt mund të jetë arbitrare. Mjet rezultuar marrë pas çdo vakt për 30 ditë. Gjatësia totale Sigurisht duhet të jetë 1.5 muaj.

Dhe ndihmon në forcimin e enëve të gjakut është i njohur mirë hudhër. Nëse ju keni mundësinë për të ngrënë të paktën 1-2 karafil të hudhër çdo ditë, pastaj mbi gjendja e anijeve të tyre nuk mund të shqetësohen. Mos u shqetësoni për fryma e keqe, ju lehtë mund të hiqni një fetë limoni ose një degëz e majdanoz.
Duke ditur se jo vetëm se si të forcojë enët e gjakut, por edhe se si të pastër, mund të zgjasin të rinjtë dhe një jetë pa sëmundje. Anijet këpucësh - një tërheqje janë pllaka të dëmshme dhe të rrezikshme që mbush boshllëqet dhe pengojnë rrjedhjen e gjakut.


Një mjet i thjeshtë që mund të përgatitet në shtëpi: të marrë 3 copa limoni, 1 litër qumësht. Çdo mëngjes duhet të fillojë me një gotë qumësht dhe lëng të freskët një limoni, të pijshëm ato një nga një. Me terapi të tilla është më e mirë për një vidyazykatysya kohë nga ushqimet e kafshëve, atëherë efekti do të jetë disa herë më i fortë.
Pastron enët dhe mjetet e mbledhjes së bimëve gatuar 15 g rrënjë sanëz, 15 g gjethe të thata pluhur e ca balsam, oe limon, 50 gram gjethe të thata e yarrow. 2 tbsp përzierje, derdh një gotë me ujë, të vënë në një vend të ftohtë për 3-4 orë. Pastaj vihet në zjarr, të sjellë një çiban, të lënë të ftohtë, tendosje. Shuma që rezulton për të pirë tufa uniforme për 1 ditë. Shkalla e përsëritur e nevojshme të paktën 3 javë përditshme.