Si për të zvogëluar normën e grave hormonale plakjes


Gjithkush e di se pas 45 vjet të fillojnë për t'u dëgjuar e parë "e quan" që thonë se plakja ka filluar dhe, në qoftë se ju trajtoni këto sinjale më nga afër, gruaja mund të ruajtur shëndetin e mirë dhe pamjen e bukur.
Në shenjat e para të plakjes shfaqen hedhje të presionit, por në qoftë se jo, nuk do të gëzohen, sepse vetëm gjysma e njerëzve që kanë tension të lartë, të ndjehen të, kështu që pyetja është se si për të zvogëluar shkallën e plakjes hormoneve në gratë?
Një njeri i cili është duke u përpjekur për të punuar intensivisht, duke e bërë një karrierë dhe kështu shpesh nuk i kushtoj vëmendje të fenomenit të pakëndshme ka ndodhur në trup, e cila fillon të shfaqet nervozizëm, dhimbje koke, reduktuar kapacitetin e punës.


Gruaja ia atribuon gjithçka për lodhje, por gruaja humbet kohë, megjithatë, sëmundja është i shpejt fiton vrull, kështu që ju duhet të mendoni se si për të zvogëluar plakjen hormonal të femrave. Në mënyrë tipike, femrat shpesh vuajnë nga hipertensioni ambicioz, të përgjegjshme dhe të përjetuar ndonjë problem, si një tragjedi personale.
Gra të tilla zakonisht zënë pozicione menaxheriale dhe gjithmonë duke u përpjekur për ta ribërë botën për të mirë, ndryshe nga njerëzit pasive dhe lundrues në lumë. Në rastin kur një grua e tillë i shqetësuar të ndryshojë qëndrimin ndaj jetës, hipertensionit mund të tërhiqen.


Pra, gratë nuk duhet të kombinohen dy gjëra të rëndësishme në një ditë dhe nuk caktojnë një takim të rëndësishëm apo një takim disa orë për të vizituar, të tilla si një mjek dhe të mendojnë rreth asaj se si për të ulur shkallën e plakjes hormonal. Kjo do të rrisë vitalitetin e tyre, duhet të marrë një dush me kripë deti ose alga deti Përveç kësaj, në këtë rast leshterik.
Banjë gjithashtu të shtohen me fjalë të tjera micronized ekstrakte të koncentruar nga bimeve. Ato përmbajnë shumë vitamina, minerale, aminoacidet, të cilat janë të dobishme për lëkurën tuaj, sjell energji dhe një ndjenjë të butësi, ndërsa në rritje ton, përmirëson gjendjen e përgjithshme, dhe ju blej një furnizim të ri të energjisë, ndërsa në rritje trupin potencial endokrin.

Për të forcuar dhe rritur efektin e ndikimit pozitiv të banjot, mund të shkaktojë xhel të thatë lëkurës me ekstrakt i algave ngjyrë kafe dhe të kuqe, të forcuar sistemin tuaj imunitar dhe të japë një vitalitet shtesë yll.
Duhet të theksohet se elementet kimike që gjenden në materialin mbjellës në një temperaturë prej 39 gradë fillojnë për të stimuluar shfrytëzimin e yndyrës në trupin tuaj.

Në këtë mënyrë zhvillimin e celulitit, dhe dush të ftohtë me temperatura e ujit rreth 33-34 gradë, në mënyrë dramatike rrit qarkullimin e gjakut, ndërsa presioni normal të gjakut, rritjen e metabolizmit, duke çuar në largimin e toksinave nga trupi, në të njëjtën punë autonome normalizuar Sistemi nervor që shkakton mungesa e energjisë.

Rezultate shumë të mira duke pasur parasysh dush me vajra esenciale, sidomos në mëngjes kur trupi nuk është mjaft i zgjuar dhe duhet inkurajuar ata, dhe ju mund të shtoni vaj portokalli, kamomil, u rrit, magnolia ose livando vajra esenciale, këto gjithashtu zbut sistemin nervor, e cila ishte ne prag te fund te jave.
Për lehtësimin e ënjtje dhe shurdhim në këmbë, duhet të shtohet në të naftës hryshanky vaske, karrota apo borzilok. Të gjitha gratë të brengosur dhe të shqetësuar, kur ata shohin se si ata zhvillojnë celulitit, dhe për të ngadalësuar zhvillimin e saj, mund të shtohet në vaske manaferrat dëllinjë naftës, kardamom, karamele mente ose kedri maroken.

Një rol të rëndësishëm në një grua, e luajtur nga estrogjenit hormonit seksit, janë prodhuar në sasi të mëdha nga koha nuk vijnë deri menopauzës apo menopauzës.

Pas kësaj, prodhimi i hormoneve seksuale reduktuar ndjeshëm, një grua e ulur dëshirën seksuale, menstruacionet ndalesë, mund të thyer funksion të zemrës, për shkak të faktit se hormonet seksuale ishin në mbrojtjen e kësaj dhe të organeve të tjera për shkak se gruaja fillon të lënduar dhe shpesh prej saj ' janë sëmundje që kanë qenë, por hormonet shtyhet.

Në këtë rast, një grua në krahasim me një njeri, njeriu ka hormonit të tilla që do të mbrojnë organet e tij nga sëmundja, kështu që të gjitha sëmundjet kronike në gratë kanë filluar të tregojnë. Aging është një masë e afërm, është e tillë, kur plakjes kalendar nuk përputhet me plakjen fizike ose psikologjike, sepse fillimin e menopauzës mund të shkaktojë ndryshime të cilat minojnë aftësitë fizike e trupit të grave.
Dhe kështu cikli përsëritet çdo muaj, deri në fund të vezës dhe pastaj vjen menopauza dhe menstruacioneve ndalet para përfundimit të jetës, ndërkohë që, siç e kemi përmendur, hormonet mezi qëndrojnë, endometrium mbetet e pandryshuar dhe jeta e gruas është më e mirë për shkak të mungesës së menstruacioneve, por më keq për shkak të mungesës së hormoneve.


Ndryshe nga femrat, meshkujt kanë kurrë menopauza, për shkak të faktit se ajo nuk ka vezë, spermës dhe ai formoi çdo tre ditë deri në fund, sepse ai nuk ndjen valën apo baticë të ulët, si një grua, kur ajo fillon menopauza.
Produktet që gratë duhet të konsumojnë gjatë ose pas menopauzës për të zvogëluar shkallën e plakjes hormonal të përfshijë elemente të tilla si selen, zink dhe ata janë në oysters, bollgur, fara kungulli, blueberries dhe embrion gruri. Shumë elemente thelbësore gjurmë të ruajtura në fistikë, sallo kokosit dhe hudhër.

Një grua mund të gjatë të mbetet tërheqëse të rinj, nëse ajo vetë e donte, dhe gjithmonë do të bëjë pamjen e tyre, mos harroni në lidhje me të tjerët, por në këtë rast ajo do të jetë e bukur dhe të shëndetshëm për shumë vite, dhe kjo shtyjë daljen në pension.
Çdo grua duhet të mendojnë rreth asaj se si për të ulur shkallën e plakjes hormonal.