Si për të ulur mjetet juridike popullore kolesterolit Çfarë ndihmon mirëElevated LDL-kolesterolit vërejtur statistikisht 45 për qind të popullsisë, që do të thotë se gati gjysma e njerëzve që jetojnë ka një tendencë për ishemi, sulmet në zemër dhe tru, clots gjakut, diabetin dhe shumë sëmundje të tjera të rrezikshme dhe të tmerrshme.Ka variacione të terapisë drogës, por mënyra më e përballueshme dhe të lehtë për të sjellë performancë të kthehet në normale shkelura - mjetet kombëtare dhe metodat. Nëse testi i gjakut ishin më të larta indekset keni për të bërë ndryshime të rëndësishme në mënyrën e jetesës dhe dietë. Këto ndryshime duhet të jenë:

Një kufizime dietë.
Luftuar varëshme.
Rritja e aktivitetit fizik.
Përdorimi i bimëve medicinale dhe recetave tradicionale të mjekësisë.Mjetet juridike popullore për të luftuar kolesterolin rrezikshme duke u bazuar në vetitë kurative të bimëve. Ka disa recetave popullore, si për të ulur mjetet juridike popullore kolesterolit që janë të lehtë për të përgatitur në shtëpi.

1. Hudhër - armiku Kolesteroli
Ju mund të bëni vaj hudhër dhe mbushin sallata e tyre dhe enët tjera. Për këtë shishe gjysmë-litër të vajit të ullirit shtuar dhjetë karafil mesme copëtuar vrazhdë të hudhër. Pas 7-10 ditësh naftës flavorful dhe të shëndetshme është gati për përdorim.


Recetë e dytë - një tretësirë, për të cilat duhet të pres 350 gram karafil peeled e hudhër, të cilat pastaj derdh një gotë me 96 për qind alkool. Brenda dhjetë ditësh përzierje insistojnë në një të ftohtë, vend të errët, tendosje dhe pije tri herë në ditë para ushqimit për 25-30 pika, diluting qumësht të ftohtë. Pi të gjithë shumën duhet përsëritur normë është jo më shumë se një herë në pesë vjet.
Furçë 2. Sallatë
Hekura një mollë të mesme dhe një rrënjë peeled karrota, shtoni thelbin grimcuar nga katër arra. Sallatë sezon mund lugë gjelle mjaltë ose vaj ulliri. Gjellë të ulëta në kalorive, përmbajnë sasi të larta të fibra dhe pektin, hiqni kolesterolit dhe toksina të tjera.

3. shëndetin Buckwheat dhe bukuri
Performanca e shkëlqyer redukton pakëndshme, dhe në të njëjtën kohë ndihmon të hequr kilogram shtesë, një pjatë të thjeshtë e hikërror-yadrytsi. Në mbrëmje, një pjesë të vogël të hikërror lahen për të derdh një gotë të ulët-yndyrë kos. Në mëngjes një bishtit fryrë shtuar zarzavate finely copëtuar dhe ngrënë.
4. Flaxseed - e thjeshtë dhe e shijshme
Rezultate të mira në luftën kundër kolesterolit bën përdorimin e flaxseed. Ajo është shitur në farmaci janë pastruar dhe duhet të shtohet si një condiments të shijshme dhe të shëndetshme për çdo pjatë. Ju mund të bluaj kokrra në një mulli kafeje ose të marrë një copë. Recetë e mirë për normalizimin e zorrë, e cila është e rëndësishme për të pastruar trupin e toksinave.

Receta, si për të ulur mjetet juridike popullore kolesterolit, ka shumë. Ngjashmëria kryesore ata të gjithë - pa ndërprerje gjatë aplikimeve. Efekti i këtij trajtimi është shumë e qëndrueshme, por jo i menjëhershëm. Dhe në mënyrë për të rregulluar një efekt, është e nevojshme që të jetë i durueshëm dhe të marrë atë për disa muaj.