Si për të bërë buzët e bukur dhe të mirë të pastër


Buzët e bukura dhe joshëse femra gjithmonë çuan burrat i çmendur. Të mbetet buzët tërheqëse në çdo moshë, ju keni nevojë për kujdes ditor. Pas lëkurën e buzëve është shumë e hollë, dhe era dhe rrezet djegia e diellit - sfidë të konsiderueshme për të. Këshilla mendjen tënde më efektive dhe të thjeshtë për të kujdeseni për një nga pjesët më tërheqëse të fytyrës së një gruaje. Sot ne do të ju tregojnë se si për të bërë buzët e bukur dhe të ujdisur mirë.
Pastrim
Para se të shkojnë në shtrat, pastrimin e lëkurës, mos harroni në lidhje me buzët. Për këtë shtupë pambuku të butë, qenë të kujdesshëm për të mos shtrihet e lëkurës, hiqni mbetjet e buzëkuq ose lip gloss. Ju mund të përdorni qumësht të rregullt ose mbartës përbërjen locion (vetëm bezspyrtovoy). Nëse dora nuk është as njëra as tjetra, vaj vegjetal përshtatshme ose ndonjë krem ​​ushqyes.Buzët bukuri masazh
Për të përmirësuar qarkullimin dhe të japin lëkurën tuaj duken të shëndetshme, ju duhet të paktën një herë në javë për masazh buzët. Kjo kërkon një furçë dhëmbësh me të buta, shpohet natyrore. Një efekt mahnitëse është buzët e gjalla masazh. Përgatitja dy enë të vogla: një me ujë të nxehtë me sode (një gotë me ujë 1/2 lugë çaji sode pjekje), një tjetër - me të ftohtë ujë të zier me një kube pak akull. Zhytje furçë alternuar në një ose tjetër enë, butësisht masazh buzët në një lëvizje rrethore për 5 minuta. Masazh mund të bëhet duke përdorur pads e gishtave, përgjimi lehtë për disa minuta mbi buzët. Pas masazh, mos harroni të vënë në buzë yndyrë shtresa krem.


Kafe dhe qumësht lëkurë për grooming
Mix një lugë llum kafeje fle me një lugë yndyrë krem ​​kosi ose kos. Aplikoni për lëkurën e buzëve, fërkoni me majë të gishtave tuaj, shpëlaj me ujë të ftohtë.

Pastrim tërshërë-naftës
Ju mund të bëni një pastrim me një përzierje prej 1 lugë çaji milled (mundësisht në një mulli kafeje) bollgur dhe një gjysmë lugë çaji vaj perimesh. Brenda 2 minuta, masazh buzët, larë peels dhe të aplikojnë në buzët krem ​​yndyrë.

Buzët maska ​​shtëpi ujdisur
Bëni buzët e butë dhe me lëng dhe të ndihmojë moisturize maskat e tyre të veçanta që janë të lehtë për të përgatitur në shtëpi. Këtu janë disa receta.


Maskë mjaltë për buzët të bukura
Aplikoni një shtresë e mjaltit në buzë, prisni 20 minuta. Pas vetëm mposht ata.

Karnaval maskë
Blej në E kapsula farmaci vitaminë, vskroy më shumë dhe të zbatohet në buzë për 20 minuta.

Maskë karrota-vaj për buzët të bukura
Kjo maskë - një mjet i mrekullueshëm që ndihmon në të çara në buzë. Mix proporcione të barabarta të naftës dhe karrota ulliri lëng. Aplikoni për buzët, të mbajë për 5 minuta, fshij bilanceve pecetë. Edhe shërojnë të mëdha të çara dhe zbut lëkurën e buzëve maskë nga mollë integruar dhe gjalpë, të marra në pjesë të barabarta.


Maskë karrota-djathë
Nëse buzët zhvishem, maskë ndihmon me gjizë yndyrë, krem ​​dhe karrota integruar. Mix përbërësit në një raport prej 1: 1: 1 Apliko për buzët për 20 minuta, hiqni tepërt me një shtupë pambuku apo leckë.