Si për të bërë një pastrim dhe balsam të shtrihen


Ku janë parulla? Shkaku më i zakonshëm është ndryshimet hormonale, shtatzënia dhe sëmundje endokrine. Shtrihen quajtur lëkurë chapped, mbresë atrofik nga parregullsi, fillimisht rozë hije pastaj të bardhë. Shënon Stretch shpesh shihet në të këmbëve, të barkut dhe disa në hips. Çfarë duhet të bëni për shënon shtrirje? Ky artikull do të diskutojnë se si për të bërë një pastrim dhe balsam të shtrihen.
Shkakton.
Shënon shtrirje mund të duket në fillim të adoleshencës. Nëse lëkura është palakueshëm, ajo nuk do të bëjë atë natyahatysya në fushat e rritjes aktive (shpinë, këmbët, hips, zemrat).


Sharp hedhje pesha gjithashtu kontribuojnë në pamjen e shënon shtrirje.
Pothuajse të gjitha gratë shtatzëna mund të shohin veten në manifestimin e shënon shtrirje në pjesë të ndryshme të trupit.

Ushqimi është i varfër në ushqime proteinike gjithashtu kontribuon në shtrihen. Proteina është një komponent i rëndësishëm i elastin dhe kolagjenit, të cilat varen në elasticitetin e lëkurës. Proteina përmirëson epidermë lëkurës.
Gjithashtu ndikon keq dehidratim. Uji i thjeshtë mbush lagështi dermis, duke e bërë atë të zhdërvjellët. Mos neglizhimi Këshilli pini më shumë ujë, ju shihni atë një mjet i domosdoshëm në luftën për një trup të bukur.

Shko tek dyqanet e bukur, por të shtrenjta. Në shtëpi, gjithashtu, mund të bëjë që ata do të dëshirojnë.

A peels. Përdorni një shumëllojshmëri të scrubs. Ajo mund të jetë aq i mjeteve dyqan dhe i bërë në shtëpi (kripë, pluhur kafe, miell misri, etj). Një ditë mund të fshij vendin me streamers pastrim të qetë nga skajet dhe të lidhur lehtësim trupit.
Pini çdo ditë të paktën 2 litra ujë të pastër, dhe të pasurojnë dietën tuaj me sasi të mjaftueshme të produkteve të proteinave.
Nëse keni ndërmend për të humbur peshë, atëherë bëjë atë gradualisht, pas një tjetër ra kilogram do të lëkurës jo mjaft të mirë.

Çfarë tjetër duhet të bëj?
Përdorim të përditshëm serums, krem, kremra, balms për trupin. Ata mbajnë lagështi dhe të bëjnë lëkurën më elastike. Lavazheve vagjinore përmirëson qarkullimin dhe tonin e përgjithshëm të lëkurës tuaj. Ju mund të marrë një sfungjer të vështirë dhe të fshij zonat e problemit, ajo sigurisht që është e dhimbshme dhe të pakëndshme, por rrjedha e gjakut është dhënë për ju.

Peels fruta. Ne kemi nevojë për 100 ml kos, 1 tbsp. l. vaj bajame, 1 oreks limon, grimcuar, të gjitha përzierje. Merrni këtë përzierje lëkurë 1-2 herë në javë duke përdorur një sfungjer të vështirë.

Shtrihen bërë trupin tonë nuk është shumë tërheqës. Për ta bërë atë më të bukur, ju duhet të përgatisin dhe të përdorni balsam veçantë të shtrihen.
Shumë prej tyre janë kthyer në sallon ose të blerë pajisje të shtrenjta për të luftuar shënon shtrirje. Nëse ju premtimin për të plotësisht të hequr qafe shënon shtrirje, nuk besoj se kjo! Të hequr qafe shënon shtrirje është e pamundur. Të gjithë ju mund të bëni është që të përdorin mjete të posaçme që i japin smoothness e lëkurës dhe elasticitet. Këto fonde do të sigurojë ushqimin e nevojshëm të lëkurës.
Për të përmirësuar pamjen e trupit duhet të merren me të rregullisht.


Pra, bëni balsam të veçantë
Merrni 25-30 gram vaj kokosit, ky vaj moisturizes lëkurën, duke e bërë atë më fleksibël, ajo është zhytur shpejt dhe nuk lë gjurmë të yndyrës.
Merrni 25-30 gram gjalpë Shi (kafe), vaj është shumë i lehtë dhe i zhytur shpejt.
Connect dy vaj dhe vendin në një banjë me avull, ne kemi nevojë që ata të shkrihet si ata shkarkimin e vajrave të ngurta. Pastaj shtoni në këto gjalpë i shkrirë tashmë, vaj ulliri - 10 gram. Vaji i ullirit mund të zëvendësohet - bajame, vajra jojoba ose embrion gruri. Dërgo për ngrohje të ulët për 30-40 sekonda dhe për të hequr nga të nxehtit.


Kur ky mjet ka ftohur pak, shtoni vaj dhe 4 pika të vitaminës "A" dhe "E", vaj esencial 8-10 pika e mandarinës, vaj Neroli 8-10 pika vaj livando 6-10 pika. Të gjitha këto përbërësit duhet të sjellë poshtë mikro-mikser ose blender. Gjalpë whipped është më mirë të depërtojnë në lëkurë. Ne prisni derisa balsam jonë është ftohur plotësisht, të mbuluar dhe kapak. Mbajeni këtë balsam mund të jetë e gjatë, por gjithmonë në një enë qelqi.
Aplikimi. Fshij një balsam në trup në mëngjes dhe në mbrëmje pas një dush, për të paktën një muaj. Ju mund të shihni rezultatet në një muaj. Mos harroni, në luftën kundër shënon shtrirje rregullsinë rëndësishëm.


Në zonat me shënon shtrirje është e dobishme për të aplikuar një pastrim, është e rëndësishme që ajo të jetë e lehtë në strukturën. Lëkurës ku është shtrirë dhe në mënyrë të butë, aq e vështirë, ose pastrim shumë të mëdha, vetëm të dëmtojë lëkurën. Shumë i butë në scrubs të lëkurës janë bërë me bollgur. Bollgur bën lëkurë e lehtë, kështu që ju mund të sigurtë përdorni atë.
Nëse ju pranoni parasysh, edhe pse këto këshilla, këmbët tuaja në plazh janë simpatik.
Mos harroni, trupi juaj mund të ndryshojë lehtë. Pra, shkoni për të!