Si për të bërë një bel i hollë dhe i këndshëm


Ëndërr e grave në çdo moshë - një bel i hollë dhe elegante. Nga natyra e një luks dhënë vetëm disa, dhe pjesa më e madhe duhet të bëjë përpjekje të mëdha për të hequr qafe anët gjera dhe barkun. Bel - një nga vendet më të rrezikuara, ku "dashuria" grumbulluar yndyrë padëshiruar, duke rritur centimetra në vëllim.
Pyetja se si të bëjnë një bel i hollë dhe i këndshëm, vlen për nutritionists dhe trajnerët, dhe mjekët. Bel bukur, bark të sheshtë qenë gjithmonë e konsideruar si një simbol i feminitetit dhe figura kryesore dekoratë. Më parë, gratë e përdorur corsets për të forcuar bel dhe vizualisht të bëjë një figurë zbehta. Në ditët e sotme, ju nuk mund të ndryshoni përmasa vetëm corsets.Para së gjithash, ne duhet të tërësisht të shqyrtojë dietë të zakonshëm të mbajtur ju të hani gjatë ditës. Ajo do të marrë jo vetëm të zvogëluar numrin e kalorive që ju duhet për të detyruar veten vidyazykatysya e ushqimeve yndyrore, karbohidratet, produkteve ushqimore të shpejtë dhe të produkteve gjysmë të gatshme. Nëse ju përfshijnë yndyrna monounsaturated në dietë, barkut dhe palët vetëm yndyra do të depozitohen në sasi të vogla. Këto produkte, të dobishme për bel të vogël dhe i këndshëm femërore, përfshijnë arra, avocados, soje, fara dhe çokollatë e errët. Ata të cilët janë duke menduar se si të bëjnë një bluzë të ngushtë nuk është e rekomanduar për të përdorur yndyrna trans në sasi të mëdha të përfshira në biskota, wafers dhe produkteve të tjera ëmbëltore. Nga trans fats të luftojnë fort edhe me trajnime intensive, kështu që është më mirë se ata nuk e grumbulluar.


Të dobishme për gratë e bukura dhe delikate bel janë yndyra. Ju duhet të hani kënaqur, mollë, qershi, luleshtrydhe. Kjo nuk është vetëm e mirë për stomak dhe tretje më të mirë, por gjithashtu ju lejon të rregullojë insulinën përgjegjës për akumulimin e organeve të brendshme yndyrë (yndyrë që zakonisht akumulon në fushën e hips dhe abdomen).
Konsiderohet dietë e duhur që përfshin fruta dhe perime, herbs dhe kokrra. Ajo është konsideruar si proteina të dobishme. Ajo është gjetur në produktet e qumështit, mish, djathë, djathë. Pa proteina "ndërtuar" Trupi i bukur është thjesht joreale.

Si të bëni pa ujë? Uji është një nga aktorët kryesorë djegia e yndyrë në trup. Numri optimal 8 konsiderohet syzet dehur ujë në ditë.

Kështu, në qoftë se dietë është pak a shumë i qartë, atëherë me një sërë ushtrimesh për ata që mendojnë se si të bëjnë një bel të ngushtë dhe i hollë, ka vështirësi. Ushtrim gabuar përzgjedhje mund të shkaktojnë anë rritjen e muskujve, dhe pastaj bel do të jetë më e gjerë dhe jo tashmë. Për shembull, një ushtrim të përbashkët - tilts në anën - nuk e reduktuar centimetra në bel. Pra, vetëm nakachuyutsya muskujt.

Bel mund të formohet në qoftë se muskujt e barkut janë forcuar. Dhe kjo mund të arrihet me anë të pompimit shtypin. Ka disa ushtrime që e bëjnë bel i hollë dhe i këndshëm çdo disa muaj.

1. Gënjeshtra në dysheme, të mbajë duart prapa kokës, bërryla vendosur. Ne kryerjen gjarpërues, duke u përpjekur për të arritur në bërryl djathta në të majtë gju dhe bërryl e majtë në gju tuaj të drejtë. Çdo ashensor trupi heqjen e një gju. Ushtrimet duhet të bëhet ngadalë, ndjenja e muskujve të përpunuara.

2. mbetet në të njëjtën pozitë - shtrirë në dysheme me gjunjë vendosur dhe duart prapa plagë në kokë. Mbajtja blades off dysheme dhe ndoshta përsëri, rënie gjunjët mbahen së bashku në një rresht në anën tjetër.
3. Ushtrimi mëparshëm mund të provoni dhe ekzekutuar me kokë drejt poshtë. Ky ushtrim kërkon përgatitje fizike, kështu që mos u bëni merak nëse kjo nuk funksionon menjëherë.
4. kneels, duart mbani anët. Uluni në dysheme në mënyrë që këmbët nuk e prek mollaqe dhe anën kat. Duart nuk i ndihmon, po mbajnë muskujt e barkut dhe hips.

5. Duke menduar rreth asaj se si për të bërë bel pak të ngjashme me atë që është në ëndrrat e tua, mos harrojmë për hoops. Twist luajtur mundësisht çdo ditë, por jo një stomak të plotë. Mjaftueshme për të paguar këtë për 30-40 minuta në ditë. Klasat me hula-hupom mund të vendosen para ushtrimeve kryesore stërvitje: rozihriyutsya edhe muskujt dhe të jenë të gatshëm për të punuar në mënyrë efektive.
6. Ajo është efektive për të thjeshtë trupit bel gjarpërues. Stand up drejtë, bëj bërryla tuaj dhe të mbajë ato në nivel shpatull, në frontin e tij. Ashpër kthesë trupin majtë dhe të djathtë, duke bërë një exhalations mprehtë. Një tjetër opsion - për t'u ulur në një qëndrim të "Lotus" Mbyllni duart prapa kokës apo të mbajë ngriti direkt me duart e palosur. Gjithashtu ndiqni twists anash. Në çdo anë të bëjë 20-30 rotacionet.


15.2 Pas muajve të trajnimit intensiv (pa hapësira) mund të krenari Shteti: reduktuar bel! Së bashku me të dhe kofshët e shtrënguara dhe mollaqe, si kryer stërvitje komplekse (sidomos kur kombinohet me ushtrimin e rregullt aerobic) ju lejon të rregulluar çfarëdo lloj mishi.
Shumë lind pyetja: sa për të ushtruar dhe sa kohë ju duhet për të dietë për të arritur rezultatet e premtuara dhe përmasa të dëshiruara? Kjo është qasja e parë e gabuar. Sport duhet të jenë të rregullta, jo vetëm deri në atë pikë sa rezultat do të arrihet. Angazhohen të jetë e mundur në 25 orë pas çdo vakt. Ushqimi duhet të jetë gjithmonë proces i saktë dhe jo i pranishëm i ndryshimeve pereyidan dhe agjërimit.


Fine dhe elegante mund të konsiderohet bel perimetër nuk e kalon ndryshim "rritjen -. Njëqind" Pra, në lartësi bel 170 cm duhet të jetë në mes të 70 atëherë ajo mund të konsiderohet i hollë dhe i këndshëm. Një tjetër metodë është për të përcaktuar perimetrin bel ideal parashikon që ajo duhet të jetë 70% e perimetrin e hips. Kështu, proporcione ideale e trupit varet nga shumë parametra, dhe identifikon karakteristikat individuale të trupit dhe trupit.