Si ngjyra ndikon në trupin e njeriut


Edhe në kohët e lashta shumë sëmundje trajtohen me pëlhura shumëngjyrëshe. Dhe tani disa healers tradicionale trajtohen duke përdorur erizipelë kuqe rëndësi. Dhe, më interesant, sëmundja fakt tërhiqeshin. Si ngjyra ndikon në trupin e njeriut dhe sëmundje që mund të shërohet me të, ju do të mësoni duke lexuar këtë artikull. Ne detaj ngjyrat më të zakonshme dhe pronat e tyre shëruese.
Ngjyra ka shërim pronat. Çdo ngjyrë ka një gjatësi vale të veçantë dhe prodhon efektet e saj në një organ të caktuar. Që nga trajtimi me terapi ngjyra, pa marrë parasysh se çfarë pjesë të veshjeve që ju përdorni, veshin atë në trupin e zhveshur, ose nga lart do të shikojmë në një pikturë ose një ngjyrë të prek duart e saj. Ne perceptojmë vizion ngjyra, sytë janë duke parë. Dhe ajo që na rrethon rreth, perceptohen nga organi ndryshe. Ngjyra ndikon jo vetëm trupin, ajo ndikon në shpirtin tonë. Dhe për të siguruar se ngjyra ishte përfitimi maksimal, ju duhet të dini të gjitha karakteristikat e tij.I kuq
Red forcon sistemin imunitar, zemrën dhe rrit qarkullimin e gjakut. Ajo aktivizon mëlçinë dhe promovon formimin e qelizave të kuqe të gjakut. Sepse e kuqe është e rekomanduar për njerëzit me hemoglobinë të ulët, dhe ata të angazhuar në punë mendore. Ai është një person më elastike, ajo invigorates, stimulon kreativitetin.

Por në të njëjtën kohë të kuqe mund të dëmtojë trupin e njeriut. Duke qenë në një dhomë ku shumë të kuqe, i ngacmuar sistemin nervor, njerëzit bëhen nervoz, i shqetësuar, shpesh në konflikt dhe mund të provokojë grindje.


I verdhë
Ndryshe nga të kuqe, të verdhë zbut sistemin nervor, heq lodhjen, ndihmon me depresion. Ofron vitalitet dhe energji. Ajo stimulon veprimin e mukozës. Yellow soothes mëlçi, shpretkë, duke shkaktuar formimin e stomakut lëng dhe stimulon oreksin.

Portokall
Orange stimuluese efekt mbi trupin e njeriut. Ai zgjohet gëzim, redukton ankth, ndihmon me depresion, apati, stimulon oreksin, nxit lirimin e biliare. Portokalli ndikon pozitivisht mushkëritë. Besohet se nëse sëmundjet respiratore veshin portokalli, trajtimi do të jetë efektive.


Blu
Çfarë personi më i qetë se shikimin e drejtuar në qiellin blu apo ujin e detit? Blue soothes, zvogëlon dhimbjen, duke përfshirë të parin, dhe ai është i pazëvendësueshëm për djegiet, dhe u rrit temperaturën e trupit. Megjithatë, si të kuqe, blu në sasi të mëdha nuk është i rekomanduar. Që nga ai mund të sigurojë veprimin e frenimit. Shoferët nuk duhet të marr makinën në brendshme blu. Reagimi në rrugë në një shofer të tillë do të reduktohet.

E gjelbër
Kjo është ngjyra e zgjimit, ngjyra e pranverës: e gjelbër e parë dhe bari. Gjelbër promovon shërimin e shpejtë, balancimin natyrën, rrit metabolizmin, jep efekt rigjeneruese në muskuj dhe nyje. Ajo stimulon sistemin nervor dhe përshpejton procesin e rritjes.


Vjollcë
Ngjyra nuk është kuptuar plotësisht. Ajo heq kokën, dhimbje të muskujve, rrit perceptimin e mjedisit, pastron gjakun, nxit punën e sistemit limfatik. Rekomanduar për njerëzit që duan të humbin peshë, promovon humbje peshe. Në sasi të mëdha ngjyrë vjollcë ka contraindications dëshpëruar efekt mbi disa njerëz, që çojnë në depresion dhe apati.

Në mënyrë që të kuptojnë se çfarë ngjyrë që ju duhet, ju duhet të kalojnë një eksperiment të vogël. Nëse zgjohen në mëngjes, ju ndjeni lodhje në trup, dhimbje koke, të përpiqen për të vënë gjërat hije të lehta. Para kësaj svetlozelenaya kostum ngjarje apo veshje të verdhë. Nëse pas zgjimit, i ngacmuar në vend, ngjyra juaj është e kaltër.


Natyra e njeriut, siç mund të përcaktohet nga ngjyra.
Kolerik impulsiv në mënyrë të qartë të barabartë me të kuqe, dhe kjo është ngjyra që u pëlqen më së shumti.
Ndjeshme melankolik lidhen me blu. Dhe se shumica e tyre do të veshin blu.
Moving kurs përgjakshëm kanë të bëjnë me të verdhë. Edhe pjesa e brendshme e apartamentit që do të jetë në ngjyrë të verdhë.
Slow flegmatik, janë anëtarë të gjelbër. Rreth tij ata do të vënë një shumë të pots me bimë jeshile, preferojnë të jetojnë më afër natyrës.


Nëse një prej organeve të bilancit të trupit të njeriut është e shqetësuar, ajo mund të mbulohen me disa ngjyra.