Si për të trajtuar mjetet juridike popullore fyt


Ne të gjithë herë pas here u përball me një fyt të ftohtë.
Nuk është sekret se sëmundja kërkon trajtim të menjëhershëm, sepse ndonjëherë kollë na mban zgjuar gjatë natës dhe vetëm të merren me detyrat tona të përditshme, nëse sëmundja humbim zërin.
Të kthehet ju në veprim për të ndihmuar të ilaçeve tradicionale. Ata janë në dispozicion, të lirë, dhe shumë raste përfshijnë sëmundje të ndryshme.

Trajtimi i dhimbje të fytit duke përdorur hudhër

 • Zgjidhni tre karafil të mëdha hudhër, pastrimin e tyre tërësisht dhe pres

 • pastaj derdh një filxhan çerek të përgatitur me ujë të papërpunuar të vluar

 • presin për rreth dy orë deri të drogës nastoyitsya

 • si rezultat ju merrni hudhër bie të jetë disa herë në ditë për të varrosur hundë

 • mos u habitni se kjo metodë është përdorur për të trajtuar fyt, hundë dhe fyt si të lidhura ngushtë, dhe ju do të ndjeni se si do shije të hidhur në fyt, pas përdorimit të drogës


 • Mjekimi me hark  Onions janë përdorur shpesh për të trajtuar ftohjet për shkak të pronave të saj unik.


 • Merrni një qepë, lëvore dhe fshij atë në rende gjobë shumë

 • pastaj nga rezultojnë qepë slurry shtrydh lëng nëpër napë - lëng dhe nevojën për trajtim

 • përpara aplikimit të lëng holluar me ujë në raport mëposhtme: një rënie me lëng në një lugë gjelle ujë të vluar

 • Rezulton zgjidhja duhet të jetë futur çdo hundë orë


 • Thatësi ilaç në fyt


  Nëse keni probleme thatësirën në fyt ose kollë e thatë ju dhemb, ju duhet të pikoj hundës vaj buckthorn detit. Doza e nevojshme të produkteve medicinale - një rënie në çdo vrimë hunde. Pas instalacioni duhet të hedhin kokën mbrapa ashpër dhe të marrë frymë e ajrit, atëherë shpërndarë vaj mjekësore në murin e pasme të fytin tuaj. Kaloni këtë procedurë 1-2 herë në ditë.

  Nëse veç keni vuajtur dhimbje të fytit dhe kullojnë hundët, ajo në mënyrë të ngjashme mund të përdoret për të trajtuar ngrohur lehtë Olive Oil, bukuroshe, luledielli, me mente ose hips.

  Gargling zierje e bimëve


  Në mënyrë efektive trajtojnë TEAS bimor fyt. Këto TEAS mund të bëni vetë në shtëpi me bimë të tilla si:

 • margaritë

 • eukalipt

 • Calendula

 • i urtë


 • Këto barëra hequr inflamacion dhe zbutur mukozën e hundës. Supë bërë në këtë recetë:


 • një lugë gjelle çdo të bimëve të mësipërme të derdh ujë të valë 200ml

 • atëherë të mbuluar enë me një kapak marrë peshë dhe të prisni 15-20 minuta derisa nastoyitsya drogës

 • atëherë, pritni pak derisa supë për pije ftohur në një temperaturë të rehatshme

 • pastaj të kërkojë një gargarë lënduar fyt

 • Përsëriteni këtë proces 4-5 herë në ditë deri sa të shërohet


 • Sode-kripur zgjidhje për pije në fyt


  Kjo zgjidhje është e njohur për të gjithë gjysheve dhe është shumë popullor për shkak të qasjes së saj.


 • në një gotë me ujë të ngrohtë zier shpërndajë një lugë ëmbëlsirë e kripës dhe gjysmë një lugë ëmbëlsirë e sode

 • Të rezultuar zgjidhje disa herë në ditë Bëni gargling

 • produkti medicinal është veçanërisht i përshtatshëm për ata që vuajnë nga pezmatimi i indeve përreth bajamet


 • Zgjidhja për pije me uthull molle dhe mjaltë • Merrni një gotë me ujë të ngrohtë zier

 • të shpërndarë në të dy lugë ëmbëlsirë e mjaltë dhe shtoni tri lugë ëmbëlsirë e uthull molle

 • Zgjidhja rezultuar Bëni gargarë tri herë në ditë

 • para çdo procedurë duhet të bëni një përgatitje të freskët


 • Fyt Ngrohjes • në një gotë qumësht të ngrohtë zier shkrihet një lugë mjaltë, shtoni gjysmë lugë çaji sode pjekje dhe ëmbëlsirë gjalpë sa më shumë

 • pije gjumit sips një filxhan marrë të drogës duhet zakutaytesya në një batanije të ngrohtë dhe të bien në gjumë


 • Trajtimi me vitamina


  Për të luftuar infeksionin mund të jetë vitamina drejtuar. Do të prodhojë një përzierje e hudhër grimcuar, mjaltë dhe lëng limoni. Masë që rezulton të ngrënë katër herë në ditë pjesë e një lugë gjelle për 14 ditë.

  Trajtimi fyt strep bredh dhe bredh degë • Mix në proporcione të barabarta degët e bredh dhe bredh

 • derdh një kilogram e para tre litra ujë

 • vënë një shumë në zjarr, prisni derisa ajo fillon të vlim, pastaj gatuaj për rreth një të tretën e një ore

 • duhet të tendosje tej të drogës dhe të lënë të mbush

 • në masë rezulton shtoni një kile mjaltë, Propolisi 10 gram, 30 ml të alkoolit

 • Mix gjithçka të mirë dhe të ngrohtë deri një peshë të vogël

 • drogës gati për të ngrënë tre vakte në ditë një lugë gjelle


 • Thithja për dhimbje të fytit • Merrni dy lugë të drogës Burnet rrënjë, të njëjtat të bardhë lë thupër dhe një lugë gjelle e lë të urtë

 • bluaj mirë dhe përzierje këto përbërësit

 • pastaj derdh dy gota shumë ujë të vluar dhe të presin për disa kohë deri në nastoyitsya drogës

 • përfundoi produkt është përdorur për mbytje, e cila duhet të bëhet disa herë në ditë