Si për të trajtuar fibroids mitrës mjetet juridike populloreFibroids mitrës - një tumor që nuk kërcënojnë jetën e grave dhe është shkaktuar nga çrregullime hormonale dhe dështimet në vezore. Ka shumë mënyra të ndryshme për të trajtuar këtë sëmundje, të cilat përfshijnë droga hormonal dhe disa mjete popullore. Megjithatë, zbulimi i simptomave të dukshme dhe një rritje në normën e rritjes së tumorit treguar menjëherë operacionin.Megjithatë, përpara se të vendosni se si të trajtojnë mjete fibroids mitrës popullore, të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj. Për disa trajtime, kanë treguar rezultate pozitive në disa raste, mund të shkaktojë rritjen e zgjeruara tumorit në të tjerët. Pra, me një diagnozë të tillë nuk mund të angazhohen në vetë-trajtimin. Dhe të kryejë procedurat individuale duhet vetëm leje mjekut dhe nën kontroll të rreptë.


Dhe tani disa rekomandime se si të trajtojnë fibroids mitrës mjete popullore. Dhe mjet i parë - një ekstrakt dush nga leh e shegë. Për të përgatitur 1 lugë gjelle nevojshme papërpunuara, para-grimcuar, derdh ujë (330 ml) të valë dhe mbush në një enë të mbyllur për 10-12 minuta në një banjë me ujë. Pas kësaj, infuzion duhet të lihet për 45 minuta, pastaj tendosje dhe derdh ujë të valë (200 ml). Spryntsyuvatysya të merret infuzion dy herë në ditë.

Produkti tjetër - një përzierje e lëngjeve. Është e nevojshme për përzierje pjesë të barabarta karamele mente lëng, balsam limoni dhe aloe. Rezultuar Zgjidhja duhet lagur swabs projektuar për futjen në vaginë gjatë natës. Kohëzgjatja e trajtimit dhe mundësinë e kësaj metode edhe duhet të diskutojë më parë me mjekun tuaj.

Pronat e tyre të dobishme njohur celandine. Megjithatë, përdorimi i këtij mjeti në mënyrë të pavarur mund të rregullojë dozen e treguar, pasi kjo mund të çojë në helmim. Për të përgatitur tinktura e celandine duhet të jetë 20 gram të para, para të thata dhe grimcuar, pour vodka (05 litra) dhe të vënë në një vend të freskët. Filloni tretësirë ​​duhet të marrë kur të sigurt një ngjyrë të dobët. Mos harroni të para-filtruar atë. Pranimi duhet të fillojë me 2-pika, gradualisht duke rritur numrin e tyre në 20. Pije infuzion duhet të jetë çdo ditë, duke shtuar një rënie. Pasi numri i infuzione do të jetë 20 pika, duhet të fillojë të zvogëlojë dozën në mënyrë të kundërt. Tjetra, ju duhet të bëni një dhjetë-pushim, pastaj të përsëritur kursin.


Ju nuk mund të përdorni ndonjë nga këto metoda pa u konsultuar me mjekun tuaj. Përndryshe, ju mund të përkeqësojnë situatën ku nuk ka kirurgji është e nevojshme.