Si për të trajtuar rinitit kronike


Hundë i lëngshëm shqetësuar çdo person ose çdo vit, dhe shumë njerëz e perceptojnë nuk sëmundjen pranishëm seriozisht. Dhe kjo është e kotë, sepse nuk dolechennыy ose sëmundje të drejtuar lehtësisht mund të shkojë kronike.
Simptomat e rinitit kronike më të rëndë se rinitit akut. Për shembull, kongjestion i hundës komplikuar kur personi është i shtrirë në anën e tij, ka dhimbje koke, shtohet erë trupi. Në fund të fundit kjo mund të çojë në çrregullime të nuhaturit, plotësia vesh dhe sy sëmundjeve.


Prandaj, është thelbësore për të trajtuar këtë sëmundje. Dhe kjo mund të ndihmojë në ilaçeve tradicionale, të cilat janë të përshtatshme për të gjithë, madje edhe një fëmijë mund te kuroje të ftohtë.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore rinitit kronikeKëmbët steaming


Një mënyrë e madhe për të luftuar hundë kronike që derdhet - është steaming këmbët. Type në shumicën legen me ujë të nxehtë që ju mund ta duroj, pastaj shtoni mustardë në ujë. Të mbajë këmbët në një pellg deri ngrin uji, pastaj të vënë në çorape të ngrohtë dhe nën pesë spërkasë mustardë thatë. E gjitha fle natën në këto çorape.

Mjekimi me mjaltë • Merrni buds pambuku

 • zhytë në mjaltë

 • pastaj vendosja e këtyre shkopinj aq thellë sa të jetë e mundur në sinus hundës

 • ajo do të ndihmojë për të tërhequr në hundë e një numri të madh të zgjedhje dhe të shpëtoj prej mikroorganizmave të dëmshme


 • Shpëlarje kripur hundës


  Shpëlarje kripur hundës - një nga trajtimet më efektive për rinitit kronike. Këtu është se si për të siguruar trajtim:

 • në një gotë me ujë të ngrohtë zier shpërndajë si kripë deti si të nevojshme për zgjidhjen rezulton në shije shëllirë kujtoi

 • Kjo zgjidhje duhet të pije hundës sinuseve katër herë në ditë

 • Perdorimi i procedurës për shiringë 5-cc


 • Trajtimi i lëng qepë


  Onions janë përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore për shkak të pronave të saj të vrarë mikroorganizmave të dëmshme. Dhe trajtimi i kronike Rinitit ajo gjithashtu mund të ju ndihmojë. Përdorin onions si me poshte:

 • zhvishem qepë të mesme dhe hekura në rende gjobë

 • pastaj shtrydh slurry rezulton me një palosur disa herë garzë

 • Si rezultat i kësaj, ju duhet të merrni lëng qepë

 • ky lëng rregullisht pikoj hundës

 • të nevojshme për trajtimin e pjesës - 1-2 pika në secilën vrimë hunde herë


 • Ngrohjes hundë • kripë ngrohjes

 • Kjo kripë pastaj vendosni një qese të vogël garzë dhe atë të bashkëngjitni urë

 • nëse jo - provoni pak durim, për sa kohë që industria është e ngrohur


 • Në mënyrë të ngjashme, ju mund të përdorni vezë. Vlim atë dhe menjëherë, para se të ftohur, të përfundojë në një peshqir dhe të bashkëngjitni hundë. Të mbajë deri sa të ftohtë. Sigurisht, në qoftë se mjaft fort bakes në kohë të marr vezë nga hunda.

  Thithja duke përdorur patate


  Me sa duket, kjo metodë e njohur e ftohtë trajtimit gjyshes. Megjithatë, ajo është shumë efikas dhe thjesht nuk mund të mbani mend.

 • valoj patate në lëkurat e tyre

 • thahet

 • Vendos pan me patate në frontin e

 • Cover veten dhe pastaj pan batanije të ngrohtë dhe të marrë frymë e ajrit të ngrohtë që vjen nga patate


 • Pika hundës e fletë gji, mjaltë dhe kripë • Merrni 20 gjethe gji

 • derdh 200 ml ujë të vluar

 • Pastaj shtoni supë mori një lugë ëmbëlsirë me mjaltë dhe një lugë ëmbëlsirë treta e kripës

 • Mix gjithë përbërësit mirë dhe të lënë të mbush drogës derisa temperatura e saj të bëhet dhomë

 • rrjedh nga lëngshme të dalë hundë tre herë në ditë


 • Trajtimi i panxhar


  Në dispozicion për të gjithë panxhar perimeve ndihmon kurë hundë "aktuale". Ajo mund të përdoret për të trajtuar dy mënyra:
  Metoda 1 tamponin në hundë me panxhar

 • fshij panxhar integruar

 • me slurry rezulton të marra përmes palosur disa herë garzë lëng shtrydhur

 • pastaj thith në lëng të dy topa pambuku dhe vendin e tyre në sinus hundës


 • Metoda 2: panxhar pika

 • përsëri të rubbed në një gjobë rende panxhar, dhe pastaj nga masa rezulton shtrydh lëng me napë

 • atëherë u lëng duhet të futur në të hundës 3-4 herë në ditë në tre pika në çdo vrimë hunde në një kohë


 • Shpëlarje hundë me Permanganat kalium jod • bërë një solucion të jod dhe manganez në një raport prej dy pika jod në 200 ml te Permanganat kalium

 • Përdorni zgjidhje rezulton të larë hundë

 • duhet të përfshijë rezulton mjet hundë dhe pastaj të nxjerr nga goja përmes gojës


 • Supë me pemë çaji vaj dhe lisi • Merrni 20 pika të pemë çaji vaj dhe në të njëjtën leh lisi

 • mbushur këtë gotë papërpunuara ujë të vluar

 • pastaj të lënë të mbush orë drogës

 • u hundë juaj varrosur drogës tre ose katër herë në ditë

 • vetëm mjekim dozë - Tre pika në secilën vrimë hunde


 • Rrikë kundër rinitit kronike • rrikë fshij integruar

 • marrë mbi peshë hark dhe thith erë e saj vjen nga, si kanë forcën

 • efekti terapeutik i rrikë do të rritet nëse e ngrohtë