Si një person i ndaluar obyidatysya natën


Shumë njerëz duke u përpjekur për të shkuar në një dietë, përmbahen në mënyrë rigoroze për rregullat e saj. Së shpejti, megjithatë, ne jemi ballafaquar me pamundësinë për të kontrolluar oreksin tuaj. Ulur në një dietë në mëngjes, në mbrëmje ne të bëhet monsters vërtetë, të gatshëm për të vënë gojën e tij të gjithë që vjen në sytë e tij. Si të shpëtoj nga kjo gjendje dhe si të ndaluar nopem njeri gjatë natës?
Shumica e "urisë kafshëve" vjen para gjumit apo edhe gjatë natës. Por uria pas udhëtime në frigorifer kthehet në ndjenja e fajit që lidhen me pamundësinë për të nënshtruar oreksin. Të gjitha për atë që ne shpenzuar duke u përpjekur për asgjë. Tani dietë për të filluar përsëri. Ndonjëherë faji është aq e madhe që një person bie në gjendje histerike. Stresi dhe natën lakmi të ndikojë negativisht në shëndetin tonë dhe figurën. Përveç kësaj njeriu fillon të urrej veten, humbet vetë-respekt.Arsyet për overeating gjatë natës
Çfarë e bën një person mbrëmje bandës për ushqim dhe ha tepër? Ajo u gjet disa arsye pse nuk është një shtet i tillë. Një prej tyre është e lidhur me metabolizmin dhe pjesa tjetër janë psikologjike. Kur njerëzit janë të mërzitur, ajo është për asgjë për të ngrënë, edhe pse ai nuk dëshiron. Ne jemi në gjendje për të nënshtruar shumë procese në jetën tonë, për këtë arsye, të merret me varësinë e ushqimit që mundemi.

Nëse shkaku i udhëtimeve të tua të rregullta në frigorifer nuk është i lidhur me probleme psikologjike, ju duhet të kuptoni metabolizmin. Në mungesë të diabetit apo të çrregullimeve të tjera në trup, ju mund të ndalojë veten nopem në natën pa ndihmën e dikujt. Përdorimi i proteinave ndihmon në parandalimin e pereyidan natën për shkak të triptofanit saj përbërëse. Kjo substancë nxit formimin e hormoneve ëndrrës dhe gëzim. Ato lejojnë njerëzit për t'u çlodhur dhe të qetësuar.

Prania e këtyre hormoneve ju lejon të fle pa shkaktohen nevojën për të ngrënë diçka të shijshme dhe të ëmbël. Prandaj është e rekomandueshme që të hanë djathë darkë, mish i gatuar, vezë apo pulë. Si një përdorim garniturë të mirë të perimeve steamed. Ushqim i tillë kontribuon në mbushje pa përdorur kalorive shtesë. Përveç kësaj, përdorimi i proteinave ndihmon trupin tonë për të humbur peshë. Pas të gjitha, ajo duhet të jetë tretje të mjaftueshëm të energjisë.

Shpesh shkaku i një natë të egër të urisë është mungesa e ushqyesve. Që nga kjo shpesh ballafaqohen nga ata që ulen në një dietë, duke kufizuar trupin tuaj gjatë ditës për ushqim, dhe në mbrëmje vendosur në ushqim. Në rrjedhën janë më të dëmshme produkteve, salcice, patate, sanduiçe dhe ushqime të tjera të shpejtë, e cila është në gjendje të shpejt të kënaqë urinë tuaj, por nuk korrigjuar mungesën e materialeve. Rezultati është se pas një uri, ndërsa bëhet edhe më e fortë, dhe ne do të kthehen përsëri dhe përsëri në frigorifer.

Për të ndaluar personin nopem gjatë për nevojën e përditshme për të njom trupin tuaj me elementet e nevojshme, hani balancuar, dhe pastaj ju të ndaluar për një natë për të shkuar në kuzhinë. Një tjetër aspekt i rëndësishëm që ndikon në urinë mbrëmje - një pajtueshmërisë dietë. Shumë në mungesë të oreksit gjatë ditës, të fillojë për të ngrënë gjatë natës.

Si për të ndaluar nopem
Para së gjithash është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje të mëngjes korrektësinë. Vëllimin e saj do të jetë një e treta e kërkesës totale ditore të ushqimit. Disa nuk do të hani në mëngjes për shkak të zakonit të prodhuar vetëm çaj mëngjes apo kafe. Në këtë rast, vetëm të bëjë veten. Kjo varet nga mëngjesin e duhur figura tonë. Që nga ajo është në mëngjes kemi filluar procesin e këmbimit në trup, duke shkaktuar atë për të kandiduar dhe të shpenzoj energji.

Shmangni rritjen e natë duke përdorur ushqimin pjesshëm. Një ditë duhet të hani ushqime të vogla 5-6 herë. Në këtë rast, trupi thjesht nuk kanë kohë për ndjenjat e urisë.

Tifozët hani gjatë natës shpesh preferojnë të festës mbi ëmbëlsirat. Fakti që sheqerit edhe në gjak bie, sepse ne përpiqemi për të marr atë, gobbling deri cookies dhe candies. Përballja me këtë është e mundur, duke përdorur fruta. Ata ngrenë sheqer dhe nuk dëmtojnë figura.
Është shumë e vështirë që të kënaq në ëmbël për një trup të bukur. Por nutritionists rekomandojmë hani ushqime të ndaluara për darkë. Një copë çokollatë në ditë do të bëjë peretravytysya. Për më tepër, kjo do t'ju shpëtojë nga të menduarit në lidhje me kohën e gjumit të ëmbël.


Shumë prej nesh nuk janë në gjendje të bëjnë dallimin në mes dëshirës së etja. Prandaj, në qoftë se ju jeni ballafaquar me uri, pini ujë. Kështu që ju mund të zvogëlojë oreksin apo edhe të shpëtoj prej tij të gjithë.
Ushtrim i thjeshtë i ndihmon njerëzit për të rritur nivelin e serotoninës. Për këtë arsye, shumica marrë para gjumit banjë me vajra aromatike që të zbutur dhe të detyruar për të fjetur më të shpejtë. Një person i cili dëshiron të fle nuk ka gjasa për të shkuar në frigorifer.