Si mikrovalë ndikojnë në cilësinë e ushqimit


Bota jonë moderne është shumë e vështirë të imagjinohet pa një teknologji të tillë element si një furrë me mikrovalë. Aktualisht, ka filluar të prodhojë një numër të madh të modeleve të furrat me mikrovalë me një sërë funksionesh. Kjo ngrohja shpejtë, steaming, shkrirjes, convection vuaj, etj Ky lloj i teknologjisë është aq e lehtë për t'u përdorur dhe të kursen kohën që njerëzit nuk e kuptojnë se në çfarë mase mikrovalë rrezikshme për shëndetin tonë, për të mos përmendur ushqim i gatuar në të.
Për të filluar për të kuptuar se një mikrovalë, sepse ajo vjen prej tyre dhe të gjithë i njohur si mikrovalë. Mikrovalë - një lloj i energjisë elektromagnetike, si dhe një burim i energjisë për gatim ushqime të ndryshme. Mikrovalë ndikim të caktuar mbi molekulat e ujit që gjenden në ushqim dhe të bëjë këto molekula të njëjta rrotullohen me shpejtësi shumë të lartë, në lidhje me disa milionë herë për sekondë. Kjo ngre fërkim molekulare për shkak të cilat ushqim nxehet.


Si mikrovalë ndikojnë në cilësinë e ushqimit, por shumë e di se ushqimi është i gatuar në një furrë me mikrovalë, është dëm i madh për shëndetin tonë. Një person mund të ulë presionin e gjakut, pulsin, duke pasur dhimbje koke dhe marramendje, pagjumësi vuan. Një person mund të jetë nervoz dhe nervor. Përdorimi i ushqimit të përgatitur në një mikrovalë mund të shkaktojë kancer, si dhe rrezatimit mikrovalë kontribuojnë në formimin e qelizave të kancerit.

Shkencëtarët kanë vërtetuar se ushqimi i gatuar në myrovolnovke dhe mori në trup, duke shkaktuar tumore në kancer pererozhdaemыe më tej ngre funksionin e sistemit të tretjes. Për shkak se ushqimi është i përpunuar rrezet mikrovalë pas disa kohë mund të çojë në kancer.

Rrezatimi elektromagnetik shumë e rrezikshme të përfshira në ushqime të tilla për gratë shtatzëna dhe fëmijët. Këto grupe njerëzish duhet të harrojmë për çdo ushqim që ka kaluar nëpër furrë dhe të përdorin një ushqim të gatuar si duhet. Prandaj, fusha elektromagnetike mund të shkaktojë abortin myyazytsilnyh apo lindje të parakohshme, të cilat do të sjellë shfaqjen e defekteve të lindjes në të sapolindur.

Pse nuk duhet të hani ushqim të gatuar në një furrë me mikrovalë?
Për njerëzit molekula trajtuar me mikrovalë do të bëjë më shumë dëm sesa dobi. Ushqime mikrovalë energjisë mikrovalë pasuruar nuk mund të thuhet në lidhje me ushqimin, i gatuar me mjete të tjera. Cilësia e ushqimit të gatuar është e dobët, edhe pse shijen dhe pamjen, kjo është absolutisht nuk është e ndryshme nga ajo e përgatitur në mënyrë të zakonshme.

Shkencëtarët kryer një studim i cili tregoi se ngrohur në mikrovalë - qumësht apo perime i gatuar në të mund të ndryshojë përbërjen e gjakut të njeriut dhe rritjen e hemoglobinës për të reduktuar kolesterolin furrë.

Rrezatimit mikrovalë çon në shkatërrimin e molekulave të ushqimit, deformimeve tyre. Por të shijojnë këtë ushqim nuk është e ndryshme - e vetmja dhe më e rëndësishmja, ajo është plotësisht e panevojshme dhe të dëmshme. Ta themi thjesht, ushqimi i gatuar në një furrë me mikrovalë është në trupin tonë e toksinave, e cila gradualisht helmojnë trupin e njeriut. Dhe ky funksion mikrovalë si "shpërbërjen" konverton klyukozytы halaktozydы dhe fruta të ngrira për të ndarë të pasura me kancerogjene. Edhe në kohë të vogël mikrovalë rrezatimi - rrezet e njëjta frutave, duke e kthyer në komponentë të dobishme carcinogens. Në përgjithësi, vlera e ushqimit të gatuar në një furrë me mikrovalë është reduktuar me 60-90%. Ky aktivitet biologjik është e humbur minerale dhe vitamina B, C, dmth


Megjithatë, do të përgjigjet në pyetjen "Si e bën mikrovalë dhe ushqimi i gatuar në atë në shëndetin?"
- Duke shkaktuar dëme të pariparueshme në tru.
Përdorimi i shpeshtë i ushqimit të përgatitur në mikrovalë, mund të shkaktojë dëmtim të trurit.
- Të ketë efekte të dëmshme për tretje.
Trupi nuk mund të tretet dhe asimiluar ushqim për të të panjohur, të marra si rezultat i gatimit në mikrovalë.
- Dëmi për ekuilibrin hormonal.
Vazhdueshëm të përfshijë në ushqimet tuaja dietë me mikrovalë ngadalëson ose ndryshon prodhimin e hormoneve seksuale mashkullore dhe femërore.

- Për shkak të ndikimit të rrezatimit mikrovalë nuk absorbohet dhe minerale, vitamina dhe ushqyesve të tjera në trup.

Valët në mikrovalë mund të shkatërrojë ose të ndryshojë minerale, vitamina dhe ushqyesve të tjera në një mënyrë që trupi nuk është në gjendje për të asimiluar ato. Shumë komponimet bllokuar në trup, jo e ndarë thjesht.
- Na vjen keq - radikalet e lira kancerogjene. Mineralet në perime, kur të nxehtë në ana mikrovalë në radikalet e lira që shkaktojnë kancerin.
- Keq - kanceri i stomakut dhe zorrët, kanceri i gjakut. Përdorimi i zgjatur i një ushqimi shkakton rritjen e qelizave të kancerit të gjakut.

- Dobëson sistemin imunitar.
- Negativisht ndikojnë kujtesës, vëmendje dhe inteligjencë.

Çfarë është rezultat i hahet produkte që kanë kaluar përmes mikrovalë?
1. Nëse ju jeni i ri, ajo është një rrezik të lartë se 40 vjet mund të qëndrojnë me aftësi të kufizuara, dhe edhe më keq - rreziku që të lindë një fëmijë me aftësi të kufizuara, dhe gjëja e trishtuara që kurrë nuk mund ta duroj.
2. Nëse ju pothuajse dyzet, ju rrezik nuk shohin nipërit apo sigurohet moshën dhimbshme e vjetër.

Natyrisht, e gjithë kjo do të ndodhë me ju nesër, pasi nesër ose një javë. Efektet e rrezatimit mikrovalë mund të ndodhë pas 10 dhe 15 vjet. Deri tani ju duhet të mendoni për shëndetin e tyre, sepse kjo varet ardhmen tuaj dhe të ardhmen e fëmijëve tuaj. Ajo nuk duhet të jetë dembel dhe të përdorin forcën vetëm të dobishme dhe ushqim të gatuar si duhet. Dhe nga vidyazykatysya mikrovalë dëshirueshme.

Por përsëri, vetëm ju zgjidhni - ose për një jetë të shëndetit ose sëmundjes së kontraktuar nga përtacia tuaj dhe hutim për veten!