Si për të normalizuar zorrëGjithkush ndoshta pajtohet se ushqimi më i mirë, shëndet të mirë, dhe shëndetin. Por edhe shumica e produkteve të kualitetit të lartë duhet së pari të tretet se trupi mund të përdorin ushqyesve dhe energji ata përmbajnë. Nëse stomaku apo zorrët japë crashing shpejti një deficit prej vitaminave, elementët gjurmë, janë Sëmundjet e ndryshme, duke filluar nga pagjumësia dhe dhimbje koke për skuqjen e lëkurës dhe rëndim të sëmundjeve kronike. Duke ditur se si për të normalizuar zorrët, mund të përmirësojë shëndetin e të gjithë trupit.


Çfarë arsyesh mund të vijnë crashing


Shkaqet e stol lirshme, kapsllëk, bloating, urth, shurdhim në stomak mund të vendosen:
helmimi me ushqim të rëndomtë;
Perdorimi i ujit të dobët trajtuar;
një rritje prej microflora zorrëve patogjene;
Përdorimi i zgjatur i antibiotikëve, duke rezultuar në vrasjen përfshirë mikroorganizmave të dobishme, të cilat trupi i ka mësuar të jetojnë në simbiozë.
Nëse manifestime të shpeshta diarre shoqërohet me ethe, nauze dhe vjellje, ajo nuk është më e mirë për të vetë-mjekoj dhe të konsultohet me një mjek. Në raste të thjeshta mund normalizimin e pavarur të funksionimit të zorrëve.

Çfarë duhet të jetë të ushqyerit e duhur


Disa zakon të bëhet për të pirë ujë, ushqim, çaj, lëng. Shpesh ajo është aq e ngulitur fort që konsiderohet dhënë supë pije.
Në fakt lëngu konsumuar gjatë ngrënies, lan lëng stomakut, ai duhet përsëri të prodhojë. Si rezultat, sistemi i tretjes punon vazhdimisht me ngarkesë maksimale që përfundimisht mund të shkaktojnë gastrit.
Lëng shtesë është e nevojshme vetëm kur përdoret ushqim tepër të thatë, përndryshe ajo do të vë një gur në stomak dhe duhet të shqetësohen për normalizimin e zorrë.

Disa në mënyrë specifike nuk pini çaj pas një vakt dhe 20 minuta përpara se të hahet. Gjatë kësaj kohe të lëngshme ka kohë për të të jetë në gjak, trupi kthehet furnizim të lagështisë për tretje natyrore. Pas vakt, për të pirë jo më herët se një orë.
Përdorimi kronik i produkteve të ndërmjetme, dhe produkte të preservatives salcë, tretës, pluhur pjekje, sweeteners në mënyrë të konsiderueshme rrit ngarkesën në zorrë dhe mëlçisë.
Sistemi i tretjes punon më mirë kur përdoren të freskëta, produkte natyrore. Ata kanë vitamina të ndryshme, enzime, shumë prej të cilave janë shkatërruar nga trajtimi termik.

Pse ju duhet rregullisht të pastruar zorrët


Për të normalizuar funksionimin e zorrëve duhet dy herë në vit për të hequr qafe e organizmave patogjene, si dhe toksina e akumuluara dhe slags. Nuk është sekret se në rastin e pothuajse çdo sëmundje të rënda të sistemit të tretjes e pacientit zbuluar masë e parazitëve.
Është e dobishme për të marrë periodikisht kurse pastrimin parazitet Tripharmacum Ivanchenkov. Për përgatitjen e saj që ju duhet për të blerë në një tansy shporta lule farmaci, gjethe dragua ose fruta në një karafil farë supermarket. Bluarje çdo komponent në një mulli kafeje, përzierje 4 pjesë sipas peshës së myshkut, 1 pjesë sherebelës, karafil 2 pjesë.

Merrni 1 lugë Tripharmacum pa orë e gjysmë të lartë përpara se të hahet, duke pirë një gjysmë gotë me ujë:
në ditën e parë para mëngjes;
ditën e dytë para mëngjes dhe darkë;
tetë ditë pas deri në 3 herë në ditë para ushqimit.
Pas triychatka merret një herë në javë për disa muaj për gjashtë muaj. Përbërja nxit normalizimin e zorrë spastrimit parazitëve.

Parandalim


Me qëllim të parandalimit dhe të rivendosur microflora dobishme zorrëve të hanë më shumë produkte të qumështit lakër turshi. Ajo krijon një terren të mbarështimit në të cilën të ngjall bakteret thartuar, duke i dhënë trupit enzime dhe ushqyesve të tjera.

Pra, si mund të normalizohen ndarjen zorrë e biliare të mjaftueshme të nevojshme për të tretet ushqime të yndyrshëm, ajo është e dobishme për të ngrënë mustardë, të marrë ekstrakte të luleradhiqe ose yarrow.
Gjatë vakt merren ushqimin më të mirë dhe nuk i japin vëmendje të emisionit televiziv apo film.
Dëmton tretjes dhe peristaltikės stresit dhe tendosje nervor. Në rostiçeri ky shtet emocionale pak më të mirë apo edhe të kaloni ngrënies, sepse kjo do të përfitojnë nga pak.