Si të merrni një cirk në shtëpi


Secili prej nesh dëshiron të ketë bukur dhe madje edhe tan, por merrni kjo nuk funksionon gjithmonë. Dielli djegur lëkurën shpesh, dhe jo të gjithë kanë kohë për cirk. Përdorimi i mjeteve të shtrenjtë që ofrojnë hije e lëkurës cirk jo të gjithë mund të përballojë. Prandaj është e rëndësishme të dini se si të merrni një cirk në mjetet juridike popullore në shtëpi.
Mos harroni se duke marrë një mjetet juridike popullore tan nuk është menjëherë në qoftë se ju keni durim për të gjetur dëshiruar tonin e lëkurës.
Laj
1. Merrni kakao, kafe ose çaj të fortë të zi lugë gjelle norma për 50 ml ujë të valë, mund të ndryshojë raportet në varësi të ngjyrës. Lahen këtë zgjidhje çdo ditë, ju mund të aplikoni atë në të gjithë trupin.


2. Merrni 7-8 lugë kafshët bari i thatë dhe lule, dhe pour 1 litër ujë të vluar, të mbuluar fort me një kapak, të lënë për 2 orë. Pastaj tendosje dhe pije ekstrakt marrë fytyrën çdo mëngjes, ju mund të përgatisë shumë infuzione dhe të përdorni për të gjithë trupin. Duke përdorur këtë mjet do t'ju ndihmojë të merrni hije të errët e tan, mund ta përdorin atë edhe kur ju jeni tanned, për të rritur ngjyra.
3. Merrni letër e hollë, e plotësoni atë me ujë të valë dhe të vënë në një zjarr të ngadalshëm derisa supë errët. Lahen këtë trup supë dhe të përballet çdo ditë dhe që ju të merrni një ngjyrë të artë cirk në shtëpi.

4. Merrni 1 tbsp rrënjë raven, derdh një gotë me ujë të vluar, të vënë në ngrohje të ulët për 20 minuta. Strain dhe të ftohtë. Rezulton lëkurës larë supë dhe trupin çdo ditë.

Fërkim
1. Freeze çaj, kafe, kakao, bagëtinë dhe kamomil ekstrakt marrë dhe të fshij fytyrën me kube akulli çdo ditë. Kjo gjithashtu ndihmon për të forcuar lëkurën dhe ton atë.
2. Merrni një rrënjë të freskët raven, shtrydh lëng dhe fshij ato fytyrën dhe trupin. Nëse keni lëkurë me vaj, atëherë kjo do të thotë jo vetëm të japë djegien nga dielli hije, por lëkurës podsushyt.

3. Merrni 3 lugë çaj të zi dhe derdh 05 litra ujë të vluar, le të qëndrojë për 20 minuta. Fshini infuzion e personit të tillë gjatë ditës.
4. Merrni lëng karrote, të ngrohur atë dhe të fshij fytyrën tuaj dhe trupin. Megjithatë, nëse keni lëkurë të drejtë, një ilaç në shtëpi mund të japë një ngjyrë të kuqe cirk.
5. Mix jod me vaj ulliri dhe fshij në lëkurë. Kjo përzierje do t'i japë lëkurës tuaj një ngjyrë të artë dhe të bëjë atë të qetë dhe të butë.

Maskat
Vaj 1. Merrni luledielli, Hypericum arre vaj ose vaj kumak, avocados, vaj ulliri dhe shtoni vajra esenciale, të tilla si karrota të egra në normën prej 30 pika në 100 ml Kjo do të thotë i gatuar në shtëpi, do t'i japë lëkurës tuaj një hije e tan, dhe si dhe aktivizon procesin për rrezitje.

2. Merrni fllad fasule natyrore Ground kafe dhe të bëjë llum kafeje. Aplikoni trashë e tërë trupit për 10-15 minuta, pije me ujë të ngrohtë. Ju gjithashtu mund të bëjë me çaj dhe kakao. Lëkura juaj do të marrë një hije të bukur të tan.
3. maska ​​Revnenvыe
- Merrni 1 tbsp Lëng nga rrënjët e raven dhe përzierje me 1 lugë lëndë ushqyese ose moisturizer për fytyrë, llokoçis deri sa të qetë. Aplikoni në fytyrë dhe trup. Kjo maskë nuk mund të lani.
- Merrni 1 tbsp salcë kosi, 1 e verdhë veze të papërpunuara veze dhe përzierje me 2 lugë Lëng nga rrënjët e raven. Aplikoni maskë rezulton për 15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

4. Mix këna kuqe me ujë të ngrohtë dhe të aplikoni për 10 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Duke përdorur këtë maskë do t'i japë lëkurës tuaj një hije të bukur.
5. Karrota Maskë
- Merrni Grate karrota në rende gjobë, përzierje me glicerinë (100 g) ose beeswax shkrirë. Ftohtë, të aplikojnë në lëkurë për 5 minuta, pije me ujë të bollshëm të ngrohtë.
- Hekura karrota në një rende gjobë dhe të aplikoni në lëkurën për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë.

Banjot
1. Mënyra më e vjetër për të marrë një vaska tan me Permanganat kalium. Shpërndajë atë në një sasi të vogël në banjo. Kur lëkura juaj do të bëhet si një cirk natyrore, ju mund të merrni jashtë, por në çdo rast nuk fshij lëkurës me një peshqir, ju duhet të thahet vetë. Mos harroni se dush vështirë pastrohen e Permanganat kalium.

2. Merrni 6 lugë çaj të zi, i hedh 05 litra ujë të vluar dhe të lënë për 20 minuta. Rezultuar infuzion derdh në vaskë. Ju duhet të marrë një dush për 30 minuta. Lëkura pas një njollë peshqir vaske.
3. Ju mund të përgatisë një dush bagëti dhe ekstrakt kamomil si u përgatitur për larje. Ky dush duhet të marrë rreth një orë.
4. Përgatitja e supë me filxhan të freskët e lë grimcuar dhe 1 litër ujë të valë. Shtoni atë në banjo, të marrë atë 30 minuta. Brenda 2-3 dush që ju të merrni një ngjyrë të bukur.
5. Merrni 3 tbsp Balta Uellsit blu, 1 lugë gjelle këna dhe 1 lugë çaji kanellë, të gjitha përzierje dhe shpërndajë në banjo. Merrni atë 15 minuta trupin fshij peshqir.


Ju mund të përgatisë një zgjidhje të jodit dhe ujë, pour atë në një shishe spray me rozbryzkaty dhe në mënyrë të barabartë nëpër trup.
Mos harroni se fondet për rrezitje gatuar në shtëpi të japin rezultat jo shumë kohë, kështu që ju duhet të mbajë përdorimin cirk konstante.